Win jij de grootste EK-pool van Nederland? 12 NIEUWS Zes jaar geleden vertrok Herman Rouwenhorst voor de liefde naar Kenia Speel mee op pzc.nl/ek-spel Oranje zijn we samen Herman Rouwenhorst werd vrij dag gevonden in een appartemen tencomplex in Shanzu, een buiten wijk van Mombasa. Hij lag volgens Keniaanse media op bed met vast gebonden handen en voeten en een prop in zijn mond. Autopsie moet uitsluitsel geven over de doodsoor zaak. De politie vond het lichaam van de Nederlander na een noodoproep van zijn Keniaanse vriendin. Zij verklaarde dat zes mannen in hoody's - sweaters met capuchons - donderdagavond het apparte ment binnenstormden. Drie van hen zouden haar met geweld naar buiten hebben gesleept. Daarna zou ze zijn gedwongen in de wagen van haar vriend te stappen en naar het Serena Beach Hotel te rijden, zo'n 300 meter verderop. De man nen verdwenen, nadat ze haar han den aan het stuur hadden vastge bonden, aldus de vrouw. Mensen die haar hulpgeroep hoorden, zouden haar daarna heb ben bevrijd uit haar benarde situa tie. 'Terwijl ze me losmaakten, ver nam ik dat de andere indringers mijn man hadden vermoord', ci teerden Keniaanse media uit haar verklaring. Agenten begeleidden de vrouw daarna naar het apparte mentencomplex. Bij het toegangs hek troffen ze een zwaargewonde nachtwaker aan, die later zou over lijden. In de overhoop gehaalde wo ning vonden ze het lichaam van de Nederlander. De verklaring van de vrouw ver- 'ik-i toont hiaten en roept op sommige punten vragen op, meldden de me dia zaterdag op basis van politie bronnen. Vijf rechercheurs uit Nai robi en Mombasa zaagden de vrouw er daarom urenlang over door. Herman Rouwenhorst (55) zou multimiljonair zijn geweest met eigendommen in vier gebieden aan de toeristische kust ten noorden van Mombasa. Volgens kwaliteits krant The Standard bezat hij ook verschillende uitgaansgelegenhe den in de regio's Mombasa en Kilifi, zo'n 70 kilometer noordelijker. Op het Linkedln-profiel van de Apel- doorner staat bij zijn werkzaamhe den 'kleine ondernemer'. De Nederlander emigreerde zes jaar geleden naar Kenia nadat hij tij dens een vakantie verliefd was ge worden op een Keniaanse. Met haar kreeg hij twee kinderen. In Nederland laat hij drie kinde ren na uit een eerdere relatie. Rou- wenhorst runde met zijn broer der tig jaar een houthandel in Apel doorn. Hij was geen mede-eigenaar meer. Elk jaar kwam hij een aantal weken over. ,,Hij had een goed leven in Kenia en werkte er niet. Herman was aan het afbouwen. Een normale man, die hield van een biertje. Vissen was zijn grote hobby. Mijn broer heeft nooit verkeerde dingen ge daan en zat niet in het criminele circuit. Daar was hij de man ook niet naar'', vertelt broer Willem. De vriendin van zijn broer vertelde hem vrijdag over de telefoon dat de indringers Herman hadden verrast in zijn slaap. Tweede Nederlander De zaak roept herinneringen op aan de moord op de Nederlandse za kenman Tob Cohen (69). Zijn stof- Mijn broer heeft nooit verkeerde dingen gedaan en zat niet in het criminele circuit felijk overschot werd in september 2019 gevonden in een lege water tank in de tuin van zijn villa in de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het lichaam vertoonde sporen van mar telingen. Zijn handen, voeten en nek waren vastgebonden, voordat hij om het leven werd gebracht. De golfmagnaat en oud-topman van Philips Oost-Afrika was ver wikkeld in een vechtscheiding met zijn Keniaanse echtgenote. Zij is aangeklaagd voor het beramen van de moord, maar ontkent elke be trokkenheid en zegt dat 'hebzuch tige' bekenden van haar man erach ter zitten. De start van het proces tegen de vrouw is vertraagd door de pandemie en allerhande juridische stappen waarmee ze de rechtszaak probeerde te voorkomen. De moord op expat Rouwenhorst is volgens regionale politiecommis saris John Elungata van de kust strook bij Mombasa geen reden voor paniek. ,,We willen alle bui tenlandse bezoekers en expats in Kenia verzekeren dat dit een geïso leerd geval is.'' Maak het EK voetbal spannender dan ooit door mee te spelen met het EK-spel. Versla je vrienden, familie en collega's en maak kans op mooie prijzen! maandag 7 juni 2021 PC Nederlandse man vermoord, verklaring vriendin rammelt In een appartement in een bui tenwijk van de Keniaanse haven stad Mombasa is vrijdag het stoffelijk overschot gevonden van een Nederlander. Het gaat om een 55-jarige man uit Apel doorn die zes jaar geleden voor de liefde naar het Oost-Afri kaanse land emigreerde. De politie gaat uit van moord. Caspar Naber Rotterdam/Mombasa Mill Het appartementencomplex PRIVÉ-FOTO -Willem Rouwenhorst, broer Regiocommissaris John Elungata tijdens de persbriefing, vrijdag in Mombasa. foto kenyanews.goke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 12