Die 24ste komt er ook in Parijs niet voor Williams II Roger Federer geeft na nachtwerk prioriteit aan zijn knie en aan Wimbledon 6 Op zijn eerste grand slam in bijna anderhalf jaar laat Roger Federer (39) zien hoe goed hij nog kan tennissen. Toch stapt hij voortijdig uit het toernooi. Vandaag zou Roger Federer in de achtste finales de Italiaan Matteo Berrettini treffen, de nummer 9 van de wereld. Maar na zijn laatste partij gaf de Zwitser al aan niet uit te sluiten dat hij het toernooi zou verlaten. ,,Ik weet niet hoe de knie straks voelt, trainingssessies van 3,5 uur heb ik niet gehad. We moeten analyseren of het niet een te groot risico is om nu door te drukken, terwijl het grasseizoen er direct aan komt en nu een week korter is. Mis schien is dit de perfecte manier om een rustpauze in te lassen." Giste ren besloot hij inderdaad niet meer in actie te komen op Roland Garros. Het was al drie kwartier zondag in Parijs toen Federer zijn handen in de lucht gooide. Na ruim 3,5 uur had hij de Duitser Dominik Köpfer op de knieën gekregen: 7-6 6-7 7-6 7-5. Op een totaal verlaten Court Philippe Chatrier echode alleen het geklap van zijn coaches. Daar ben je dan bijna 40 jaar en twintigvoudig grandslamwinnaar voor geworden, UITSLAGEN om ver na middernacht een over winning in de derde ronde van Ro land Garros zo klinisch te vieren. Voor het eerst in een heel lange tijd moest de motivatie bij Federer puur uit zichzelf komen. Waar hij ook speelt, hij kan rekenen op de steun van het publiek, dat altijd op zijn hand is. Geprogrammeerd in de late sessie ging de Zwitser nu pas de baan op na het ingaan van de avondklok in Frankrijk. ,,Ik stelde me steeds voor dat veel mensen op zaterdagavond even inschakelden bij de partij op tv", vertelde Federer in de persconferentie, inmiddels te gen 02.00 uur. ,,Ik speelde voor hen, zo inspireerde ik mezelf. En ik pro beerde de energie van mijn team af te tappen. Het was niet eenvoudig." Of hij ooit eerder in zijn carrière zonder fans had gespeeld, kon Fe- derer zich niet direct herinneren. ,,Ik wist dat dit me een keer ging ge beuren na mijn rentree, wetende dat we nog niet klaar zijn met de pandemie. Het was uniek, ik ben blij dat ik een manier heb gevonden om ermee om te gaan. Je probeert jezelf er toch steeds aan te herinne ren: dit is het centercourt in Parijs, hier heb je als kind altijd van ge hoopt er te mogen spelen." Inspirerend 'De uitkomst van deze wedstrijd boeit me niet', twitterde Andy Murray, een van die mensen voor de tv. 'Federer opgewonden zien raken, op 39-jarige leeftijd, na twee knieoperaties, in een leeg stadion, om half één 's nachts. Dat inspi reert. Doe waar je van houdt.' Federer, die na zijn langdurige knieblessure pas zijn zevende wed strijd van het jaar speelde, werd door Köpfer op de proef gesteld. ,,Ik ga Roland Garros niet winnen'', zei de huidige nummer 8 van de we reldranglijst eerder in de week al. Het toernooi stond puur in dienst van Wimbledon. Dat hij in Parijs drie wedstrijden zou winnen, had hij niet verwacht. Federer twijfelt soms hoe offensief hij moet spelen op het tragere gravel. Maar het ge- brek aan wedstrijdritme en ver trouwen vangt hij op zijn minst fa voriete ondergrond op met erva ring en een zekere nonchalance. Weten dat een nederlaag niet het einde van de wereld betekent, lijkt daarbij te helpen. ,,Maar als ik mocht kiezen was ik nu liever Na- dal of Djokovic. Die weten: ik voel Ik stelde me steeds voor dat veel mensen op zaterdagavond even inschakelden bij de partij op tv me goed, ik speel sterk, ik win." Het is aan de ene kant tegenstrij dig: er nachtwerk van maken om de tweede week van Roland Garros te bereiken en je terugtrekken als dat dan is gelukt. Aan de andere kant was het winnen van een lange en zware partij na een pittige eerste toernooiweek wel iets wat Federer op weg naar Wimbledon wilde af vinken. maandag 7 juni 2021 'Ik was nu liever even Nadal of Djokovic' PARIJS Serena Wil liams blijft voorals nog op 23 grand- slamtitels staan. De 39-jarige Ameri kaanse bleek in de achtste finales op Roland Garros niet opgewassen tegen Elena Rybakina (21) uit Kazachstan. De nummer 22 van de wereldranglijst zege vierde in twee sets: 6-3 7-5. Het duel in Parijs duurde amper vijf kwartier. Williams (foto), de nummer 7 van de plaatsings lijst, kwam sinds haar verloren finale Rik Spekenbrink Rotterdam/ Parijs Roland Garros. Mannen, derde ronde: Djokovic (Ser/1) - Berankis (Lit) 6-1 6-4 6-1, Musetti (Ita) - Cecchinato (Ita) 3-6 6-4 6-3 3-6 6-3, Berrettini (Ita/9) - Kwon (ZK) 7-6 (6) 6-3 6-4, Federer (Zwi/8) - Köpfer (Dui) 7-6 (5) 6-7 (3) 7-6 (4) 7-5, Nadal (Spa/3) - Norrie (GB) 6-3 6-3 6-3, Sinner (Ita/18) - Ymer (Zwe) 6-1 7-5 6-3, Schwartzman (Arg/10) - Kohlschreiber (Dui) 6-4 6-2 6-1, Struff (Dui) - Alcaraz (Spa) 6-4 7-6 (3) 6-2. Achtste finales: Tsitsipas (Gri/5) - Carreno Busta (Spa/12) 6-3 6-2 7-5, Medvedev (Rus/2) - Garin (Chl/22) 6-2 6-1 7-5, Davidovich (Spa) - Delbonis (Arg) nnb. Vrouwen, derde ronde: Jabeur (Tun/25) - Linette (Pol) 3-6 6-0 6-1, Gauff (VS/24) - Brady (Vs/13) 6-1 0-0 opg., Kenin (VS/4) - Pegula (VS/28) 4-6 6-1 6-4, Stephens (VS) - Muchova (Tsj,18) 6-3 7-5, Krejdkova (Tsj) - Svitolina (Oek/5) 6-3 6-2, Sakkari (Gri/17) - Mertens (Bel/14) 7-5 6-7 (2) 6-2, Kostjoek (Oek) - Gratsjeva (Rus) 6-1 6-2, Swiatek (Pol/8) - Kontaveit (Est/30) 7-6 (4) 6-0. Achtste finales: Pavljoetsjenkova (Rus/31) - Azarenka (Blr/15) 5-7 6-3 6-2, Rybakina (Kaz/21) - S. Williams (VS/7) 6-3 7-5, Zidansek (Slv) - Cirstea (Roe) 7-6 (4) 6-1, Badosa (Spa/33) - Vondrou- sova (Tsj/20) 6-4 3-6 6-2. in 2016 in Parijs niet meer verder dan de achtste finales. Ze won het graveltoer nooi drie keer (2002, 2013, 2015). Al geruime tijd pro beert ze record houdster Margaret Court (24 grandslamtitels) te evenaren. De laatste eindzege van de Amerikaanse op een grand slam dateert van begin 2017, toen ze de Australian Open won. Williams was in Parijs aan haar kant van het schema na de af melding van de als tweede ge plaatste Naomi Osaka en de uit- schake ling van de nummer 3, Aryna Saba- lenka, de hoogstge- plaatste speelster. Maar tegen Ryba- kina serveerde de routinier matig en maakte ze te veel onnodige fouten. - Roger Federer (39) Roger Federer serveert op het lege centercourt in Parijs. De dag na zijn overwinning in de derde ronde, op de Duitser Dominik Köp fer, trok hij zich terug uit het toernooi. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38