njoyhotels.nl f Booking betaalt steun terug Lekker alles-inclusief op vakantie! www.enjoyhotels.nl of bel 020-225 48 81 4 Van behulpzame christen tot schaamteloze graaier. Zelden is iemands imago zo snel en diep gezonken als dat van mondkapjeshandelaar Sywert van Lienden. Waarom leidt zijn optreden tot massale volkswoede? CORONA WINST €329,i 269,pfP. ,,We hebben het debat in de Neder landse samenleving van de afgelo pen dagen op de voet gevolgd, ne men dit uiterst serieus, en hebben oog voor de gevoeligheid van dit onderwerp'', liet Booking.com gis teren weten. „Tijdens de pandemie hebben we de beschikbare opties om Booking.com door de crisis heen te loodsen en werkgelegen heid te behouden zo goed mogelijk ingezet, inclusief een beroep op de NOW-regeling." Demissionair minister van Soci ale Zaken en Werkgelegenheid Wouter Koolmees, belast met de steunverlening, erkende eerder dat hij 'even moest vloeken' toen hij van de bonussen hoorde. Hij zei gisteren door het bedrijf te zijn ge beld. ,,Ik vind het terecht en ver standig dat ze terugbetalen." Het van oorsprong Nederlandse platform voor hotelovernachtin gen (nu in Amerikaanse handen) was tot de crisis een echte geldma- chine. Toen de coronacrisis vorig jaar toesloeg zag het bedrijf de om zet met 85 procent teruglopen. Daarop besloot het steun aan te vragen. Dat viel verkeerd, omdat Booking.com in de twee jaar daar voor maar liefst 14 miljard dollar aan de aandeelhouders had uitge keerd. ,,De winsten zijn voor de aan deelhouders en de verliezen voor de belastingbetaler'', fulmineerde Jaap Koelewijn, voormalig hoogle raar economie. Dat Booking.com zich nu iets aantrekt van alle kritiek is opmerkelijk. Eerder deze week werd tijdens de aandeelhouders vergadering massaal voor de bo nussen gestemd. Voorjaar 2020. Dat onbekende virus ging ons zorgstelsel laten kraken in zijn voegen. Paniek dreigde. Maar daar was ineens CDA'er en bekende commentator Sywert van Lienden. De reddende engel ging de zorg helpen door belangeloos te zorgen voor tien tallen miljoenen mondkapjes. Hulptroepen.nu heet zijn website. Een moderne Robin Hood die bescherming bood aan de mensen in de vuurlinie, of zoals hij ze noemde: 'de zorghelden'. Een jaar later is hij de man die schaamteloos 9 miljoen euro aan die mondkapjes verdiende. Rond Van Lienden hangt nu de geur van fout geld en patserige sportwagens. Hij heeft geen wet overtreden, maar bijna iedereen spreekt zijn afschuw uit over zijn vorm van 'menslievendheid'. Hoogleraar filantropie René Bekkers zegt dat die volkswoede samenhangt met hoge verwach tingen. ,,We leggen een hogere Iemand die dit doet ondermijnt het vertrouwen in allerlei goede initiatieven standaard aan voor mensen en organisaties die claimen goed te willen doen zonder winstoog merk dan voor bedrijven die uit zijn op winst. Bovendien willen alles inclusief vakanties Boek alvast voor juli, augustus en september. Enjoy garantie: Bij de prijs inbegrepen: V4x overnachting V4xontbijt V4x lunch V4xdiner v Elke avond drankjes inclusief Elke dag entertainment we oneigenlijk gebruik van pu blieke middelen voorkomen.'' Waar hebben we het eigenlijk over? Van Lienden hield 9 miljoen euro over aan de mondkapjes voor 'de zorghelden', zijn twee kom panen ieder ruim 5 miljoen euro, ofwel 20 miljoen winst op een omzet van 100 mil joen. Philips verdient toch ook aan de beademingsmachi nes? En farmaceut Pfizer wordt ook niet armer van de vaccins. Bekkers: ,,Bij op winst gerichte bedrijven hou den we er rekening mee dat ze publieke middelen gebruiken om winst te maken. Non-profit- organisaties horen geen winst uit te keren aan particulieren. Wie zich voordoet als iemand die niet op winst uit is maar die stiekem wel incasseert onder- zaterdag 5 juni 2021 GO Peet Vogels Rotterdam Sywert besodemieterde ons allemaal, daarom zij n we nu zo boos Ton Voermans Den Haag - René Bekkers, hoogleraar kosteloos omboeken bij negatief corona reisadvies. Reiswebsite Booking.com gaat de 65 miljoen euro coronasteun die het ontving terugbetalen. Er ontstond grote verontwaar diging, nadat de top van het be drijf een bonus van 23 miljoen euro kreeg. Sywert van Lienden (midden) en zijn twee zakenpartners. VIDEOSTILLS Enjoy Berghotel Vue Valkenburg - Limburg £nioV*°; VOOR SLECHTS VOOR SLECHTS Alles-inclusief 5 dagen met eigen auto! 'HOTEL VOOR SLECHTS Enjoyhotel Lanaken Lanaken - Maastricht - Belgisch Limburg Enjoyhotel Vitalis Greetsiel Duitse kust - Ost-Friesland Enjoyhotel Heiderhof westerwaid Tussen Moezel Eifel Obersteinebach Alles-inclusief 5 dagen met eigen auto! Enjoyhotel Bottler Moezelstreek - Veldenz - Moezel VOOR SLECHTS 95 |P-P- VOOR SLECHTS th Geen boekingskosten ■6 Geen toeslag 1-persoonskamer Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 4