om vergooide overwinning én opluchting om uitvallen van Hamilton II Pérez dolblij: 'Al spijt het me enorm voor Max' 3 Wel toptijd, geen punt Vettel 'in de zevende hemel' VERSTAPPEN OP NUL, MAAR HAMILTON ÓÓK Zeges mans genoeg om toe te geven dat een zege niet heel verdiend zou zijn geweest. ,,Red Bull heeft duidelijk laten zien dat ze nu voor ons staan." Alleen een falende band stond een zege van Verstappen in de weg. Logisch dus dat Verstappen zijn gif pijlen richtte op de Italiaanse ban denleverancier. ,,Tot het gebeurde voelde ik helemaal niets, ik was niet eens echt vol aan het trappen. Een beetje vaag wel en levensgevaarlijk ook, ik denk dat ik 300 of 305 per uur ging daar'', aldus Verstappen, die net als Lance Stroll keihard in de muur klapte op het rechte stuk. „Pi relli zal waarschijnlijk weer zeggen dat het met brokstukken te maken heeft, daar krijgen we natuurlijk nooit het volle antwoord op." En ja hoor, een paar teamboxen verderop wees Pirelli-topman Ma rio Isola inderdaad rommel op de baan als 'waarschijnlijke' boosdoe ner aan. Zo toverde hij op zijn smartphone een foto van de linker achterband van Hamilton tevoor schijn, waar ook al een flinke scheur op te zien was, met de lucht nog Een heel pijnlijke ervaring. Maar Max had ook pech, die dingen gebeuren wel in de band. Dat zou kunnen duiden op bijvoorbeeld een stukje carbon op het asfalt. ,,Ik snap de frustratie van Max, maar voor een volledig antwoord is het nu te vroeg'', besloot Isola. ,,We moeten dit eerst volledig onderzoeken." WINNAAR maandag 7 juni 2021 VOLGENDE GRAND PRIX FRANKRIJK, 20 JUNI Met 1.44,481 behield Verstappen wel de snelste rondetijd, maar niet het extra WK-punt dat daar normaal bij hoort. Dat wordt alleen vergeven als de coureur in kwestie in de top 10 finisht. Sergio Pérez boekte zijn tweede F1-zege, na de winst vorig jaar in de GP van Sakhir, destijds nog voor Racing Point. Sebastian Vettel (53 gp-zeges, 4 wereldtitels) was gisteren als een kind zo blij met plek 2. ,,Ik ben in de zevende hemel. Voor het team is het ook geweldig'', doelde de Duitser op de eerste podium plaats voor zijn nieuwe werkgever Aston Martin. Na het uitvallen van Max Verstappen leek Lewis Hamilton de grote winnaar te gaan worden in Bakoe. Tot nét na de herstart, toen de Brit zich verremde voor de bocht. overheerst zuur gevoel De rokende Hamilton passeert Pérez... ...maar schiet rechtdoor van de baan af... ...en sluit achteraan weer aan. screenshots ziggo - Lewis Hamilton (36) Ondanks zijn eigen frustratie kon Verstappen ook wel genieten van het succes van zijn teammaat. Hij ging mee op de traditionele win naarsfoto en vierde het feestje met de techneuten onder het po dium. „Sergio deed de hele race al wat hij moést doen, voor Lewis blijven zitten'', aldus Verstappen, die eindelijk heeft wat Red Bull hem na de mislukte avonturen met Pierre Gasly en Alexander Albon beloofde: een constante, snelle teamgenoot die hem sterkt in de titelstrijd. ,,Sergio lijkt weer iets comfortabeler in de auto nu, wat voor de rest van het seizoen natuurlijk heel positief is.'' BAKOE Niet Max Verstappen of Lewis Hamilton, maar Sergio Pérez (foto) won in Azer beidzjan. Een daverende ver rassing, net als zijn met gezellen op het podium Sebastian Vettel (tweede) en Pierre Gasly (derde). De Mexicaan profiteerde natuurlijk optimaal van de crash van zijn team genoot én de fout van Ha milton. ,,Het spijt me enorm voor Max, want natuurlijk verdiende hij hier te winnen. Een 'één-tweetje' voor het team was helemaal ge weldig geweest. Maar natuurlijk voelt het fantastisch om mijn eer ste zege voor Red Bull op zak te hebben'', aldus Pérez, die vorig jaar al eens won namens Ra cing Point en nu dus al in zijn zesde race namens de Bulls mocht vieren. Hij sprak na afloop van een 'rollercoaster vol emoties' en bena drukte ook dat profite ren van fouten en pech bij de sport hoort. „Pijnlijk, maar die dingen gebeuren wel. Het laat ook weer zien hoe enorm wij op de limiet racen en dat we allemaal kwetsbaar zijn en fouten maken.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35