Kerstdine Straten blank door stortregen Demonstraties tegen coronaregels op D-Day 2 MARLEEN BLOMMAERT Column v Waar de natuur in het begin van de lente nog aarze lend op gang kwam van wege een gebrek aan warmte, lijkt ze nu bezig aan een inhaalspurt. De overvloedige regen en de warmte van de afgelopen tijd doen alles uit de grond vliegen. Zelfs de eerste aardbeien van de kouwe grond beginnen hier te kleuren. Helaas heeft de jonge hond ze in middels ook ontdekt. We zien hem met zijn spitse neus in het aardbei- enbed wroeten op zoek naar rijpe exemplaren. De groene laat ie han gen, zo slim is-tie wel. De andere hond wacht op de eerste pruimen en moerbeien. Ze hebben zo hun voorkeuren, de beesten. uit naar de eerste rijpe kersen. Ik heb me voorgenomen dit jaar een ouderwetse rumtopf te maken. Wat je nodig hebt is een grote pot, googel maar op 'rumtopf, en je ziet de prachtigste exemplaren voorbij komen. Ik heb een grote gifgroene die zo weggelopen lijkt uit de jaren zeventig en waar vele liters in kun nen. Je vult de pot om en om met laagjes suiker en vers fruit en vult steeds af met bruine rum. Dus, 200 gram suiker, 200 gram kersen, 200 gram suiker, 200 gram vijgen. U begrijpt het idee. Steeds kan er een nieuwe vrucht van het seizoen bij. Je kunt met aardbeien beginnen maar ik denk dat ik met de kersen begin. Vooral omdat mijn dochter en de hond dol zijn op aardbeien zodat die de tocht naar rumtopf niet zullen hoeven maken. belangrijkste. Wachten tot kerst, want dan is de rumtopf op zijn best. Wat vanilleroomijs met een schep van deze verwarmde vruch ten, plus wat van het geestrijk vocht waarin ze zich wentelden. Dat wordt het toetje van het kerst diner dit jaar. Waar iedereen ver plicht is aan te schuiven. Geen smoezen, ik zeg het maar vast. Kin deren, buren, vrienden, we gaan eens goed uitpakken. Want dat ta felen met een, twee of vier mensen is leuk, maar ik ben nu wel weer eens toe aan een ouderwets groot gezelschap waar zelfs mijn grote tafel nog wat te klein voor is. Iedereen is verplicht aan te schuiven. Geen smoezen DE STELLING Vandaag: Het komt goed met Oranje op het EK Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters &eskunw@en: thuiswerken worrt EEN BLIJVERTJE NA CORONA Auto dertig km in België achtervolgd Man bedreigt zijn buren met de dood In onder meer Middelburg, Zoute- lande en Meliskerke moest de brandweer eraan te pas komen om water weg te pompen. Tussen pak weg 17.00 en 22.00 uur kreeg Vlis- singen 54,8 mm regen te verwerken en Westkapelle 53,4 mm, meldt Weeronline. De gemiddelde som over juni is 68 mm. Met de schade lijkt het vooralsnog mee te vallen. Extreem, noemde een woord voerder van Weeronline de neer slag. Ook elders in Zeeland werden hoge cijfers genoteerd. In Wilhel- minadorp 45 mm, daarna komen Aagtekerke met 34 mm, Domburg (30 mm) en Westdorpe (26,4). Het onweersgebied dat verantwoorde lijk was voor de neerslag trok in de loop van de nacht naar het noord westen weg. Bij verzekeringsmaatschappij ZLM kwamen dit weekeinde en kele tientallen meldingen binnen wegens wateroverlast. Overigens melden Zeeuwse klanten schades die niet echt dringend zijn vaak pas na het weekend, aldus Edwin Goet- heer, afdelingshoofd Schade. Verschillende straten op Walche ren stonden blank door de stevige buien die over het eiland trokken. In Westkapelle liep de Zuidstraat onder. In Meliskerke stond de Berg straat blank omdat de riolering de grote hoeveelheid neerslag niet meer aankon. In de Ooststraat in Zoutelande stroomde het water zelfs bij enkele huizen naar bin nen. In de Nieuw Bonedijkelaan in Vlissingen kon de riolering het he- De schade lijkt vooralsnog mee te vallen melwater ook niet meer verwerken en moesten auto's door een zee van water. Ook in Middelburg was er overlast. In de Hugo de Grootlaan werd de brandweer ingezet om wa ter dat niet uit een tuin kon raken weg te pompen. De dag was bewust gekozen want gisteren was het 6 juni: D-Day, de dag waarop in 1944 de geallieerden landden in Frankrijk en de bevrij ding van Europa begon. De mars ging vanaf de Loskade naar de Groenmarkt. Daar werden bloe men gelegd bij het oorlogsmonu ment. ,,Ik wil geen vergelijking ma ken met de Tweede Wereldoorlog, maar we zitten natuurlijk wel in een crisis. En onze vrijheid wordt beperkt", zegt Silvia Riemeijer, woordvoerster van de organisatie. Riemeijer wijst op het testbeleid, de vaccinaties. ,,Ik zeg niet dat er geen virus is. Maar ik maak me vooral zorgen over de neveneffec ten, zeker voor kinderen." De coro namaatregelen zorgen ook voor een vorm van vrijheid, doordat er weer meer is toegestaan. Dat mag zo zijn, maar er zijn meer ziektes waaraan mensen overlijden. Het evenwicht is nu zoek", reageert Riemeijer. Vanmiddag waren tij dens de protesttocht slogans te ho ren als 'Experimenteren doe je niet op kinderen' en 'Geen priktatuur'. De demonstranten trokken veel bekijks met hun gescandeerde leu zen, borden en gele parasols. Het leverde hen van omstanders soms een duimpje omhoog op, en soms een opgestoken middelvinger. Call for Freedom had in Zeeland 2500 flyers verspreid. Het aantal deelnemers aan de mars lag iets on der de honderd. De tocht verliep zeer rustig; rond half drie keerden de demonstranten terug. Zaterdag was er ook in Goes een protestmars tegen de coronamaat regelen. bliifmet je poten v/an onze v>nderen af UI maandag 7 juni 2021 Ik wacht ook en kijk smachtend Als de pot vol is, dan komt het Reageer op pzc.nl Dit weekeinde: Ook de jeugd moet snel gevaccineerd worden 1605 reacties ZELZATE Een wilde, ruim dertig ki lometer lange achtervol ging van een Neder landse auto in België is zaterdagmiddag geëin digd in het centrum van Zelzate, waar één van de twee inzittenden kon worden aangehouden. De ander bleek spoorloos. Bij een politiecontrole op snelweg E40 ter hoogte van Wetteren ging de be stuurder van de auto er opeens vandoor. De poli tie volgde via de E40 en de R4. Steeds meer poli tiewagens kwamen erbij. In Zelzate werd de ge zochte auto aangetroffen zonder inzittenden. Eén werd er opgespoord. TERNEUZEN De politie heeft vrijdag een bewoner van de 1e Verbindingsstraat in Ter- neuzen aangehouden omdat hij zijn buurtbewo ners met de dood zou hebben bedreigd. De po litie ontving om 11.40 uur een melding dat de ver dachte schreeuwend en scheldend twee van zijn buurtbewoners be dreigde. De verdachte zit in politiecellencomplex Torentijd in Middelburg vast voor verder onder zoek. De twee slachtof fers hebben aangifte van de bedreiging gedaan. Waarom de verdachte zijn medebuurtbewoners bedreigde is niet bekend. MIDDELBURG Fietser aangereden, auto rijdt door De bestuurder van een zwarte Volkswagen Golf is vrijdagavond doorge reden na een botsing met een fietser op de Vlissingsestraat in Mid delburg. Rond 20.05 uur reed de automobilist kort achter een drietal fietsers. De afstand was zo klein dat er een bot sing ontstond met een 32-jarige fietser. Die viel en raakte gewond. De automobilist stopte niet en reed richting Het Groene Woud en de Looijerssingel. De fietser is naar het ziekenhuis gebracht. Getuigen kun nen zich melden via 0900-8844 of Whats- App 06-12 20 70 06. Op Walcheren is vrijdagavond op diverse plaatsen bijna net zo veel regen gevallen als normaal gedurende de hele maand juni. Ondine van der Vleuten Middelburg Kijk op de site bij /video Hoosbuien zetten straten Walcheren blank 4 De demon stranten voer den ook span doeken mee. FOTO MAURITS SEP Voor vrijheid, tegen coronamaat regelen. Met die boodschap trok de mars Call for Freedom gister middag door Middelburg. En te gelijkertijd ook door de andere provinciehoofdsteden. Maurits Sep Middelburg Kijk op de site bij /video Demonstratie tegen coronamaatregelen mooi; 6AT LIST ONS WEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2