ti 5#* Voormalig JVOZ'er Tavares Mojica van Dordrecht naar NAC BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 Column r Bij Kloetinge vond hij het plezier weer terug, maakte hij de nodige vrienden en dus werd er de afgelopen tijd vanuit die kant natuurlijk aan hem ge Ambulances en artsen kwamen het veld op, ik lag daar twintig minuten buiten bewustzijn trokken. „Ik zit in Breda prima op mijn plek. Nu heb ik tijd om eens wat andere sporten op te pakken, zoals wielren nen en kitesurfen." Of we hem ooit nog eens terug gaan zien op de vel den is dus nog maar zeer de vraag, voorlo pig blijft hij wel be trokken bij Baronie. „Als gedeeld teammanager, maar ik zal ook af en toe meetrainen om fit te blijven.'' Van de verplichting is hij in ieder geval verlost. ,,Ik ging alle wedstrijden mee, dan krijg je con tinu de vraag wat er nu weer aan de hand is. Goed bedoeld, maar op een gegeven moment wel heel frustrerend. Het was ook geen uit zondering meer dat ik geblesseerd was.'' Het doet hem terugdenken aan zijn meest angstige moment. ,,Ik kwam hard in botsing met de spits van Schelluinen en raakte in de lucht al buiten bewustzijn. Ambu lances en artsen kwamen het veld op, ik lag daar twintig minuten buiten bewustzijn, een soort epi leptische aanval.'' Ondanks de nodige blessures, heeft hij intens genoten. ,,Na de wedstrijd, met drie punten in de kantine, als je dan ziet hoeveel vreugde dat brengt. Dat geeft echt een kick.'' Hij voelt het weer als hij denkt aan de beladen wedstrijden tegen Hoek. ,,Wat dat betekende, dat blijft je altijd bij.'' en ergeren aan een haperende bondscoach, leven ze bij onze Zuiderburen ontspannen toe naar het EK. De 1-1 van deze week in het oefenduel met de Grieken? Daar maakte niemand zich druk om. Van de basisploeg die Roberto Martinez het veld in stuurde, behoren er straks maar drie of vier tot de ideale elf. Vertonghen, Eden Hazard, Witsel en Vermaelen bekeken de wedstrijd op tv, in het trai ningscentrum. De Bruyne lag met een gebroken neus aan het zwembad. De keuze is reuze bij de Belgen, die al geruime tijd 3-4-3 spelen en daarbinnen kun nen variëren. Wat een weelde. Het oefenduel met de Grie ken kon niet boeien, zoals wij weinig plezier beleefden aan Ne derland-Schotland en de naïvi teit van Jong Oranje in de eerste minuut. Hugo Camps, de 78-ja- rige schrijver en columnist, be schreef het na België-Grieken- land fijn in Het Laatste Nieuws. 'De uitslag is betekenisloos. Oe fenduels zijn gedevalueerd tot trainingen. Liefhebbers zien het gebeuren met pijn in het hart.' Zijn volgende zin bleef ook hangen: 'De essentie van voetbal is de wil om te winnen.' Aan dat laatste ontbreekt het zeker niet bij de Belgen. Met Romelu Lu- kaku voorop. Hij behoort op dit moment tot de beste spitsen op deze aardbol, is net kampioen van Italië geworden met Inter en geen volgevreten vedette. Aan Lukaku erger je je niet als sup- Gooi al eens een lijntje uit naar Martinez porter, Lukaku zorgt juist voor houvast. Zo'n nummer 9, dat is jaloersmakend. De Belgen bleven foutloos in de EK-kwalificatie, voeren de wereldranglijst al drie jaar aan en staan later dit jaar in de halve fi nale van de Nations League. En dat allemaal met een buiten landse coach, iets wat in Neder land nog steeds ondenkbaar lijkt. Ik zag en las deze week verschil lende interviews met Roberto Martinez en daarin liet hij een prima indruk achter. Hij com municeert makkelijk en zegt zin nige dingen. Na het sterke WK van 2018 (brons) is zijn ploeg nu één van de kanshebbers op de Europese titel. De afgelopen drie jaar is België alleen maar sterker gewor den, vertelde Martinez, die 55 in terlands coachte en er slechts vier verloorZou hij vertrekken als de Rode Duivels het EK win nen? Of wil hij dan ook nog voor de wereldtitel gaan? Misschien kan de KNVB al eens een lijntje uitgooien richting Martinez, of in ieder geval al iemand met een vergelijkbaar profiel zoeken. Want de kans is vrij groot dat ze in Zeist straks weer op zoek moe ten naar een nieuwe bondscoach. En nee, dat hoeft dan echt niet per se een Nederlander te zijn. Tavares Mojica is geboren in Rot terdam, verhuisde op jonge leef tijd met zijn ouders naar Curasao en liet daar zien over talent te be schikken. Zijn ouders besloten daarom dat het beter was om hem op twaalfjarige leeftijd naar Ne derland te sturen. Hij logeerde vervolgens een half jaar bij zijn opa en oma in Goes en speelde in de D2 van JVOZ, onder trainer Karl Vergouwen. Tavares Mojica (20) kwam ver volgens bij FC Dordrecht terecht, in de stad waar hij met zijn moe der woonde. ,,Quincy heeft echt potentie'', zei trainer Gérard de Nooijer in de zomer van 2018. ,,We gaan de komende tijd kijken hoe hij het doet.'' De aanvaller debu teerde in het seizoen 2018-2019 in de Keuken Kampioen Divisie en kwam tot vier duels. Een seizoen later kwam hij in negentien wed strijden in actie. Deze voetbaljaar gang kwam hij niet aan spelen toe in de hoofdmacht. Zijn contract bij FC Dordrecht loopt af en ko mend seizoen begint Tavares Mo- jica bij NAC onder 21 aan een nieuw hoofdstuk in zijn carrière. zaterdag 5 juni 2021 PM @Barryvdh9 bij mijn lichaam' - TE n- .V..„v 4' J-"> - t I i, j' -Björn Quartel ve Bondscoach Terwijl wij ons in Neder land vooral bezighouden met systemen (3-5-2, of is het 5-3-2, doe maar 4-3-3) Quincy Tavares Mojica is ko mend seizoen speler van NAC onder 21. De aanvaller maakt de overstap van FC Dordrecht en was in het verleden speler van JVOZ. Tavares Mojica ging toen nog door het leven als Quincy Hogesteger, maar hij heeft zijn achternaam inmid dels veranderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43