Van Maasakker vindt band voor haar kamerdeur 7 HOCKEY EK IN AMSTELVEEN Oranje wint de Europese titel TURNEN Oranjemannen pakken goud Bendsneyder zakt in slotfase In hun tweede EK- duel verspeelden de Nederlandse hockeyers in de slotfase een 2-0 voorsprong tegen Duitsland (2-2). Doelman Pirmin Blaak was uitblinker en schlemiel ineen. Het leek gistermiddag in het oranje gekleurde Wagener Stadion dé wedstrijd van doelman Pirmin Blaak te worden. Uiteindelijk werd het ook zijn wedstrijd, maar niet al leen in positief opzicht. De 33-jarige goalie was 58 minuten lang een on neembare horde voor de Duitse hockeyers. Met stick, handschoen of zijn klompen; Blaak was onpas- seerbaar. Met een 2-0 voorsprong stevende Oranje zo twee minuten voor tijd af op een geflatteerde overwinning op Duitsland. Eén moment van onbe zonnenheid van de Nederlandse keeper leidde de ommekeer in. Blaak schopte een bal weg en moest deze actie bekopen met een groene kaart: twee minuten op de straf bank. De strafcorner die hierop volgde, leidde tot een strafbal waarop reservekeeper Maurits Vis ser kansloos was: 2-1 via Christop her Rühr. Terwijl Blaak zich aan de zijlijn zat te verbijten, zag hij Duits land in de slotminuut ook nog langszij komen uit een strafcorner van Lukas Windfeder: 2-2. ,,Ik was 58 minuten de man van de wedstrijd, maar daar koop ik niks voor", verzuchtte Pirmin Blaak kort na de bizarre slotfase. ,,Die groene kaart was killing. Ik schop onbewust die bal weg, omdat ik dacht dat wij uit moesten nemen. Ik was me van geen kwaad bewust. In de hoofdklasse gebeurt dit 150 JUBILEUM keerTuurlijk verwijt ik dit mezelf, het was mijn fout. Dit is een harde leerschool." Nederland (nummer 3 op de wereldranglijst) had het lange tijd moeilijk tegen aartsrivaal Duits land (vijfde van de wereld). Oranje begon sterk en kwam verdiend op voorsprong door een strafcorner- variant van Seve van Ass. Hierna nam Duitsland het initiatief over, met een handvol kansen tot gevolg. Het was enkel en alleen aan doel man Blaak te danken dat Nederland zonder tegentreffer ging rusten. Splijtend Aan het begin van de tweede helft schreeuwde bondscoach Max Cal- das langs de lijn de longen uit zijn lijf. Tot onvrede van de bondscoach liet Oranje zich veel te ver terug dringen door de Duitsers. De 3500 toeschouwers in Amstelveen haal den opgelucht adem toen een splij tende pass van achteruit van San der de Wijn aan de basis stond van de tweede Oranje-treffer. Hij be diende Mirco Pruyser die de bal prima aflegde op Thierry Brink man: 2-0. De knotsgekke laatste mi- UITSLAGEN Stadion haar 200ste interland. Binnen tien minuten had Van Maasakker haar jubileum voor zien van een mooie glans door een strafbal te benutten, nadat Laura Nunnink in de cirkel werd gevloerd. nuten met twee tegentreffers zorg den voor een terechte uitslag. Blaak wilde er na afloop voor wa ken dat zijn ploeg door het 2-2 ge lijkspel in mineur raakt. ,,We moe ten niet vergeten wat we vandaag goed hebben gedaan. Eén zo'n stom moment moeten we niet groter maken dan het is. Ik denk dat we een goede wedstrijd hebben ge speeld, waar alles in zat." Na het EK-brons van 2019 is Ne derland er alles aan gelegen voor ei gen publiek de Europese titel te winnen. Maar dan moet de ploeg van Caldas wel minder wisselvallig voor de dag komen. Op voorhand is België dit EK de te kloppen ploeg. De mondiale nummer 1 is regerend Europees en wereldkampioen. Voor de Belgen is het EK niet meer dan een leuke bijkomstigheid. Alles staat voor de 'Red Lions' in het te ken van olympisch goud, de enige titel die nog ontbreekt voor de suc cesvolle lichting die in 2016 olym pisch zilver won. Nederland heeft volgende maand op de Olympische Spelen ook wat goed te maken. Vijf jaar geleden kwam Oranje niet ver der dan de vierde plek. Fontijn zeker van de Spelen maandag 7 juni 2021 HANDBOOGSCHIETEN Nederland heeft bij de EK in Antalya goud veroverd op het olympische onder deel recurve. Steve Wijler, Rick van der Ven en Sjef van den Berg versloegen Oekraïne in de finale van de landenwedstrijd met 5 3. BOKSEN Nouchka Fontijn (33, foto) mag zich opma ken voor haar tweede Spe len. De Schiedamse verze kerde zich op het Europees kwalificatietoernooi in Pa rijs van een ticket voor Tokio in de klasse tot 75 kilo. Ook Enrico Lacruz plaatste zich in Parijs voor Tokio. Drievoudig olympisch kampioen Kohei Uchi- mura (Japan) heeft zich met enige moeite geplaatst voor de Spelen. Hij doet voor de vierde keer mee op de rekstok. BEACHVOLLEYBAL Ro bert Meeuwsen en Alexan der Brouwer hebben goud veroverd bij het vierster- rentoernooi van de World- Tour in Ostrava. Voor Brou wer en Meeuwsen was het de eerste beachvolleyfinale op de WorldTour in ander half jaar. MOTORSPORT Bo Bend- sneyder heeft zijn startplek op de voorste rij niet kun nen omzetten in zijn eerste podiumplaats in de Moto2. De Rotterdammer had zich als derde gekwalificeerd. In de race viel hij in de slot fase terug naar de zesde plek. Remy Gardner won. Perfecte wedstrijd Blaak, tot die laatste minuten Natasja Weber Amstelveen Pirmin Blaak zit eenzaam op de bank na een groene kaart in de slotfase van de wedstrijd tegen Duitsland. foto anp EK, Amsterdam Mannen Poule A: Engeland - Rusland 5-0, België - Spanje 4-2, Spanje - Rusland 5-1, Engeland - België 2-1. Stand: Engeland 2-6 (7-1), Spanje 2-3 (7-5), België 2-3 (5-4), Rusland 2-0 (1-10). Poule B: Frankrijk - Wales 2-3, Nederland - Duitsland 2-2. Stand: Duitsland 2-4 (10-3), Nederland 2-4 (5-2), Wales 2-3 (4-10), Frankrijk 2-0 (2-6). Vrouwen Poule A: Nederland - Ierland 4-0, Spanje - Schotland 4-1. Stand: Nederland 1-3 (4-0), Spanje 1-3 (4-1), Schotland 1-0 (1-4), Ierland 1-0 (0-4). Poule B: Engeland - Italië 4-0, Duitsland - België 1-1. Stand: Engeland 1-3 (4-0), België 1-1 (1-1), Duitsland 1-1 (1-1), Italië 1-0 (0-4). Programma vandaag (v): 12.30 uur Ierland - Schotland, 14.45 uur België - Italië, 17.00 uur Engeland - Duits land, 20.00 uur Spanje - Nederland. AMSTELVEEN De hockeysters van Oranje spelen vanavond (20.00 uur) op het EK in Am stelveen hun tweede duel in de groepsfase tegen Spanje. Af gelopen zaterdag had de ploeg van bondscoach Alyson Annan weinig moeite met het matige Ierland: 4-0. Caia van Maasakker vertolkte tegen de Ierse vrouwen een hoofdrol. De 32-jarige verdedig ster speelde voor ruim 3000 toeschouwers in het Wagener „Heel bijzonder om mijn jubi leum-interland op een EK in eigen land te spelen mét publiek op de tribune. En dan ook nog scoren, mooier kan niet", zei een opgetogen Van Maasakker. Ze mocht ook nog eens de aan- voerdersband dragen; een geste van eerste captain Eva de Goede. ,,Ik trof voor mijn hotel deur de aanvoerdersband met een briefje erbij: 'Wil je mij van daag dragen?' Dat was wel even een kippenvelmomentje." Na de openingstreffer van Van Maasakker zorgden Laurien Leurink (twee goals) en Frédéri- que Matla voor de 4-0 eindstand tegen Ierland, dat in 2018 nog verliezend WK-finalist was tegen Nederland. Caia van Maasakker maakte de 1 0 tegen Ierland, in haar 200ste in terland. FOTO ANP Fouriat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39