Kloetinger mept date ex met honkbalknuppel leerkrachten 5 Van handwerkjes tot schilderijen van opa Goeree- Overflakkee kindwijs.org Wij zoeken (aankomend) een tegemoetkoming in JE STUDIEKOSTEN IETS VOOR JOU? Werken op een van onze mooie SCHOLEN IN DE TOEKOMST IETS VOOR U? N. had zich twee jaar geleden niet al te braaf gedragen en het stel was uit elkaar. Wel waren er pogingen om de relatie te herstellen. Eind sep tember 2019 had zijn partner een date en dat vond N. gezien de her stelpogingen niet bepaald handig. Hij kropte zijn frustraties op en toog in het holst van de nacht naar de woning van zijn partner. Daar, door de ramen kijkend, zag hij vier bewegende blote voeten op de bank. ,,Het leek er niet op dat ze thee lagen te drinken", omschreef hij zijn observatie. Nog bozer dan hij al was bonkte hij op de deur en zij deed open. N. stormde naar de bank, gaf de date een dreun met een honkbalknuppel tegen diens hoofd en zijn ex-partner een klap in het gezicht. Door de honkbalklap viel haar date bewusteloos op de grond. Kort daarna kon N. worden aange houden en verdween hij achttien dagen in een cel. Pal na het incident ging hij in therapie om zijn emoties N. zag door het raam vier bewegende blote voeten op de bank beter in bedwang te kunnen hou den. Mocht de rechtbank besluiten N. een hogere celstraf op te leggen dan de reeds uitgezeten achttien dagen, dan bestaat de kans dat hij door zijn werkgever wordt ontslagen. Uitspraak 18 juni. Gemiddeld moeten klanten een week of twee wachten voor ze een schilderij, handwerkje, kunstwerk of stukje huisvlijt kunnen laten in lijsten, blijkt uit een rondgang. Waarom er meer werk is? Om dat de afgelopen jaren veel lijsten makers verdwenen zijn, oppert de een. Dus heeft de rest het drukker. Omdat in corona-tijd mensen massaal hun huis gingen verbou- Borduurwerken zijn weer ontzettend populair wen en opleuken, zegt de ander. Omdat ze meer tijd hadden en er eindelijk aan toekwamen om dat schilderij van opa eens goed te la ten inlijsten. Of omdat ze zelf aan het hobbyen gingen. Lijstenmaker Martin Gijzel heeft al heel wat 'diamond pain tings' mogen inlijsten. Het zijn kunstwerkjes van geslepen steent jes, 'diamantjes', die op canvas worden geplakt. ,,Een beetje zoals de mini-stec van vroeger", lacht Gijzel. Ook ziet hij een opleving in de borduurwerken. ,,Die waren in de jaren 90 heel populair en zijn nu terug van weggeweest." En na tuurlijk zijn er de aloude merklap pen, de posters, de doopjurkjes, de oude kanten boerinnekappen, de voetbalshirts. Gijzel krijgt ook heel veel oude gravures in te lijsten. ,,Wat me op valt, ik krijg veel klanten die on line kunst hebben gekocht, via ca- tawiki bijvoorbeeld. Dat heeft in coronatijd een vlucht genomen." Kostbare werken Nu heeft hij een blankhouten, ver diepte lijst onder handen. Het om vat een kunstwerk van kleine stukjes keramiek. Gijzel tikt op het glas: ,,Dit glas is voor 70 procent UV-werend. Je hebt ook museum glas, dat houdt zelfs 99 procent van de UV-stralen tegen; dat is voor heel kostbare werken." Voor een lijst als deze, van 80 bij 120 centi meter, moet je zo'n 700 euro reke nen, schat hij. ,,Klanten vragen altijd: hoeveel kost het als ik iets in wil lijsten? Maar die vraag kun je niet zomaar even beantwoorden. Het ligt hele maal aan de lijst, aan wat je er in wil en hoeveel werk dat is, aan het passepartout en natuurlijk aan het glas. Het simpelste is floatglas van 2 millimeter - dat is de gangbare dikte in de lijstenwereld. Je kunt ook kiezen voor ontspiegeld glas, dat is wel het mooiste, maar ook duurder. Zo zijn er veel mogelijk heden." Het liefste geeft hij zijn klanten uitvoerig advies over die mogelijk heden. ,,Toen we alleen op af spraak mensen mochten ontvan gen, had ik daar alle ruimte voor. Dat is me heel goed bevallen, ei genlijk. Veel prettiger dan hoe het daarvoor was: dan stonden er soms buiten mensen te wachten terwijl je binnen al vier klanten pro beerde te helpen. Nu heb ik drie middagen in de week speciaal voor ingeplande afspraken. Wat na tuurlijk niet betekent dat ik ie mand wegstuur die binnen komt stappen zonder afspraak, als er op dat moment ruimte voor is." 'Niet vragen, maar inlijsten', is zijn motto. De klant is koning. ,,Wat er in de lijst komt, staat niet altij d in verhouding tot wat de lij st kost. Gisteren kwam er nog ie- Veel klanten kopen tegenwoordig online kunst mand met een 25 jaar oude poster binnen. Ik liet een paar mogelijk heden zien en hij koos zomaar de duurste: een lijst van zo'n 500 euro. Omdat die poster voor hem emotionele waarde had, vanwege herinneringen aan zijn studietijd." werken-bij/vacatures voor onze basisscholen op: zaterdag 5 juni 2021 GO Tegen de 44-jarige P. N. uit Kloe- tinge is gisteren in Middelburg een gevangenisstraf van acht tien maanden waarvan zes maanden voorwaardelijk geëist. N. wordt verdacht van poging doodslag op de date van zijn in middels ex-echtgenote. Ad Roos Middelburg Lijstenmaker Martin Gijzel: ,,Met een lijst eromheen staat het toch veel mooier aan de muur. FOTO KATJA VAN N OORT Razend druk bij de lijstenmakers ,,Geen tijd, er staan klanten in de winkel en er komt net een bestelling binnen", zegt lijsten maker Joost Roest van Indigo in Middelburg. Het is razend druk bij de lijstenmakers, be vestigt Martin Gijzel van de ge lijknamige winkel in Kapelle. Tussen al het werk door is hij ook nog zijn showroom aan het verbouwen, maar vooruit, even tjes dan. Ondine van der Vleuten Kapelle - Martin Gijzel - Martin Gijzel Rotterdam Bergen op Zoom Bezoek dan onze informatiebijeenkomst op D.V. donderdag 17 juni om 16.00 uur in de School met de Bijbel, Sperwer 167 te Sommelsdijk. Een aanmelding via info@kindwijs.org wordt op prijs gesteld. Meer informatie en aanmelding protestants-christelijke scholengroep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33