Het filmtheater is weer open De jeugd elt weer JOL Klapband kost Max winst in Bakoe, blijft leider wk Vakantiestrop dreigt door haperende registratie vaccinaties Verstappen ziet winst in rook opgaan. Ook rivaal Hamilton scoort nul punten door kapitale fout sport 2 Zaterdag mochten de voetballers tot 18 jaar voor het eerst sinds oktober weer tegen teams van andere igingen spelen. Eindelijk! Volgens een woordvoerder van het RIVM zijn de meeste van de gezette prikken verwerkt in het computer systeem, maar naar schatting 17,6 procent nog altijd niet. Op een to taal van ruim 10 miljoen gezette vaccinaties betekent dit dat er een kleine 1,8 miljoen vaccinaties niet centraal staan opgeslagen. Vooral bij huisartsen en zorginstellingen zijn de problemen groot; slechts ongeveer 60 procent van de gezette prikken is daar geregistreerd in het Covid-vaccinatie Informatie- en Monitoringsysteem (CIMS), schat het RIVM. Bij de GGD gaat het een stuk beter. Race tegen de klok De achterstanden in CIMS zijn met name problematisch, omdat het ministerie van Volksgezondheid de gegevens per 1 juli wil gebruiken voor de Coronacheck-app, de Ne derlandse naam voor het Europese Mensen zullen de huisarts gaan bellen, maar die kan er ook niet veel aan doen coronapaspoort. Mensen hebben het bewijs dat ze volledig gevacci neerd zijn nodig om in die app een groen vinkje te kunnen krijgen. En dus dreigt het een race tegen de klok te worden. Een deel van de inentingen, zo'n 5 a 10 procent van de totale 10 mil joen, wordt niet verwerkt omdat mensen er zelf geen toestemming voor hebben gegeven - registratie is niet verplicht. Maar voor de rest zijn er andere oorzaken. Soms loopt de administratie van huisartsen en zorginstellingen achter. Soms is er een probleem bij de communicatie tussen verschillende computersys temen. En soms is het gewoon niet duidelijk wat er misgaat, stellen be trokkenen. De Landelijke Huisartsen Vereni- ging wil dat de problemen snel worden verholpen. ,,Want veel mensen die zien dat hun vaccinatie niet in MijnRIVM is verwerkt, zul len de huisarts gaan bellen. Terwijl die er verder ook niet veel aan kan doen en het bovendien al druk ge noeg heeft'', laat een woordvoerder weten. Complex proces Een RIVM-woordvoerder zegt dat er hard wordt gewerkt om alle pro blemen op te lossen. ,,Elke dag ko men we een stapje verder. Maar het blijft soms echt zoeken naar de pre cieze oorzaak, het is een complex proces.'' P8 Nieuwsmedia Prijs €3,10 SPORT1P De kurk ging van de fles opening feestelijk toegejuicht, bubbels zaterdagavond in de foyer Het was ook nog eens de uitgestelde van het Zierikzeese filmtheater fiZi. lokale première van de Slag om de Met de eerste dertig gasten die een Schelde. De dertig gelukkigen had- half jaar hebben moeten wachten om den voor de lockdown een vrijkaartje een filmpje te pakken, werd de her- gewonnen, die fiZi beschikbaar had gesteld in verband met de hypermo derne nieuwe projector die kort daarvoor was aangekocht. Van de verbeterde beeld- en geluidskwaliteit kon nu ook voor het eerst worden ge noten. Niet alleen in de bios, maar ook in de sauna, het museum en de kinder boerderij waren gasten weer wel kom. ,,Zo fijn om weer hier te zijn!'' Coronapaspoort in gedrang Honderdduizenden Nederlan ders wachten nog op de regis tratie van hun coronavaccinatie in het centrale RIVM-systeem. Die is straks nodig om eenvou dig met het coronapaspoort op reis te kunnen. De Landelijke Huisartsen Vereniging wil dat het RIVM snel met een oplos sing komt. Chris van Mersbergen Bilthoven —Woordvoerder huisartsen Zonnig en overwegend droog. pzc.nl Ook voor het laatste cfk Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1