II O O) CD O 12 ZEELAND KITESURFEN ZEEUWS TALENT Zo'n drie jaar geleden werd Milan Lukic besmet met het virus dat kitesurfen heet. Sindsdien is de 18-jarige Middelburger zo vaak als het kan op en boven het water te vinden. Zijn eerste wedstrijd sloot hij in Spanje als winnaar af en die zege heeft het vuurtje alleen maar meer aangewakkerd. ,,Ik ben verslaafd aan adrenaline.'' Goruna De Jong Timo de Jong handhaafde zich in de top van het klasse ment van de Vredeskoers. Nadat de wiel renner uit Goes donderdag in de proloog elfde was ge worden, volgde een dag later in de eerste etappe een ze vende plaats. Na ruim 130 ki lometer koer sen ging de winst in het Tsjechische Rymarov naar Pavel Bittner. De Jong fi nishte in de zelfde tijd. Het is de avond voor zijn aller eerste wedstrijd. In Tarifa, het stadje op de zuidelijkste punt van Spanje, kan Milan Lukic de slaap maar niet vatten. Hij leeft voor spanning, wil graag tot grote hoogten stijgen, maar het vooruitzicht van zo'n eerste wedstrijd blijkt toch ook wel iets met hem te doen. ,,Ik lag een hele nacht wakker en kreeg 's ochtends geen hap door mijn keel. Ik kon ook nauwelijks drinken'', vertelt hij. Een half broodje, een halve ba naan; hij krijgt het met moeite weg. Omdat hij wel energie nodig heeft drinkt hij twee blikjes Red Bull leeg. ,,Ik had ook geen nagels meer over'', kan hij er nu om la chen. ,,Ik twijfelde op dat moment of wedstrijden varen wel echt iets voor mij zou zijn. Ik had echt het gevoel dat heel veel mensen iets van mij verwachtten. Maar ik had er ook een jaar voor getraind en wilde laten zien wat ik kan. Dat is wel aardig gelukt.'' De woorden bij de bewegende beelden zeggen genoeg. 'Wow, dit is geen amateurniveau', klinkt het uit de mond van de commentato ren. Lukic heeft de beelden op zijn Instagram-account gezet. Daar zijn ook (delen van) zijn vlogs te vinden, die eveneens op het You- Tube-kanaal Kite Family te vinden zijn. ,,Ik probeer altijd om andere mensen bij mijn vlogs te betrek- De Spanjaard die ik aan de lijn kreeg heeft wel duizend keer sorry gezegd zaterdag 5 juni 2021 GO 2 Nu Nederland steeds verder wordt openge steld hebben de organisato ren van het Go- runa-circuit be sloten om na de maand juni te stoppen met de alternatieve hardloopwed strijden. De uit gezette routes in Hulst en Sint Anna ter Mui den zullen de laatste wed strijden in het Goruna-circuit zijn. Eind juni wordt voor de laatste keer een virtuele prijsuitreiking georganiseerd. 7 Durfal Milan Lukic wil A Milan Lukic. FOTO SEBASTIAN KANZLER/BLUEIMAGES Barry van der Hooft Middelburg -Milan Lukic a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40