Quincy Promes praat eenmalig over de bewogen periode die achter hem ligt 20 Er gebeurde de afgelopen maanden veel rond Quincy Promes (29). De aanvaller van Spartak Moskou komt er nog één keer op terug. ,,En daarna praat ik alleen nog over voetbalinhoudelijke dingen.'' Ik word door mensen al als schuldig neergezet. Dat is negativiteit en dat mag je niet raken bij de twijfelgevallen genoemd. Maar daar ben ik aan gewend ge raakt. Ik voelde zelf nooit dat ik in gevaar was voor het EK, ik zat er vrijwel altijd bij. Alleen in de vo rige interlandperiode ontbrak ik. Voor het eerst in jaren. Dan mag je toch wel aan het EK denken, lijkt mij? Als mensen zeggen dat ik een twijfelgeval was, was dat geba seerd op andere dingen. Zeker niet om mijn kwaliteiten als speler. Telkens als mijn naam valt, gaat het daarover en niet meer over mijn spel. Ik vind dat ik gewoon moet worden beoordeeld als voet baller. Neem nou dat verhaal over die vlucht naar Rusland. Dat werd meteen al geroepen. Maar als ik zou zijn gevlucht, zou dat toch be tekenen dat ik niet zou kunnen te rugkeren naar Nederland?'' ,,Dat snap ik ook wel, natuurlijk. Maar iedereen weet ook: ik kan en mag niets zeggen. Ik probeer nu zo open mogelijk jouw vragen te be antwoorden. Maar dit is wel een malig. Daarna kom ik er niet meer op terug. Er staat een EK voor de deur, dat is iets heel groots voor de spelers en fans. Het team is deze maand het allerbelangrijkste en dan past het niet dat Quincy Pro mes steeds vragen over privézaken gaat zitten beantwoorden.'' ,,Dat probeer ik ook, want ik heb het gevoel dat er niet altijd eerlijk meer over mij wordt bericht. Dat is heel vervelend. Ik word door mensen al als schuldig neergezet. Dat is negativiteit en dat mag je niet raken als je bezig bent met het EK. Daar moet al mijn aandacht naartoe.'' INTERVIEW Promes: „Waarom niet dan?'' ,,Daar kan en mag ik inhoudelijk natuurlijk niets over zeggen, maar om eerlijk te zijn valt er ook eigen lijk niets over te zeggen. Op dit moment is het stil en dat is al heel lang zo. De zaak ligt bij mijn advo caat. Voor mij is het niet iets dat op de voorgrond speelt. Bij de media wel, heb ik gemerkt. Dat vind ik soms vervelend.'' ,,Ook zoiets. Vanaf dag 1 werd ik AGENDA ORANJE Tot en met de groepsfase EK ,,Daar kan ik heel kort over zijn: nee. Ik heb me puur gefocust op voetbal en dat is gelukt. Het be heerst zeker niet mijn leven.'' ,,Het is van beide kanten zeer goed bevallen. Het voelde wat mij be treft als vanouds. Ik speel alles, ik heb mijn doelpunten mogen ma ken en we hebben een plek in de voorronde van de Champions League veiliggesteld. Spartak is bijzonder voor mij. Ik sta er nog drie jaar onder contract. Rusland is voor mij een beetje als thuisko men. Ik ben bijna een Rus gewor den, haha.'' ,,Ik speel achter de twee spitsen, in een vrije rol. We spelen inderdaad 5-3-2. De bondscoach heeft het nog aangegeven, ik kan op meer dere posities uit de voeten. Zeker in dit systeem. Ik heb bij Sevilla ook lang wingback gespeeld. Pablo Machm was daar trainer. Hij zei: 'Natuurlijk zet ik je niet meer om je man uit te schakelen. Jij moet aanvallen en op tijd terug zijn'. Dat werkte wel. Bij Oranje onder Ronald Koeman speelde ik het ook. Het maakt mij helemaal niet uit waar ik straks moet spelen, ik wil zo graag knallen dit EK.'' ,,Als ik bij Ajax op de bank was blijven zitten, was de kans niet zo groot geweest dat ik er nu bij was geweest op het EK. Alleen om die reden ben ik naar Rusland gegaan. Nergens anders om.'' ,,Absoluut niet.'' Nee? „Helemaal niet zelfs. Het eerste jaar was geweldig. Het was jam mer dat we uit de Champions League vlogen, maar ik was top scorer in dat toernooi. Corona heeft een einde gemaakt aan het seizoen, daar kon niemand iets aan doen. Seizoen twee was niet zoals in mijn eerste jaar, daar moet je eerlijk in zijn. Ik kwam op een an dere positie te spelen. Vanaf de linkerkant is het heel anders dan vanaf de nummer 10-positie bij Ajax. En natuurlijk heb ik Hakim Ziyech enorm gemist. Wat ik met Hakim had, was uniek.'' zaterdag 5 juni 2021 'Ik wil gewoon als voetballer beoordeeld worden' - Quincy Promes Maar het is ook logisch dat er naar wordt gevraagd. Toch? Je kunt ook iets wegnemen met jouw antwoorden. Je zit er in elk geval vrolijk en opgewekt bij. Zoals we je vaker Mikos Gouka Lagos Toen we dit interview aanvroe gen bij de persafdeling van de KNVB, dachten we eigenlijk dat jij niet zou aanschuiven hier. Omdat er natuurlijk ook wordt gevraagd naar de eventuele strafzaak die boven je hoofd zou hangen vanwege een ver meende steekpartij in juli 2020 bij een feest in Abcoude. Justitie meldde bij jouw vertrek in ja nuari naar Rusland 'dat je jezelf beschikbaar moest houden voor het onderzoek'. Maar je mag gaan en staan waar je wil. Omdat dit speelt, werd jouw naam al snel bij de toekomstige afvallers van Oranje genoteerd. Morgen 18.00 uur Oefenduel Nederland - Georgië (Grolsch Veste, Enschede) Zondag 13 juni 21.00 uur EK: Nederland - Oekraïne (Johan Cruijff Arena, Amsterdam) Donderdag 17 juni 21.00 uur EK: Nederland - Oostenrijk (Amsterdam) Maandag 21 juni 18.00 uur EK: Noord-Macedonië - Nederland (Amsterdam) Trainingen zijn niet toegankelijk Promes komt het veld in voor Wout Weghorst in de oefenwed strijd tegen Schotland van afgelopen woensdag. foto pim ras hebben gezien. Het heeft jouw humeur blijkbaar niet beïnvloed. Geldt dat ook voor je spel? Daar gaan we dan. In Moskou zijn de mensen lyrisch over de manier waarop je bent terugge keerd. Ben je weer op je plek? Wat voor bondscoach Frank de Boer vast belangrijk is geweest bij zijn keuze om jou mee te ne men, is de speelwijze van Spar- tak Moskou. Jullie speelden in een 5-3-2-formatie, die veel gelijkenissen vertoont met de manier waarop Oranje het EK denkt te moeten aanvliegen. Ben je daarom van Ajax naar Moskou gegaan? Is jouw stap naar Ajax je uitein delijk tegengevallen? Heb je de bondscoach nog ge vraagd of het verstandig was om

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20