Saskia Noort De clitoris uitgelegd in biologieboek. Eindelijk Dierenmens Eekie de kasteeleekhoorn Hij ontbijt met noten, bessen, aardbeien en ander lekkers 12 Eindelijk staat de functie van de clitoris uitgebreid beschreven in het nieuwe biologieboek dat bijna alle tweedeklassers van de middelbare school dit jaar krijgen. Nooit eerder werd de clit zo uitgebreid beschreven in een lesboek, nu pas leren onze kinderen dat het meer is dan een gevoelig knopje bovenaan de vulva. Van de mannen kennen we middels de biologielessen elk onderdeel van de pe nis, het is niet meer dan logisch dat we nu ook het hele voorplantingsor gaan van de vrouw leren kennen. Zo denkt nog menig man van mijn gene ratie dat de vrouw plast uit haar clit en zij gillend klaarkomt van keiharde penetratie of ruw scharen. Je zou denken dat deze toevoeging aan de biologielessen door iedereen wordt toegejuicht. Hoe meer kennis, hoe meer genot, hoe beter. Maar he laas, er zijn biologieleraren die de exacte bouw van de clitoris meer iets voor 'oudere kinderen' vinden, en geen zin hebben over porno en gender- dysforie te praten met 12-, 13-jarigen. Alsof deze pubers niet allang hun weg naar Pornhub gevonden hebben. Praten over de clit en het feit dat deze niet klein is, maar 8 centimeter groot en eveneens zwelt bij seksuele opwin ding, (hetgeen pas is ontdekt in 1998 door de Australische uroloog Helen O'Connell), is ineens 'woke-shit' en Wierd Duk wijdde een heuse column aan ons genotsorgaan en hoe blij hij is dat zijn dochter vroeger niets van een clit moest weten en liever zwijmelde bij Zac Efron en Miley Cyrus te plat vond. Hij noemt de opgetogen feministen een platte, boersige roedel. Altijd weer opvallend grappig om te zien dat mannen die op de barricaden springen zodra er iets valt te rellen over arme on derdrukte moslimvrouwen, hun eigen vrouwen ook graag niet té gelijkwaardig zien. Woke of niet woke interesseert me niet, de ont dekking van de clitoris in al haar omvang en schoonheid is natuurlijk een enorme vooruitgang voor alle meisjes, jongens, mannen en vrouwen, en kan van de seks alleen maar een groter feest maken. Misschien dat Wierd iets relaxter wordt als hij weet dat de clitoris eigenlijk een mini-pe nis blijkt, dat moet hem toch bekend voorkomen. Over penissen mogen we van hem tenslotte in alle biologieboeken schrijven. Een mini-penis dus, die zwelt en ons opge wonden en nat maakt voor penetratie. Deze kennis zal menig vrouw die pijn bij het vrijen ervaart, namelijk 10 procent van alle vrouwen, helpen. Want die pijn is niet 'normaal', zelfs niet bij de eerste keer. Kennis over de anatomie en de functie van de clitoris kan ook de orgasmekloof oplossen. Ja Wierd, die is er dus. 95 procent van de mannen komt klaar door penetratie, tegenover 25 procent van de vrouwen. Seks waarbij alleen de man klaar komt, is vrij normaal, terwijl seks waarbij alleen de vrouw klaarkomt bijna ondenkbaar is. Waarom komen vrouwen vaker klaar als ze vrijen met een andere vrouw? Omdat er dan meer aandacht is voor de clitoris. Helaas zit die niet in de vaginawand, zoals ruim een kwart van de mannen denkt. Het vaginaal orgasme bestaat niet, want de vaginawand heeft nauwelijks ze nuwuiteinden aangezien het een geboortekanaal is. Het zogenaamde G- spot-orgasme is fysiologisch gezien ook een clitoraal orgasme, maar dan door stimulatie van binnenuit. Ik hoop dat de dochter en de zoon van Wierd hun moderne seksuele voorlichting van de biologieleraar krijgen en niet via Pornhub, want dan zijn we allemaal verder van huis en orgasme. A TULIPE Tussen de kasteelmuren houdt de familie Gort kort spoedberaad, waarvan de uitkomst is dat Eekie - die naam valt hem ten deel - als vondeling is geaccep teerd en zal worden groot gebracht in de kas waar va der Gort druivenstekken opkweekt. Eekhoorns zijn te wild om in huis te hou den. Er zijn verhalen over kleine wervelwindjes die huiskamers aan gort sloe gen. In het glazen huisje is dit beestje veilig en heeft hij de ruimte. Suikerwater En dan? Een dorpsgenoot weet dat eekhoorns groeien op suikerwater en nootjes. Een ander heeft nog wel een poppendrink- flesje in de aanbieding. Eekie blijkt dankbaar, want hij begint direct gulzig te drinken. Spoiler alert: Ee- kie overleeft de spannende kraamtijd en een jaar later zal Ilja Gort trots op Twit ter delen dat hij opa is ge worden. De recente ge boorte van baby-Eekie in de tuin van het chateau is de aanleiding voor dit ver haal. In Frankrijk is het be paald niet vanzelfsprekend dat je als kleine eekhoorn warm wordt onthaald. In april was in de Provence EEKIE nog een campagne die de vijandige boodschap had: roei ze uit. Het ging er niet om Eekies familie (hij be hoort tot de rode Europese eekhoorns) om zeep te hel pen, maar wel om de op rukkende grijze soortgeno ten uit het landschap te verwijderen. De Chinese Pallas' eekhoorn leeft sinds het begin van deze eeuw in Frankrijk en vormt een be dreiging. De nieuwkomer brengt schade toe aan tui nen, huizen en telefoonka- bels. Eerdere pogingen van overheidsinstanties om de terroreekhoorn weg te krij gen waren vergeefs. Ook in Nederland was de Pallas' eekhoorn kort in opmars. Een aantal exotische die ren ontsnapte rond 2000 bij een handelaar in Lim burg en plantte zich voort als konijnen. Maar hier zijn ze grotendeels gevangen en gesteriliseerd. De zeer gewenste eek hoorn Eekie leeft intussen als God in Frankrijk bij Ilja Gort. ,,Elke ochtend brach ten we hem ontbijt", ver telt de wijnmaker vanuit de Bordeaux over die eerste weken. Het diertje slaapt uiteraard in een wijnkistje, dat door de familie als een waar nest is ingericht: met hooi en een zachte knuffel doek. Het ontbijt bestaat uit nootjes, aardbeien, bes- sen en ander lekkers. Op het ontbijtplankje prijkt ook een miniatuurflesje Slurp!, de wijn die in elke Nederlandse Albert Heijn verkrijgbaar is. Niet om te drinken, maar omdat het er zo gezellig uitziet. Eekie is in die tijd hartstikke tam, zegt Gort. ,,Hij klom op onze schouders, in ons haar en in de baard van mijn zoon Klaas." Webcam Maar na drie maanden wordt hij wilder en beslui ten de druivenminners dat Eekie op eigen benen moet staan. Ze spijkeren het ver trouwde wijnkistje hoog in een boom op het landgoed en dragen de eekhoorn ge spannen de ladder op. Op een video is te zien hoe hij letterlijk zijn vrijheid tege moet springt: Eekie neemt een snoekduik waarna hij, geholpen door zijn staart die als parachute fungeert, door de kasteeltuin vliegt. Op dat moment weegt hij ruim 160 gram. De familie is zo slim ge weest het wijnkistje te voorzien van een webcam, zodat ze de avonturen van Eekie kan volgen. Zo zijn de Gorts er getuige van dat hij zijn vertrouwde nest weer opzoekt na zijn eerste risicovolle vlucht, dat hij een paar maanden later een vrouwtje aan zijn zijde heeft en dat hij in mei 2021 een jong heeft voortge bracht. Heel Nederland kan meekijken, want Eekie heeft op de site van Ilja Gort zijn eigen vlog. Opa Ilja hoopt dat de pluimstaartfamilie nog lang in de buurt blijft. ,,Ze zouden wel gek zijn als ze zouden vertrekken. We leggen nog steeds walno ten voor ze klaar. Het zijn dan ook wel kasteeleek hoorns, hè. Noblesse oblige!" Saskia Noort schrijft op deze plek wekelijks over nieuws dat haar raakt. ZATERDAG 5 JUNI 2021 GO Meestal gaat de krant over mensen. Annemarie Haverkamp schrijft over dieren met een verhaal. FOTO ILJA GORT h OHO**1 chateau - affiS LAIulipe ti.nn d tW"» V' c hat eau 2Ql 7 k,lAü* SUPÉ*|E Origine ProW Het is een mooie voor jaarsdag als voor de deur van het Franse kasteel plotseling een kleine eek hoorn ligt. Slechts 80 gram, net zo zwaar als een Marsreep, zal de weeg schaal later uitwijzen. Het wezentje is waarschijnlijk uit het nest gevallen. De zoon des huizes tilt het jong voorzichtig op, het past met gemak in zijn handpalm. Het diertje kijkt met angstige kraaloogjes om zich heen. Waar is hij beland? Je verzint het niet: op het Franse chateau La Tulipe van de Nederlandse wijnboer Ilja Gort. En laat Gort nou net bekendstaan om zijn grote liefde voor alles wat leeft en bloeit. Soort: Europese rode eekhoorn Woonplaats: Saint-Romain-la- Virvée, Frankrijk Bijzonderheid: woont bij Ilja Gort Heeft u een suggestie voor een dier met een ver haal? Mail annemarie.haver- kamp@persgroep. ne t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60