'In Zeeland voelen we ons welkom' Bijna uitverkocht 'Wanneer kunnen we weer naar de beestjes?' ZEELAND 3 BIOSCOOP Na maanden smachten was het dan eindelijk zover voor Asli Mandi. Uit eten! Zaterdag om 21 uur zit de Axelse wel voldaan achter een bak lege schelpen in mosselrestaurant Auberge des Mou- les in Philippine. Die vormden het hoofdgerecht, na een opmaatje van oesters en sashimi flakes. „Magnifiek! Amaaazing! Top notch!", prijst Asli, die in het gezelschap is van haar vriend en een goede vriendin. ,,Ik heb zeven jaar in Brussel gewoond, maar dit waren de beste die ik ooit gegeten heb. Mosse len eet ik alleen in restaurants, dus dit is de eerste keer in lange tijd." SAUNA KINDERBOERDERIJ maandag 7 juni 2021 konden we er weer op uit De achtjarige Reva Huser loopt met een lach van oor tot oor en een grote bak popcorn in haar hand naar de filmzaal in CineCity. En, welke film wordt het? „Bon Bini, Ju- deska in da house", zegt het meisje op getogen. Reva woont in Breda maar is op bezoek bij haar oma in Middelburg. Vandaar dat ze haar eerste film in tijden in de Vlissingse bioscoop gaat zien. ,,Ze had er super veel zin in", zegt oma Riet Huser lachend. ,,Reva is echt een filmliefhebber. Ze gaat zeker een keer per maand naar de bioscoop." Bij Cine- City zijn alle zalen weer open. ,,We zijn nog wel in de opstartfase", zegt be- Grote popcorn, limonade: Reva Huser geniet met haar oma Riet van een ouderwets middagje bioscoop bij CineCity in Vlissingen. FOTO DIRK JAN GJELTEMA drijfsleider Sander Goedegebure. „Nor maal gesproken is er keus uit zo'n 20, 25 films. Nu zijn het er 14. We hebben twaalf uitverkochte voorstellingen. Slag om de Schelde natuurlijk, maar tot mijn verbazing ook een horrorfilm: The Con juring, The devil made me do it." Asli Mandi (links) genoot intens van de mosselen, 'de beste die ik ooit gegeten heb!'. Naast haar vriendin Stella Kouwijzer, die voor asperges met zalm koos. foto camile schelstraete Asli volgde een jaar geleden haar liefde naar Axel. Oorspronkelijk komt ze uit het Turkse Istanboel: ,,Uit eten gaan is onderdeel van de cultuur daar. In Brussel en hier gingen we tot co rona minstens eens per week uit eten, in het weekeind. De afgelopen maan den moesten we wel thuis koken en eten. We konden niet wachten tot we weer uit eten konden! We hebben re serveringen voor alle weekeinden tot 20 juli, ook buiten Zeeland, en ik denk dat we doordeweeks ook nog wel een dag of twee buiten de deur zullen eten." Sabine Linster uit Duisburg heeft het ge voel dat ze voor het eerst in maanden weer kan ademen, hier in Zeeland, zegt ze emo tioneel. Samen met haar partner Ruediger Rudershausen geniet ze van een dagje wellness. ,,We hadden het zo nodig. Alles wat het leven leuk maakt, was ons afgeno men. Duitsland was veel strenger dan Ne derland. Je mocht daar niet eens meer aan de waterkant zitten. We konden niet meer uit eten, niet meer naar de dansschool, niet meer naar ons huisje in Renesse toe. Het enige wat overbleef was werken, werken en nog eens werken", zucht Sabine. Ruedi- ger: ,,Corona heeft ons hard geraakt. Ik werk in de evenementenbranche, onze zoon is kok. Het was zwaar." In Zeeland voelen ze zich eindelijk weer een beetje mens worden. En voelen ze zich welkom, zegt Sabine met tranen in haar ogen. ,,Bij ons in de grensstreek hoorden we alleen maar: blijf weg, kom niet naar Nederland! Het is zo heerlijk om te voelen dat de men sen hier blij zijn met ons. Zo fijn om weer hier te zijn!" 5 maanden afzien Zo'n drie keer per week zit Gerrit Dieleman uit 's-Heer Abtskerke in de sauna te zwe ten. ,,Heerlijk! En zo goed voor mijn ar trose!" Vijf maanden geen sauna was af zien voor de vaste klant van Thermen Sabine Linster en Ruediger Ruders- hausen uit Duitsland komen in Neder land bij van de corona-ellende. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Goes, waar hij ook sport. ,,Half december gingen ze dicht. Voor een maandje, dacht ik nog... Ik heb met een aantal vaste klan ten veel contact. We stonden echt te trap pelen om weer te gaan. Een paar weken terug gingen de sportscholen open, maar nee: de sauna niet. Pff. Je mocht wel naar een prostituee, maar niet naar de sauna! Toen ik hoorde dat het weer mocht, heb ik direct gereserveerd. Vanmorgen heb ik taart meegenomen voor het personeel. Omdat ik een paar weken geleden mijn 25- jarige jubileum als saunagast hier heb ge haald en omdat ze weer open zijn. Echt wel een moment om te vieren." M Trouwe sau nabezoeker Gerrit Diele- man nam taart mee voor het personeel van Thermen Goes: 25 jaar vaste klant en voor het eerst sinds de lock- down weer de sauna in. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Jonah met zijn moeder Romy van den Houten op kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg. foto dirkjan gjeltema De familie Van den Houten - opa, oma, dochter Romy en kleinzoon Jonah - zijn speciaal vanuit Zierikzee naar Middel burg gekomen voor kinder boerderij De Klepperhoeve. Want in Zierikzee heb je geen kinderboerderij, zegt oma Willy. ,,O, toch wel? Dat wisten we niet." Kleinzoon Jonah, twee jaar oud, aait voorzichtig een geitje. Dat mocht al langer, maar nu is voor het eerst ook de schuur open. En daarin zit ten de konijntjes en dat zijn Jo nahs favoriete diertjes. ,,Hij zegt nog niet veel, maar wij zien duidelijk dat hij veel ple zier heeft", zegt Willy. Aandacht De Rotterdamse staat met haar man op de camping in Zierikzee, Romy is een week eindje over met de kleine. Be heerder Milly Kooger kijkt glim- lachend toe hoe Jonah geniet. ,,Maar de dieren ook, hoor", zegt ze. ,,Die hebben de bezoe kers ook gemist. Dat merkten wij als verzorgers goed, want ze vroegen echt meer aan dacht." Vijf maanden dicht, dat was even zwaar. Kooger: ,,Voor iedereen. Er fietsten hier vaak ouders met kinderen langs. En die kindjes maar vragen: wan neer kunnen we weer naar de beestjes?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23