Schippers: 'Enorm frustrerend als het lijf niet altijd meer wil' Dumoulin blij dat hij terug is in het peloton Dinja van Liere doet helemaal mee voor Tokio 9 Pim Bijl Hengelo In haar nieuwe, kleurrijke outfit loopt Dafne Schippers (28) deze middag niet één, maar twee races over 100 meter. Een bewuste keuze, want ze heeft dringend be hoefte aan snelheidsprikkels. De 11,15 seconden die ze zojuist heeft neergezet, is nog niet snel genoeg, maar wel weer beter dan de 11,38 eerder dit seizoen. Schippers toont zich op de FBK Games ook opval lend open. Nee, ze is nog niet in vorm. ,,Ik moet eerst tegen mezelf strijden, voordat ik tegen anderen kan strijden." Waar zij nog op gang moet ko men, maken rivales dit seizoen al indruk. Vanuit Kingston kwamen een dag eerder de beelden van Shelly-Ann Fraser-Pryce, die met 10,63 de tweede tijd ooit liep. Hier, in Hengelo, wordt Schippers vierde en pakt Dina Asher-Smith haar met 10,92 het 'meetingrecord' af. Dat moet toch moeilijk zijn voor een tweevoudig wereldkam pioene op de 200 meter? ,,Tuur- lijk!", zegt Schippers, ineens met klem. ,,Het is ook frustrerend. Enorm frustrerend als het lijf niet altijd meer wil." Daarna: ,,Een wedstrijd verlie zen is één, maar ik ben soms meer een wedstrijd met mijn lijf aan het voeren dan met mijn tegenstan ders. En dat is een kwestie van dat ik ouder ben. Ik zit al twaalf jaar op het allerhoogste niveau. Dat is lang. En dat vindt mijn lijf af en toe ook. Maar ik moet ook vertrou wen: ik kan dit wél. En ik moet zorgen dat ik straks in Tokio echt goed ben. DSt is het enige doel en daar moeten we slim mee om gaan. Geen grote risico's nemen. Ik heb nou eenmaal pijntjes, ik heb nou eenmaal die rugproblemen. Helaas. Maar ik denk nog steeds dat ik er kan komen. Daar doe ik alle sprinttrainingen voor. Dan kan ik in elk geval zeggen dat ik er alles aan heb gedaan." Of ze nog plezier aan de atletiek beleeft, op deze manier? ,,Dat is op en af, na tuurlijk. Als je vijf trainingen doet en je hebt er bij vier pijn, is dat niet leuk. Maar topsport is niet alleen maar leuk. Soms heb ik heel frus trerende dagen, soms heb ik goede dagen en vandaag valt onder een goede dag." Met haar coach Bart Bennema kan ze de komende we ken wat vaker trainen op de start vanuit het blok. Iets wat ze lang niet deed door de rugklachten. „De lichten staan steeds meer op groen." Geregeld voelt de voorbe reiding op de Spelen voor Schippers als een race tegen de klok, geeft ze toe, maar daar pro beert ze niet te veel mee bezig te zijn. „Als ik steeds denk: ik heb nog zoveel we ken tot Tokio... Dat heeft geen zin. Ik moet week in, week uit beter worden. Om mee te kunnen doen voor de medailles moet het een stuk harder." FRAUENFELD Tom Dumoulin vond het 'mooi om weer terug te zijn'. Dat zei de Limburger van Jumbo-Visma gisteren nadat hij zijn rentree had gemaakt in de Ronde van Zwitserland met een zestiende plek in de tijdrit. Dumoulin had het wielrennen in januari de rug toegekeerd om goed na te denken over zijn toekomst. Wilde hij nog wel deel uitmaken van het peloton, vroeg de voorma lig wereldkampioen tijdrijden en Girowinnaar van 2017 zich af? Met ambities voor de olympische tijdrit in Tokio meldde hij zich weer tus sen zijn collega's. De terugkeer in de Tour de Suisse begon met een tijdrit over 10,9 kilometer. ,,Het ging wel oké, maar het moet wel iets beter'', was zijn conclusie nadat hij 32 seconden achter winnaar Ste fan Küng als zestiende was geëin digd. ,,Ik merkte dat ik zeker in het tweede deel niet meer de power had. Maar dat kan hè'', vroeg hij zich hardop af. Het was ook wen nen in zijn eerste wedstrijd sinds hij in oktober vorig jaar voortijdig de Ronde van Spanje had verlaten. Een andere fiets bijvoorbeeld: zijn ploeg stapte over van Bianchi naar Cervélo. ,,Voor het eerst in een wedstrijd op die wielen en die ban den. Dat was even wennen. Ik vloog er een keer bijna uit, maar wilde wel voluit proberen te gaan.'' Nee, echt 'happy' had hij zich niet gevoeld in Frauenfeld. ,,Maar dat heb je nooit rond een tijdrit. Het is volle bak gaan terwijl je van tevoren nerveus bent. Ik denk dat niemand echt lol beleeft aan een tijdrit. Het was goed. Ik was niet op mijn best, maar daar had ik ook niet op gere kend. Ik had geen verwachtingen qua resultaat, al hoop je natuurlijk niet in de tweede helft van de uit slag uit te komen. Ik ben gewoon blij dat ik weer terug ben. Het was een spannende dag, ik heb hier lang naar uitgekeken. Ik ben tevreden. Dit biedt mogelijkheden om de ko mende weken beter te worden. Ik heb goed gereden, al zijn er wel din getjes waarvan ik denk: dat kan be ter. Maar het doel is goed zijn op de Spelen.'' DAUPHINE maandag 7 juni 2021 GO ATLETIEK OP DE OLYMPISCHE SPELEN IN TOKIO 30 JULI T/M 8 AUGUSTUS LAATSTE NIEUWS AD.NL M Na de finish ziet Sifan Hassan dat ze het wereldrecord met meer dan tien seconden heeft verpulverd. foto anp Dafne Schippers weet na haar vierde plaats op de 100 meter dat ze nog veel moet verbete ren, maar heeft de hoop op een goed olympisch resultaat nog niet opgegeven. ,,Ik denk nog steeds dat ik er kan komen." .SCU'PPEPS M Dafne Schippers, race tegen de klok richting Tokio, foto anp Tom Dumoulin in actie tijdens de proloog. foto cor vos ROTTERDAM De eindzege in het Critérium du Dauphiné ging naar Richie Porte. De laatste etappe werd gewon nen door de Oekraïner Mark Padoen. Wilco Kelderman,gis- teren twaalfde, werd vierde in het eindklassment. PAARDENSPORT Twee Zeeu wen eindigden gisteren op het podium bij het Nederlands kampioenschap dressuur. Hans Peter Minderhoud (Westkapelle) werd tweede achter de onge naakbare kampioen Edward Gal. Op de derde plaats verraste Dinja van Liere (Kapelle), die de buteerde op het senioren-NK. Het NK was de eerste zoge naamde observatiewedstrijd, waarbij de bondscoach de com binaties lang de olympische meetlat legt. Met zijn tweede plaats bevestigde Minderhoud dat hij deze zomer een grote kans maakt op zijn derde Olym pische Spelen. De positie van Van Liere is echter stukken ver rassender. De amazone uit Kapelle heeft zich dit jaar in de kijker gereden. Met de negenjarige hengst Her- mès heeft ze zich tussen de elite gereden. Ze scoorde zaterdag 75,851 procent, zondag zelfs 81,025 procent. Daarnaast won ze ook nog de kleine finale, de Dinja van Liere. foto anp Grand Prix, met de merrie Haute Couture. ,,Heel cool om naast deze twee mannen te zitten'', zei ze tijdens de persconferentie zittend naast Gal en Minder- houd. ,,Ik focus me nu op Rotter dam en hoop daar heel goed te rijden. Wat er daarna gebeurt, hangt natuurlijk ook af van wat de bondscoach bepaalt.'' Met de dertienjarige Glock's Dream Boy prees zilveren Min- derhoud zich ook gelukkig. ,,Het beeld wordt steeds mooier en ik hoorde van veel mensen dat het er weer beter uitzag. Daar doe ik hard mijn best voor.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41