Sifan Hassan denkt stiekem aan een wereldrecord op de FBK Games 'Heb dit soort races nodig' "DE MONTAGE WAS PERFECT GEREGELD" 22 ATLETIEK FBK GAMES zo dankbaar hoe goed het nu gaat.'' Na een onzekere periode vol stress zit Sifan Hassan weer vol vertrouwen. Ze is klaar voor haar jacht op goud op de Spelen, maar wil ook morgen bij de FBK Games uithalen. ,,Ik ben BELISOL HIGHLIGHTS Programma Een wereldrecord? Sifan Hassan sluit het niet uit, maar spreekt het ook niet hardop uit. „Misschien", zegt ze tijdens de persconferentie. En daarna: ,,Wie weet." Zo voorzichtig als ze is om hardop een tijdsdoel uit te spreken, zo veelzeggend is haar lichaamstaal in aanloop naar de FBK Games van morgen. Reken er maar op dat ze klaar is voor die 10.000 meter. ,,Soms is het voor een wedstrijd moeilijk om te zeggen hoe hard je wilt lopen. Maar ik heb nog nooit zo'n goede conditie gehad als nu. Ik ben in de vorm van mijn leven. Echt, ik ben zo dankbaar hoe goed het nu gaat." Door de lange vlucht vanuit de Verenigde Staten en het tijdsver schil is ze moe. Ze is voor het eerst sinds februari terug in Nederland en praat de pers bij tijdens een digi tale persconferentie over haar tijd in Kenia en Amerika. Na afloop schuift ze ook nog aan bij Studio SCHIPPERS FBK, een talkshow om de veertigste editie van het evenement te vieren. In het halfuurtje daartussen zit ze onderuitgezakt en met kleine oog jes in een stoel. Jetlag of niet, even later met de camera's aan haalt ze vrolijk FBK-herinneringen op. Eenmaal klaar wil haar manager al weer in de auto stappen, maar Has san blijft nog even hangen. Aandachtig kijkt de 28-jarige at lete mee naar het Zoom-gesprek met Haile Gebrselassie. Per se wil ze horen wat de loopgrootheid uit haar geboorteland, goed voor vier olympische titels, negen wereldti tels en vooral ook 27 wereldre cords, te zeggen had. Zijn eretitel hier - Mr. Hengelo - heeft de Ethio piër te danken aan de vier wereld records die hij liep in het FBK Sta dion. Ook in die zin kan hij een in spiratie vormen voor Hassan. Of zij een wereldrecord in de be nen heeft, is niet de vraag. Op de Engelse Mijl en de uurloop is ze al de snelste aller tijden. Die races liep ze in Monaco en Brussel. De orga nisatie in Hengelo en haar Neder landse management zouden maar wat graag zien dat zij ook voor eigen publiek uithaalt. Op de 10 kilome ter staat het wereldrecord op 29.17 van de Ethiopische Almaz Ayana. Hassan heeft het Europese record met 29.36, gelopen afgelopen okto ber, ook in Hengelo. In de stro mende regen en met het koude op spattende water tegen haar kuiten. Het zonnige vooruitzicht voor morgen zorgt dan ook voor een op timistische Hassan. Verlost is ze van de stress, zegt ze. De lang aanhoudende problemen om haar visum voor de Verenigde Staten te verlengen, zijn achter de rug. In april was het dan eindelijk zover en kon ze weer terug naar het land, waar ze sinds 2016 zo tevre den is over haar trainingsomge ving. ,,Ik was zo blij. Al heb ik maar twee of drie nachten in mijn eigen bed geslapen.'' Ja, want in aanloop naar de Spe len heeft ze behoefte aan de voor delen van trainen op hoogte. Dus is ze naar Park City, Utah getrokken. ,,Het is daar elke dag zo'n 30 graden, een beetje hetzelfde als het wordt in Tokio.'' Daar wil ze net als tijdens de WK in Doha in 2019 voor tweemaal goud gaan, op de 5000 en de 10.000 meter. Soms kijkt ze al verder voor uit. Tijdens de talkshow, bijvoor beeld: ,,Misschien loop ik op de Spelen in Parijs wel de marathon én op de baan.'' Maar eerst dus de FBK Games. Een wereldrecord? Wie weet. Belisol. Meer dan 40 jaar kozijnen en deuren zonder zorgen. zaterdag 5 juni 2021 'In vorm van mijn leven' FBKGAMES Morgen 15.04 uur polshoog mannen (Menno Vloon) 15.10 uur 10.OOOm vrouwen (Sifan Hassan) 15.50 uur 200m mannen (Churandy Martina) 16.39 uur 400m mannen (Liemarvin Bonevacia) 16.47 uur 400m vrouwen (Lieke Klaver) 17.08 uur 100m vrouwen (Dafne Schippers) 17.25 uur 400m horden vrouwen (Femke Bol) Pim Bijl Rotterdam/Hengelo HENGELO Geen 200 meter morgen voor Dafne Schip pers, maar een 100 meter tegen Dina Asher-Smith en Blessing Okagbare. ,,Dat paste beter in mijn pro gramma", zei Schippers, die aangaf af en toe wat last te hebben van haar rug en haar linkerknie. „Maar ik heb er zin in. De FBK Games zijn voor mij altijd mooi. En ik heb dit soort races nodig om sneller te worden en klaar te zijn voor de Spelen." Sifan Hassan liep in oktober vorig jaar in de stromende regen in Hengelo een Europees record op de tien kilometer. foto epa Wilt u graag nieuwe kozijnen en deuren, maar ziet u op tegen de verbouwing? Met Belisol is dat niet nodig. Onze vakmannen zijn gespecialiseerd in het plaatsen van kozijnen en deuren en doen dit met de uiterste zorg. Wij geloven in het ontzorgen van onze klanten en daarom geven we ook nog eens 20 jaar garantie op onze producten. Meer weten? Maak een afspraak op belisol.nl Belisol Goes, Nobelweg 2-24, 4462 GK Goes, T 0113-211 811

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22