IN HET WEEKEND MAG IK LUXE DINGETJES' Paul Andre heeft een bijstandsuitkering. Hij hoopt het met zijn spaargeld zeker 25 jaar uit te houden. Paul André 'Door een burn-out raakte ik zeven jaar geleden mijn baan als logistiek manager bij een Japans bedrijf kwijt. Ze vonden het normaal dat je zeventig uur per week werkte. Ik ben nogal perfectionistisch, kon moeilijk mijn grenzen stellen. Per oktober dit jaar ben ik AOW-gerechtigd. Omdat ik drie jaar in Duitsland heb gewoond, waar mijn toenmalige vrouw een baan had, krijg ik maar 94 procent van de normale AOW. Momenteel ontvang ik maandelijks 1010,33 euro. Ik verdiende vroeger 50.000 euro per jaar. Gelukkig heb ik wel spaargeld, zo'n 90.000 euro. Dat heb ik opgebouwd door mijn werk, plus een erfenis van mijn ouders uit 2006. Mensen vinden het soms vreemd dat ik spaargeld heb, maar met deze vorm van bijstand mag dat gelukkig. Mijn huur is 739 euro per maand. Aan energie betaal ik 68 euro. Ik zet de verwarming altijd laag, trek gewoon extra kleren aan als ik het koud vind. Toen ik nog werkte, ging ik op weg naar huis vaak langs Albert Heijn. Ik had een bonus kaart, maar lette niet op prijzen. Nu kijk ik aan het begin van elke week in de online folders wat bij welke supermarkt in de aan- Beste koop Grootste miskoop bieding is. Dan ga ik heel gestructureerd met een lijstje op pad. Wil ik niet in de schulden raken, dan moet ik op elke gulden, nee euro, letten die ik uitgeef. Het dwingt me tot heel rigide bood schappen doen. Luxe dingetjes permitteer ik me soms in het weekend, net als als mijn ouders vroeger deden tijdens de wederopbouwfase. Ik mag op zaterdag een glaasje wijn bij het eten. En dan gun ik mezelf ook iets lekkers bij de koffie. Pure chocola. Heerlijk! Bijvoor beeld met een pepertje erin, die vind ik verrukkelijk. Ik let er dan wel op dat het fair geproduceerd is. Het liefst koop ik handgemaakte Belgische bonbons, maar die vind ik te duur. Ik leg mezelf een beetje dwangmatig op onderscheid te maken tussen weekend en door de week. Die structuur heb ik nodig. Extra's, zoals kleding, kan ik me niet permit teren. Eigenlijk laat ik het mezelf niet toe, ook al heb ik spaargeld. Ik hoop nog wel een jaartje of 25 door te kunnen gaan, dus ik moet reserves houden. Van alleen die 1000 euro per maand kan ik niet leven, hoe erg ik ook mijn best doe.' MEZZA19 Paul André Jansen (65) woont in een huurhuis in Scherpen- zeel en leeft van een IOAW-uitkering. Hij is single en heeft geen kinderen. 'Wandelschoenen van het merk Hanwag. Ze kostten een jaar of 25 geleden een paar honderd gulden. Ik loop er nog steeds op, en heb ze nog maar één keer hoeven laten verzolen.' 'Dikke donzen jas van Peak Performance voor 700 euro. Heel mooi, maar te warm voor het Nederlandse klimaat. Misschien drie keer gedragen.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl O ÜJ X O x co LU I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99