Verder versoepelen is nog onrealistisch Jongeren na overlast uit vakantiehuis gezet Pluspunten 2 De dag dat Nederland weer van het slot ging: zo zal 5 juni de annalen in gaan. We mogen weer op restaurant, naar het museum, naar de bios, naar de sauna en naar de kinderboerderij. Hoe erg hebben we dat wel niet gemist? Asli, Sabine, Reva en Gerrit genieten er met volle teugen van. ,,Het is zo heerlijk om te voelen dat de mensen hier blij zijn met ons." 'We hebben reserveringen voor alle weekeinden tot 20 juli' 'We komen hier heel graag' VERSOEPELINGEN UITJES Commentaar Afgelopen zaterdag kan de boeken in als het moment waarop Nederland een maandenlange grauwsluier van zich kon afwerpen. Een gevoel van herwonnen vrijheid dankzij de jongste versoepelingen. Ook op veel plekken in Zee land was goed te merken dat meer mensen de ruimte nemen om met elkaar het leven te vieren zonder al te veel restricties; al dan niet van overheidswege opgelegd. De hoopvolle cijfers lijken ons een duwtje in de rug te geven. Voor het eerst sinds oktober daalde het aantal coronapatiën ten in de ziekenhuizen afgelopen weekend tot onder de 1000. Er zijn al meer dan tien miljoen prikken gezet en de besmet- tingscijfers dalen gestaag. Toch zijn er nog zorgen. In Groot-Brittannië waart een virus variant rond waartegen de vaccins minder effectief lijken te zijn, vooral bij mensen die nog maar één prik hebben gehad. Het gaat om een mutatie die eerder in India voor veel ellende zorgde en die volgens het RIVM ook al in ons land is gesigna leerd. Virologen slaan nog geen alarm, maar stellen terecht dat het nog te vroeg is om de teugels helemaal te laten vieren. Mil joenen Nederlanders moeten immers nog gevaccineerd wor den of wachten op een tweede prik. De roep om nog meer ver soepelingen, of zelfs een rappe terugkeer naar het oude nor maal, is in het licht van de positieve cijfers weliswaar begrijpe lijk, maar ook onrealistisch op korte termijn. Virologen stellen terecht dat het nog te vroeg is om de teugels helemaal te laten vieren Een woordvoerder van de politie be vestigt meerdere meldingen te heb ben gehad van overlast in de nacht van vrijdag op zaterdag. De politie is er twee keer naartoe gegaan en heeft jongeren aangesproken. De bron van de overlast was het pand aan Middensluis in Wemel dinge, vertelt een buurtbewoner die anoniem wil blijven. ,,Dat kleine huis wordt als vakantieadres ver huurd. Maar er zijn vaak veel te veel ALMANAK Het chagrijn rond het Neder lands elftal viert hoogtij. In aan loop naar het EK voetbal deugt er maar weinig van wat Frank de Boer bedenkt, Marten de Roon opruimt en Memphis uitvoert. Een voetbalcriticus uit Goes heeft er ook weinig fiducie in. ,,Als je tegen Georgië vanuit je mensen in het pand." De woning mag volgens een verhuursite 'niet worden verhuurd aan groepen jon geren', er staat ook bij dat het orga niseren van studentenfeesten, vrij gezellenfeesten en drinkpartijen er verboden is. Volgens de buurtbewoner zaten er vrijdagnacht meer dan tien men sen, misschien wel 15 man in het pand. ,,Het was gehuurd door enkele jongedames uit Amsterdam, die een feestje wilden bouwen. Maar er kwamen veel meer mensen op af." De huurders moesten zaterdag om 18.00 uur uit het vakantiehuis. Naar verluidt op last van de beheer der, omdat de jongedames zich niet aan de huisregels hadden gehouden. Volgens een buurtbewoner gingen de dames vervolgens met een hoop getoeter en lawaai weg. ,,Dit is nu even opgelost, maar we hebben hier al een tijd overlast van woningen die als vakantiehuis worden gebruikt. organisatie in balbezit nog geen overwicht hebt.Tja. Maar zo als het een criticus betaamt, ziet hij ook pluspunten. ,,Lekker voor Ajax dit hoor: Blind langzaam optrainen tot de start van het seizoen, Stekelenburg blijft lek ker bezig, Timber pakt wat erva ring mee.'' Zo is het ook, hè! Krakers Dow verduurzamen Havenparking voor vrachtwagens Negen boetes bij snelheidscontrole UIT ETEN MUSEUM maandag 7 juni 2021 II Bewoners van Havenpark Schel- desluis in Wemeldinge deden za terdagochtend vroeg geen oog dicht. Ze hadden last van vuur werk en lawaai van jongeren bij een vakantiehuis. De beheerder van het huis heeft zaterdagmid dag de huurders uit die vakantie woning gezet. Arie Westeneng Wemeldinge Tip? redactie@pzc.nl BIJ NADER INZIEN In de rubriek Zo gezien 'Praten over CO2-reduc- tie is makkelijk' in de krant van afgelopen za terdag is verkeerd weer gegeven hoe Dow Ter- neuzen het hart van het chemiebedrijf, de ethy- leenstoomkrakers, wil verduurzamen. Gemeld is dat hiervoor nieuwe technologieën in ontwikkeling zijn, waar door de krakers niet meer op het olieproduct nafta hoeven te draaien maar op duurzame elek triciteit. Nafta blijft wel nodig. Inzet is het kraak- proces, op 750 a 850 graden Celsius, te elektri- ficeren. Nu worden daar voor fossiele brandstof fen gebruikt met veel CO2-uitstoot. ZELZATE In het Gents/Zeeuws- Vlaamse havengebied van North Sea Port moet een speciale parking voor vrachtwagens komen. De gemeente Zelzate gaat dit bepleiten. Klachten over in Zelzate geparkeerde vrachtwa gens en overnachtende chauffeurs nemen toe. North Sea Port moet dit met transportbedrijven oplossen, vindt burge meester Brent Meuleman. Hetzelfde probleem speelde eerder in Ter- neuzen. Toen is ook ge opperd een aparte par king te maken. Die is er nooit gekomen, onder meer door discussie over de kostenverdeling. Bij een snelheidscon trole op de Hulsterse- weg in Axel, op verzoek van aanwonenden, zijn vrijdag negen hardrij ders bekeurd. De snelste reed gecorri geerd 45 kilometer te hard. Eén van de be keurden bleek aan de Hulsterseweg te wonen. Meer controles op de weg volgen. Het bericht over de actie op de Facebook- pagina van de Zeeuws- Vlaamse politie leidt tot tal van verzoeken ook elders te controleren. Eindelijk Ondine van der Vleuten Vlissingen Guus Borlet uit het Limburgse Holtum is met vrouw en vrienden op duikvakantie in Zeeland. ,,We komen hier zo'n tien tot twintig keer per jaar." Vanaf de mini- camping in Kerkwerve verken nen ze de streek ook boven water, wanneer het zo uitkomt. Dit keer stond de museumboer derij Goemanszorg in Dreischor op het verlanglijstje. ,,We ston den een dag eerder al aan de deur, maar toen was het nog dicht. Je kan aan dit museum goed zien dat er door veel men sen veel tijd in is gestoken. Het geeft ook een goed beeld van de leefwijze in deze streek vroe ger. Als je alles goed wil bekijken en lezen, heb je wel een dag nodig." Borlet grapt wat met de dame die onbeweeglijk in de bedstee ligt. Ze geeft geen krimp. Reserveren was niet nodig om Goemanszorg binnen te komen. ,,Het was niet druk, dus konden we aan de kassa gelijk doorlo pen. We zijn eerder ook al eens in het Watersnoodmuseum bij Ouwerkerk geweest. Ook heel erg mooi. Net als de hele streek hier eigenlijk. We komen hier heel graag." Guus Borlet uit het Limburgse Holtum in de bedstee van Muse umboerderij Goemanszorg in Dreischor. foto sandra schimmelpennink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22