Trilogie zonder getreuzel Vooral afstandsbediening Apple TV 4k is stap vooruit ^2 d 25 HEBBEDINGEN Laagste prijs met Promo TECH 6. Plantaardige melk Melk mogen ze officieel niet heten, daarom is het soja-, haver-, amandel en rijst-'drank'. Aan de meeste plant aardige dranken wordt suiker toege voegd. Veel is het overigens ook weer niet, vaak één suikerklontje per liter. Bovendien moeten we niet vergeten dat koemelk van nature suiker bevat, dan heet het lactose. Een glas melk bevat dik twee suikerklontjes. Oplet ten wordt het bij chocolademelk: bijna zes klontjes per glas. En let op: halfvol zegt hier niets over de hoeveelheid I suiker. Echt zorgelijk wordt het bij ijskoffie. Al mogen we niet ver geten dat aan cappuc- cinopads (zoals Sen- seo) en zakjes cappuc cino oploskoflfie (zoals Nescafé) ook suiker wordt toegevoegd. 7. Woksaus Sauzen maken er als het om suiker gaat echt een potje van. De kroon spannen satésaus, woksaus en barbe cuesaus, die bestaan voor een derde uit suiker. De beste oplossing: maak je satésaus zelf. Daar, en in wok- en bbq-saus, gaat vaak ketjap manis. Dat is zoete sojasaus en zoet is het. Die van AH bestaat voor de helft uit sui ker. Andere merken zijn echter ook geen heilige boontjes. 8. Ontbijtgranen Muesli bevat vaak haver, gerst, en tarwe en dat is op zich gezond. Te genwoordig wordt er van alles aan toegevoegd, zoals quinoa en noten (prima), maar ook stukjes gedroogd fruit (al minder prima). Gedroogd fruit bevat veel minder vitamine C en omdat er minder vocht in zit, be vat het per gram meer suiker. Erger zijn ontbijtgranen met chocolade en gekonfijt fruit. Konfijten betekent letterlijk: inleggen in suiker. Het gla zuur springt echt van je tanden bij Kellogg's Frosties met gesuikerde maisvlokken: die bestaat voor ruim een derde uit suiker. Overigens net zo veel als ontbijtkoek. Volkoren ont bijtkoek dan maar? Die bevat inder daad deels volkorenmeel, maar nage noeg net zoveel suiker. 9. Pure chocolade Cacao heeft volgens arts-onderzoe ker Kris Verburgh, bekend van De voedselzandloper, een gunstig effect op suikerziekte. Maar toch is het niet gezond. ,,Nog even los van de verza digde en dus ongezonde vetten, be vat chocolade veel suiker'', zegt hoogleraar Brouwer. En niet alleen witte chocolade, zoals vaak wordt gedacht. Witte chocolade van Tony Chocolonely bestaat voor ruim de helft uit suiker; wie had gedacht dat die zelfs meer suiker bevat dan de witte reep met knettersuiker? Maar reken je vooral niet rijk met de pure repen: die bestaan nog steeds voor een kwart uit suiker. Ga je voor puur met aman del-zeezout of puur met pecan-kokos, dan is 40 procent van elke hap suiker. KOKEN ©eten GO ZATERDAG 5 JUNI 2021 Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. De Nationale Suiker Challenge is van 7 t/m 13 juni. Op de website van het Diabetes Fonds kun je een magazine met gezonde recepten bestellen. diabetesfonds.nl Het is niet zo overdreven om de Mass Effect-saga tot de Star Wars onder de video games te bombarderen. Buite nissige aliens, fotogenieke lo caties, spectaculair actiege- weld, een snufje mysterie en veel hightech, en dat alles ver pakt in een meeslepend ver haal. Maar veel spelers herin neren zich van het origineel vooral die tergend trage laadtij den, elke keer als je in je ruim teschip in de lift stapte. Dat is misschien wel het groot ste winstpunt van deze gere- masterde trilogie, meer nog dan de opgeschroefde 4K- resolutie of meegeleverde bo- nuscontent: de slome liften van toen zijn nu turboliften en het spel is sneller dan ooit. Daarmee is deze '3-voor-de- prijs-van-l'-deal niet te missen voor iedereen die de games destijds eh... miste. Maar ook voor oud-spelers, omdat bij Mass Effect jouw beslissingen het verhaalverloop veranderen. Speelde je toen als brave borst, kijk dan nu eens hoe het verhaal zich ontwikkelt als je de eikel uithangt. Mass Effect Legendary Edition voor PlayStation, Xbox en pc €65 *xC Bodyiprjy OtOdOl S> Q®> GUMSoAJ-Kki. «wanted Reguui Scbi'iiyJ Alfcddg 5h?n»pw 'Betaal nooit meer te veel!' belooft het motto van Promo, en dat klinkt ons na tuurlijk als mu ziek in de oren. 7 Maar misschien was 'Bespaar je tijd met het doorspitten van reclamefol ders!' juister geweest. Deze app toont hoeveel je waar voor welk product be taalt, maar slechts nog van vijf winkels: Albert Heijn, Etos, Kruidvat, Trekpleister en DA. Je kunt drie produc ten als favoriet opslaan, zo dat je automatisch een sein tje krijgt wanneer bijvoor beeld de tandpasta, con dooms of zonnebrand ergens in de aanbieding zijn. Wil je meer dan die drie fa vorieten in de smiezen hou den, dan moet je 1 euro per maand of 10 per jaar beta len. Goed opletten dus of dat loont, anders verdampt je genoten voordeel. Promo gratis voor iOS of Android uitgebreide versie vereist abonnement Binnenin huist een iets snellere processor, maar verder is de nieuwe Apple TV 4K van de buitenkant niet te onderscheiden van het vorige model van vier jaar terug. Deze me diaspeler is nog steeds een knoploos, zwart kastje dat je op de tv kunt aansluiten om films en muziek te streamen, foto's te bekij ken of te gamen. Maar dan die nieuwe af standsbediening: dat is een verschil van dag en nacht. Deze heeft meer, duidelijkere en fijnere knoppen. En, ook niet onbelangrijk in dit soort apparaten, je ziet nu in één oogopslag wat de onder- en wat de bovenkant is. Hij is ook dikker en zwaarder. Bij elk ander gadget zou dat een punt van kritiek zijn, maar niet bij deze Siri Remote: daardoor ligt hij veel lekkerder in de hand én raakt hij minder snel kwijt tussen de kussens van de bank. Ook fijn is dat-ie ook op oudere Apple TV's werkt en los te koop is (65 euro). Apple TV 4K €199 inclusief Siri Remote De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, Hardwareinfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. MUKLAAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 73