Molen is weer compleet, tot grote blijdschap van buurvrouw Janny OPHEFFINGS UITVERKOOP HOGE KORTINGEN! <U 'HiL Wethouder Carla Doorn voor de tweede keer in twee maanden onder vuur Ons pand moet leeg. Alle tapijten nu met extra 6 Moderne Perzische tapijten Berbers In april had Doorn het verbruid na uitspraken over 'politiek spel' door de Zeeuwse wethouders over de jeugdzorg van Intervence. Die woorden trok ze later in en de raad bleef met veel onbeantwoorde vra gen achter. Een motie van afkeuring volgde. ,,Een zwaar instrument, dat niet lichtvaardig wordt ingezet", zei Ca- rolien Diepeveen van de PvdA toen. Toch vond de oppositie het een maand later alweer nodig datzelfde zware instrument in te zetten te gen dezelfde wethouder. Trekdijk Weer lag Doorn onder vuur door een onhandige actie, die ze zelf in een gesprek met deze krant 'een in schattingsfout' noemde. Die ging over het inschakelen van land schapsarchitecten BoschSlabbers om met de inwoners van Nieuw en Sint Joosland te gaan praten om van de Trekdijk toch een groot be drijvenpark te maken - iets wat de inwoners al jaren proberen tegen te houden. De commotie die daarover ontstond had ze niet voorzien en dus trok ze het plan schielijk in. ,,Naar ons gevoel is de gemeente raad doelbewust misleid", stelde Rob van Eijkelenburg, die de motie van afkeuring donderdag indiende. ,,Er zit nul gevoel in de politieke an tennes van de wethouder." Niet al leen had Doorn de gevoelens van de inwoners onderschat, ze had ook nog eens gehandeld in strijd met besluiten van de raad. ,,We laten ons niet piepelen." Doorn kaatste de bal terug: de raad was zelf niet duidelijk genoeg geweest over de manier waarop dorpsbewoners mogen meepraten over de Trekdijk, zei ze. ,,Ik begrijp de commotie en betreur de onrust, maar ik heb het met de beste inten ties gedaan." Willemien Treurniet van de ChristenUnie wilde best geloven dat de intenties goed waren. ,,Maar hoe zit het met de competenties? In april zei u dat u die heeft. Maar een maand later al is er wéér gedoe." Volgens de PvdA 'ontbreken poli tieke antennes', de SP vond dat Doorn de raad 'voor de gek gehou den' heeft. Ik betreur de onrust maar ik heb het met de beste intenties gedaan Net als in april moest de voltallige coalitie eraan te pas komen om Doorn te ontzetten uit haar be narde positie. Die trok de grens bij het verwijt dat zij de raad 'doelbe wust' zou hebben misleid. ,,Daar heb ik geen bewijs voor", stelde VVD-leider Wilfried Boonman. De SGP vond het voldoende dat de 'in schattingsfout direct is gecorri geerd'. Het CDA en de LPM erken den dat de wethouder 'niet zo han dig' had gehandeld. ,,Maar de kwes tie wordt door de oppositie groot en meeslepend gemaakt", reageerde LPM-leider Piet Kraan, partijgenoot van Doorn. Verkiezingen De toch al verzwakte positie van wethouder Doorn is nog verder on dergraven. Ze kan zich tot de ver kiezingen over tien maanden geen misstap meer veroorloven. Dat bleek indirect ook uit een opmer king die Piet Kraan maakte om te benadrukken dat de oppositie bloed ruikt. ,,In april een motie van afkeuring, nu weer. Het wachten is op de volgende." Eigenlijk heeft mevrouw zelf niet zoveel met molens. Maar haar va der was molenaar en dus was zij 'het meisje van de molen'. ,,Mijn vader was eerst mole naarsknecht in Arnemuiden, later kwam hij in Souburg. En dan kwam hier wel eens iemand draaien, die molenkappen teerde op het bolwerk en wiens vader dan weer de molenaar van Sint Lau- rens was. Nou, daar ben ik later mee getrouwd." En zo zat mevrouw Zandburg uiteindelijk haar hele leven in de molens. ,,Mijn vader kon zijn werk nog naast zich neerleggen, maar mijn man niet. Die was er zo gek van. We hebben nog een tijdlang Alle kinderen mogen een keer draaien aan de miniatuurmolen in de tuin op de Oude Vlissingseweg ge woond, bij de molen daar, maar la ter zijn we in ons ouderlijk huis getrokken. Toen werd mijn man de molenaar van Souburg." Haar man is inmiddels overle- den en molen De Pere draait al een poosje niet meer, maar mevrouw Zandburg woont er nog altijd naast. Ze zit vaak buiten en laat alle kinderen, die met hun ouders de naastgelegen dierenwinkel bezoe ken, een keer draaien aan de mi niatuurmolen in haar tuin. ,,Een achtkantige. Heeft mijn vader ge maakt. Dat deed die dan ook nog." Onderhoud Het onderhoud aan de molen was niet altijd goed, zegt mevrouw Zandburg. ,,Maar die wieken heb ben ze nu heel mooi gemaakt. Van de week was hier nog een schilder, een jonge jongen nog. Moeilijke molen om binnen te komen, zei hij. Allemaal kruip-door-sluip- door. Maar hij vond hem wel mooi. We hebben samen een pizzaatje gegeten buiten. Gezellig hè?" 0031 164 24 2216 zaterdag 5 juni 2021 'Politieke antennes ontbreken' Voor de tweede keer in twee maanden tijd wekte ze de woede van de gemeenteraad van Middelburg. De oppositie mist 'een goede politieke an tenne' bij wethouder Carla Doorn. ,,De intenties zijn goed, maar hoe zit het met de compe tenties?" Maurits Sep Middelburg -Carla Doorn, wethouder Middelburg Eindelijk, de molen van Sou burg heeft zijn wieken terug. En het is goed gebeurd, consta teert buurvrouw Janny Zand- burg-Kasse (82) opgelucht. Want er is wat geknoeid aan de trots van de Kanaalstraat. Wendy Wagenmakers Oost-Souburg Molen de Pere in Oost-Souburg met, ernaast in het wit, het huis van mevrouw Zandburg-Kasse. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Showroom: BERGEN OP ZOOM, Bosstraat 24 E WEBSHOP Grote markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34