Contacta gaat door, maar net even anders ZEELAND 3 POTJES LUCHT liggen dan pal achter de container deur, klaar om uitgeladen te wor den. De rip-off-methode is de meest gebruikte methode om drugs via de haven van Vlissingen te smokkelen. Hoeveel OED-apparaten actief zijn en hoeveel onderscheppingen al zijn gedaan, zegt de douane niet. Of de cocaïnevangst van afgelopen maand (72 kilogram cocaïne in een Vlissingse loods, red.) gedaan is dankzij de OED? Marco Laar wil er niks over kwijt. Dat is te gevoelige informatie. Laar: ,,We zien dat cri minelen steeds op zoek gaan naar nieuwe manieren om drugs te smokkelen. Daarom zijn we als douane bezig onszelf te ontwikke len. De OED is daarbij een extra in- strument. Laten we het erop hou den dat we als douane meerdere OED-apparaten hebben. Mobile X- rayscans deden we al, net als de fy sieke controles. De kracht zit hem in de mix van al die middelen.'' OED of niet, Laar weet ook dat het kat- en muisspel tussen smok kelaars en opsporingsdiensten niet zal verdwijnen. ,,Het helpt ons heel erg bij de aanpak van ondermij ning. We maken het criminelen hiermee wel een stuk lastiger.'' vanwege het hoge aantal corona- rekenen met QR-codes de norm besmettingen. „We gaan zijn om wachtrijen te voorkomen, dit jaar voor een edi- LMG gaat uit van 24.000 be- tie zoals we voor- MÊÊ T~\ zoekers, verspreid over drie heen gewend wa- jfl dagen, net als andere ren, wel met allerlei jaren. Aan welke toegangsei maatregelen", ver- sen bezoekers moeten vol- telt directeur Perry Jm doen, weet Kentin nog niet Kentin reclame- en V precies. „Dat hangt afvan welke strategiebureau LMG. eisen het kabinet stelt aan het Vóór corona presenteerden Zeeuwse- en west-Brabantse be drijven, gemeenten en instellingen zich elk jaar op de Contacta. Vorig jaar moest organisator LMG de beurs noodgedwongen afblazen Contactloos betalen Dat betekent dat de looppaden bre der worden. Geen drie, maar vier meter breed. Ook zal de horeca an ders (lees: ruimer) worden inge richt. ,,We houden er wel degelijk rekening mee dat mensen zich mis schien comfortabeler voelen met wat meer ruimte om zich heen." Ook zal contactloos betalen en af- Ik denk wel dat je zult moeten aantonen dat je ingeënt bent. Dat lijkt me logisch voor zo'n plek - Perry Kentin houden van evenementen. Eind juni maakt het dat bekend. Ik denk wel dat je zult moeten aantonen dat je ingeënt bent. Dat lijkt me logisch voor zo'n plek." Plek voor minder stands De hele opzet van de beurs wordt ruimtelijker. Dat betekent dat er minder ruimte is voor stands. ,,We gaan de beurs iets ruimer opzetten. Wel benaderen we iedereen die we normaal ook benaderen. Telefo nisch of via een online videoge- sprek bespreken we de mogelijkhe den. En we laten ieder de keus hoe groot de stand moet zijn. Daaraan stellen we geen beperkingen. Het betekent wel dat we door de rui mere opzet iets minder stands kwijt kunnen dan anders." In twee hallen van de Zeeland hallen zijn nu nog test- en prikstra- ten van de GGD. ,,We hebben de garantie van de Zeelandhallen ge kregen dat die contracten stoppen en hebben dus de beschikking over alle hallen: 15.000 vierkante meter." BN'ers Het programma wordt nu opge tuigd. ,,Daar zullen inderdaad weer BN'ers aanwezig zijn, de Emergo- prijs zit er weer in, we willen het ook hebben over hoe je omgaat met je onderneming na corona. En we besteden aandacht hoe jongeren te motiveren om aan de slag te gaan in de Zeeland." Deze week start LMG met de in schrijvingen. Bedrijven kunnen zich aanmelden via contacta.nl. zaterdag 5 juni 2021 10 containers in 10 seconden Kijk op de site bij /video Door het nummer op het potje weet de douane om welke con tainer het gaat. Instructeur Peter doet een geurpotje in een van de cilin ders. De rip-offmethode: Pakketten drugs pal achter de container deur. Drugshond Leentje controleert de luchtmonsters. Charlie instrueert drugshond Leentje bij een drugscontrole met de nieuwe methode OED. In de buizen zitten potjes met lucht uit di verse containers. foto's dirk-jan gjeltema Bedrijvenbeurs Contacta gaat dit jaar door. Het netwerkevent wordt gehouden van dinsdag 30 november tot en met donderdag 2 december in de Zeelandhallen in Goes. De opzet zal vanwege corona ruimer zijn dan anders. Onder welke exacte voorwaar den je straks naar binnen kunt, hangt af van de eisen die in het najaar gaan gelden. Jeffrey Kutterink Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31