'Ondanks ruzie nooit spijt van Modern Talking' O 16 MEDIA CULTUUR HOE IS HET NU MET? THOMASANDERS Muziek stal op jonge leeftijd al het hart van Thomas Anders, maar echt succes leverde het hem de eerste jaren niet op. Totdat hij in 1979 een platencontract aangeboden kreeg, nadat hij nota bene een muziekwedstrijd verloor. Een jaar later bracht Thomas zijn debuutsingle Judy uit, gevolgd door nummers als Es war die Nacht der er- sten Liebe en Ich will nicht dein Leben. Toen de zan ger in 1983 Dieter Bohlen leerde kennen, veran derde zijn leven. Waar Bohlen aanvankelijk nummers voor Anders produceerde, besloten de twee een jaar la ter, in 1984, samen te werken onder de naam Mo dern Talking. Het bleek een schot in de roos: met het lied You're My Heart, You're My Soul verwierven ze wereldwijde bekendheid. In de jaren 80 en 90 werden 125 miljoen platen van het nummer ver kocht. You're My Heart, You're My Soul stond in 35 landen op nummer één. Het waren de hoogtijda gen van de Italodisco voor de mannen, bekend van hun wijde roze en blauwe jasjes, schoudervulling, overgecoiffeerde kapsels en stralendwitte tanden. Mo dern Talking bleek echter geen leven lang beschoren. Drie jaar na de start, klapte de samenwerking. Ze kre gen onenigheid nadat ze besloten een pauze in te lassen. ,,Daags na ons besluit verscheen een inter view in Bild-Zeitung met Bohlen. Modern Talking stopte, omdat het onmogelijk was met mij te wer ken. Ik was perplex. Hoe ik reageerde? 'Dieter, nu we toch eerlijk zijn: je bent de grootste klootzak die ik ken! Goedendag'", vertelde Thomas in 2016 aan deze krant. Anders ging solo door en tourde langs Kaapstad, Johannesburg, Hongkong en Singapore. De optre dens sloegen aan, waarna hij zijn geluk beproefde in de VS. Daar nam hij in 1989 zijn eerste soloal bum, Different, op. De eerste single van het album, Love of My Own werd Anders' grootste solosucces. In 1998 kondigde hij samen met Bohlen een co meback van Modern Talking aan. Ze hielden het vijfjaar met elkaar uit, toen legde Bohlen we derom een bom onder de samenwerking. In zijn autobiografie Nichts als die Wahrheit onthulde hij dat Anders geld had ontvreemd van BV Modern Talking. Anders sleepte Bohlen voor het gerecht en werd vrijgepleit. Ondanks de ruzies, vertelde Anders nooit spijt te hebben gehad van zijn samenwerking. Hij treedt nog op en maakt hij nog altijd muziek. Dieter, nu we toch eerlijk zijn: je bent de grootste klootzak die ik ken! Ongeluk Lisa Banes Cruella II in de maak Groot is de kleurrijke bos bloemen die hij in zijn handen heeft. Die bos is voor het personeel van het Rijksmu seum voor Oudhe den in Leiden, zegt Niek Braam, 64, technisch tekenaar uit Leidschen- dam. Het is bijna tien uur op zater dagochtend, de deuren gaan bijna open. En Braam, die kan niet wach ten. Achter hem op de Leidse Kade staan gezinnetjes, stellen, senioren en studenten in de rij. De sfeer is op gewonden: eindelijk gaan de deuren weer open. ,,Ik woonde zowat in dit museum'', zegt Braam, die pertinent niet te laat wilde komen. ,,Ik ben een tijdje werkloos geweest: in die fase kwam ik hier écht ontzettend vaak.'' Inmiddels werkt hij weer, 'en toch kom ik hier nog bijna elke week. Dit is zo'n machtige plek'. Maar ja: corona. Tot twee keer toe gingen de musea dicht, de laatste keer in december. Zelfs vaste bezoe kers als Braam waren niet meer wel kom. En alhoewel hij als 'vriend van het museum' - donateur dus - door het museum werd voorzien van allerlei onlinecontent, hetzelfde was het niet. Dus duwt hij, als om 10.00 uur de grote rode toegangsdeur onder grote belangstelling open zwaait, een bos bloemen in de han den van het personeel. Na een kop koffie in de museum- bar gaat hij 'op zaal', de geadviseerde looprichting volgend. Hij zet koers naar de afdeling over de Romeinen, waar hij een paar favoriete beelden Ik kom hier nog bijna elke week. Dit is zo'n machtige plek heeft staan. „Die twee daar, zie je dat?" Lachend: „Dat is toch net een echtpaar dat elkaar niks meer te vertellen heeft?'' Van opstartproblemen is in het museum geen sprake. Ja, de caissière zoekt wel erg lang naar de prijs van een souvenir, en wie in de rij staat voor de kassa moet een beetje geduld hebben. ,,We hebben het echt ge mist'', zegt vijftiger RolfVacquier uit Den Haag, die dat geduld makkelijk heeft. ,,We hebben veel gewandeld de laatste tijd, als alternatief voor museumbezoek.'' Vanaf vandaag mag het weer. ,,Daarom bezoeken we ge lijk de eerste dag weer een museum.'' Met mondkapje op natuurlijk, de gemiddelde museumganger blijkt dat wel gewend. Museummedewer ker Rita van Oosterhout kan haar ge luk niet op: ,,Het is heerlijk dat er weer mensen zijn! We hebben ze zó gemist. Het was hier een dooie boel. Een museum zonder mensen is saai.'' Alle musea hanteren een eigen protocol. In het Rijksmuseum voor Oudheden worden de bezoekers in tijdsvakken ontvangen. Het eerste tijdsvak is zaterdag vooraf volge boekt, maar nog vóór al die 120 gasten de kassa zijn gepasseerd, gonst er onder de museumstaf opeens goed nieuws: alle kaarten voor de rest van de dag zijn ook gereserveerd. „Fan tastisch", jubelt woordvoerder Selkit Verberk. Overmand door geluk Ook even verderop in Leiden, in het Rijksmuseum Boerhaave dat over wetenschap gaat, raken museum medewerkers bijkans overmand door geluk. Op zaterdagochtend tien uur ■Bi Waar zijn ze gebleven? Sterren van toen die uit de schijnwerpers zijn verdwenen. Vandaag: Thomas Anders, bekend van het Duitse duo Modern Talking. Maxime Segers maandag 7 juni 2021 GO FILM De 65-jarige actrice Lisa Banes, bekend van films als Gone Girl en Cocktail, ligt in kritieke toe stand in het zie kenhuis na een aanrijding in New York, vrij dag. Ze werd op een zebrapad- geschept door een scooter. FILM Disney is bezig met een vervolg op Cruella. Nu draait deel I net in de bioscopen. Regisseur Gille- spie en scena rioschrijver McNamara zijn ook betrokken bij het tweede deel. Cruella is een spin-off van de klassieker 101 Dalmatiërs. 3 ■u Anton Slotboom —Niek Braam, bezoeker Museum voor Oudheden Arm in arm kijken naar de opgezette Europese bizon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16