Veiligheid voorop Willem Philipsen Hemd van het lijf ELKE DAG IETS ENGS 'Ik overweeg fietsend de buurt uit te kammen' Zelf risico's nemen is een eitje. Als ik - mid twintig en in m'n eentje een week in Barcelona - 's nachts achterop de scooter van een charmante Italiaan stap die me de stad vanaf de berg gaat laten zien, vaar ik op m'n eigen intuïtie. Een ander risico's laten nemen, dat is een kunst. Die ik nog niet zo vlotjes beheers. 'Mam, we gaan fietsen,' zeiden mijn jongens laatst. Enthousiast trek ik m'n snea kers aan. Maar nee, met z'n tweeën, voor het eerst. Ik preek van oversteken en uitkijken en bedenk me op de valreep dat 'veel plezier' nog het belangrijkste is het beste devies is. Na een half uur onrustig rommelen bel ik. En krijg een appje: We zijn aan het stunten. Met een selfie van twee aanstekelijk ondeugende koppies. Ik wil komen kijken! Totale radiostilte, natuurlijk. Ik overweeg fietsend de buurt uit te kammen maar besluit de berging ondersteboven te halen. Als we alle gevaren tot nul terug willen brengen, betalen we een hoge prijs. Zegt journalist Irene van den Berg in haar artikel over de veiligheidscultus. De trotse snoetjes bij thuiskomst had ik niet willen missen. En ik wil niet het risico nemen dat zij dat trotse gevoel moeten missen. Lange tijd hing Eleanor Roose velt boven mijn bureau met haar 'Do one thing every day that scares you'. Vrijheid geven ga ik leren, hoe eng het ook is. Elke dag een nieuwe kans. ~<ks Slaan we niet een beetje door? Succesgitarist ging onderuit en krabbelt moedig overeind Henny Huisman: 'Ik ben een zware snaaier, dat vind ik wel jammer' 41 Puzzels MEZZA 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 6 en 11. 20 28 4 Mijn Weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Chatilla van Grinsven 19 Geld Geluk 24 Deze sekswerkers zijn weer aan het werk 34 Boeken Karin Slaughter 37 Nu lezen 39 Mijn boek Mensje van Keulen 40 BV De Liefde 45 Joost mag 't weten COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef) Vormgeving Sasja Kooistra Beeldredacteur Marcel Wagenaar REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83