i Musea slaan handen ineen voor meer toeristen 7 BAR GOED RESERVERINGEN STROMEN BINNEN Bar Goed is terug in Perkpolder. Om tien uur vrijdagochtend zaten de eerste liefhebbers weer op het terras aan de Schelde. 'We hebben meteen gereserveerd!' I 'Salaris nieuwe directeur aan-z moet wel aanvaardbaar zijn voor burger' f h h et voelt dubbel, M maar we zijn heel I blij dat we er I weer zijn", zegt I eigenaar Yannick Mahu. Bar Goed brandde zeven weken geleden tot de grond toe af. Het paviljoen van Yannick en Piet Mahu stond er nog maar een jaar en was door Yannick zelf ontwor pen. Hij bouwde er iedere dag aan mee en in één nacht vaagde de brand alles weg. ,,We daarna een week van bezinning gehad. Dat je liefst de dekens over je heentrekt en hoopt dat het weer beter wordt." Het verlies van het paviljoen doet nog steeds pijn, maar de steun die Yannick na de brand langs alle kanten kreeg, sleepte hem erdoorheen. ,,Daarna hebben we de schouders eronder gezet en zijn we begonnen. Het is zo'n fan tastische plek, we hebben hier zo veel mensen zien genieten, we moesten wel. We wilden niks lie ver dan zo snel mogelijk terug." De afgelopen weken is er kei hard gewerkt om Bar Goed goes Festival Style neer te zetten. ,,Van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat hebben we als een malle gewerkt." Het resultaat is een tot in de punt- jes uitgewerkt pop-upconcept dat open is bij goed weer, zoals Bar Goed in 2016 ook begon. Er staan twee bars en een foodtruck, alle maal in de kleuren en huisstijl van Bar Goed. ,,We hebben alles gelijk omgebouwd in de juiste stijl." Er zijn twee terrassen gemaakt, op beide mogen momenteel vijftig mensen zitten. Ook zijn er aan de kant van de Schelde tien loungeplekken die voor een och tend of middag geboekt kunnen worden en er is een take away aan de kant van het fietspad. Daar wordt direct na de opening om tien uur 's ochtends al gebruik van gemaakt door fietsers. ,,En van avond komen we borrelen", zeg gen ze meteen. Erg fijn gevoel De reserveringen op dag één gaan hard: ,,Vier uur zit vol, zes uur zit vol", somt Yannick 's ochtends al op. Bar Goed is geliefd in de streek en bij de opening weten mensen de pop-up direct weer te vinden. Nadat het systeem op bar- goed.nl donderdag online ging, waren er die dag al zeshonderd re serveringen voor de komende da gen. ,,Dat is een erg fijn gevoel." De ruimte en de schepen die je in de verte ziet. Het zicht is geweldig, dit is goud Louis en Ine Bloemen uit Hulst zijn Bar Goed-fans van het eerste uur en zijn er als het terras open gaat, om klokslag tien uur. Louis: ,,We zijn ook de eerste gasten die gereserveerd hadden. We ver heugden ons er erg op." Ze zijn ge charmeerd van de locatie. ,,De ruimte en de schepen die je in de verte ziet. Het zicht is geweldig, dit is goud. We hebben hier ook al veel vrienden naartoe gebracht." Ze halen een drankje, zoeken een plekje met uitzicht op de Schelde en dan kan het genieten beginnen. ,,Het is als vanouds", zegt Louis. ,,We kwamen hier erg vaak, maar het leukste is als het een beetje rustig is. Het is hier zo po pulair", zegt Ine. ,,'s Avonds, als het mooi weer is, komen we ook graag na het eten een kopje koffie drinken. Heerlijk, vlak bij huis, het is voor ons maar tien minuutjes rijden." De oproep komt nogal laat. Wet houder Paula Stoker sneuvelde oktober vorig jaar over de om streden vaststelling plus hoge salariëring van de toen tijdelijke directeur van aan-z. Inmiddels is ook deze directeur weg. Hij heeft 11 mei zijn functie opgegeven, doet nog een aantal klussen voor aan-z tot 1 augustus en wordt tot 31 december doorbetaald. Nietszeggend Zes oppositiepartijen (PvdA, GroenLinks, D66, 50Plus, Sociaal Terneuzen en SGP) zagen dit on heil augustus vorig jaar al aanko men, omdat er eerder discussie was geweest over de salariëring van de toen tijdelijk aangestelde directeur. Ze stelden er schrifte lijke vragen over aan het college van B en W. Er volgden nietszeg gende antwoorden en TOP/GB, CDA, VVD en CU gaven niet thuis. ,,We hadden daar toen iets mee kunnen doen", erkent CDA- fractievoorzitter Jos van Ginne- ken, ,,maar dat is geen reden om het nu niet te doen." Het salaris van de toekomstige directeur moet 'maatschappelijk aanvaardbaar' zijn, trokken de Terneuzense regeringspartijen deze week een streep. Ze hadden het over schaal 13 of 14 van de cao sociaal werk (maximaal 8404 en 9335 euro bruto per maand). De vertrokken directeur zat sinds 1 januari dit jaar in schaal 15 (max 10.366 euro) en voordien tijdelijk twee jaar in schaal 17 (gemiddeld 11.750 euro). Het strand lijkt een gekke plaats om toeristen naar de musea te lokken. Maar wat moeten die badgasten doen als de zon niet schijnt? Juist, naar het museum. Met die gedachte zijn op de stranden van Breskens tot aan Cadzand borden geplaatst. De samenwerking tussen de musea is een initiatief van de Raad voor Maatschappelijke en Demografi sche Ontwikkeling (RMDO) in Sluis en is mede ingegeven door het verdwijnen van de VVV. De musea zijn nu deels zelf verantwoordelijk West-Zeeuws- Vlaanderen heeft meer te bieden dan het strand en de zee voor het promoten van de streek. Annie de Lijzer is lid van de RMDO. Toen ze anderhalf jaar ge leden terug in de gemeente kwam wonen, kwam ze er pas achter hoe veel geschiedenis West-Zeeuws- Vlaanderen heeft. ,,En hoe veel leuke musea er zijn." Voor het cul tureel erfgoed mocht best meer aandacht komen, vond ze. De mu sea hebben nu besloten vaker sa men op te trekken om de streekge schiedenis te verkopen. ,,Met het idee meer toeristen naar het achter land te trekken." Ze hoopt de mu sea te verknopen met de fiets- en wandelroutes in de streek. Burgemeester Marga Vermue onthulde vrijdag het eerste bord, samen met strandexploitant Piet Michielsen. Ze prijst de samenwer king. ,,De musea zijn afhankelijk van vrijwilligers. Dat is mooi, maar daardoor zijn ze ook kwetsbaar. Door de musea met elkaar te ver binden, hopen we de kwetsbaar heid te verminderen." zaterdag 5 juni 2021 VL 'Het is als vanouds' Sophie Stockman Perkpolder Ine en Louis Bloemen zijn de eerste gasten bij het heropende Bar Goed. Piet en Yannick Mahu (vlnr) en het team van Bar Goed werkten de afgelopen weken keihard aan de pop-up Bar Goed goes Festival Style. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE - Louis Bloemen Kijk op de site bij /video Vorig jaar toen het echt crisis was rond de Terneuzense wel- zijnsinstelling aan-z gaven de vier regeringspartijen in Ter- neuzen nauwelijks thuis, maar ze zijn wakker geschud. TOP- Gemeentebelangen, CDA, VVD en ChristenUnie willen dat de toekomstige directeur van aan-z minder verdient. Harmen van der Werf Terneuzen West-Zeeuws-Vlaanderen heeft veel meer te bieden dan het strand en de zee. Twaalf musea hebben daarom de handen ineen geslagen voor samenwer king. Vrijdag werd op het strand bij Nieuwvliet daartoe een bord onthuld. Bob Maes Nieuwvliet Burgemeester Vermue onthult het eerste bord. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 137