Musicalgezelschap uit Goes trots op awardnominaties OPHEFFINGS UITVERKOOP HOGE KORTINGEN! ZZ.vméêiL <U 'HiL Gemeente Borsele bezuinigt en maakt geen geld vrij voor herinrichting Ons pand moet leeg. Alle tapijten nu met extra 6 Moderne Perzische tapijten Berbers De Eendvogelstraat in Heinkens zand blijft zoals hij is. Een lange, doorgaande straat door een woon wijk in Heinkenszand. Een 30-kilo- meterweg die daar visueel niet echt op ingericht is en waarvan de ge bruikers toegeven dat daar het gas pedaal ongemerkt wel wat dieper wordt ingedrukt. Nog geen twee jaar geleden hing de vlag er anders bij. In 2019 besloot het gemeentebestuur dat de Eend vogelstraat wél aangepast moet worden omdat die niet meer vol doet aan de eisen van deze tijd. De urgentie was duidelijk en ook de dorpsraad Heinkenszand was van mening dat deze straat abso luut opgeknapt moest worden. Groot onderzoek In het najaar werd daarom een groot onderzoek gedaan onder de inwoners van Heinkenszand. Er werd een online enquête uitgezet om bij de bewoners van de Eend vogelstraat en de omliggende stra ten te inventariseren wat de wen sen zijn. Het was gelijk de eerste keer dat Borsele koos voor een nieuwe manier van werken om de burgers meer te betrekken. Al met al heeft dit de gemeente 10.000 euro heeft gekost, vooral voor de inhuur van een onderzoeksbureau. Een kwart van de mensen vulde de vragenlijst in en daar was wet houder Arno Witkam destijds heel trots op. Want zo waren heel wat In 2019 besloot de gemeenteraad dat de Eendvogelstraat wél aangepast moest worden meer mensen bereikt dan met de traditionele inloopavondjes. De uitkomst: de bewoners willen vooral meer groen, meer parkeer plaatsen en meer aandacht voor de veiligheid, want daar ontbreekt het nu wel aan. Deze grondige aanpak wekte grote verwachtingen bij de inwoners en de dorpsraad. Maar al snel verschenen de eerste donkere wolken aan de lucht. In het kader van de bezuinigingen zou de herinrichting uitgesteld worden. En nu is het plan helemaal geschrapt. Geen uitstel dus, maar afstel. En dat geldt niet alleen voor de Eend vogelstraat in Heinkenszand, maar ook voor het plan om de Siguitse- dijk in Kwadendamme opnieuw in te richten. Ook die herinrichting gaat niet door. De gemeenteraad maakte er nagenoeg geen woorden meer aan vuil en ging unaniem ak koord. De komende tijd zullen vaker van dit soort besluiten vallen. De bezuinigingen waarvoor de ge meenteraad al de lijnen heeft uit- In het kader van de bezuinigingen zou de herinrichting uitgesteld worden, maar nu is het plan helemaal geschrapt gezet worden nu stukje bij beetje verder ingevuld. Zo is tijdens de zelfde vergadering ook besloten een functie bij burgerzaken te schrappen. De twee categorieën waarin de Musical-Vrienden zijn genomi neerd zijn ook niet de minste: be ste musical en beste mannelijke hoofdrol (Reinier Wondergem). Beide voor de musical Jekyll Hyde, die in november 2019 een aantal keer werd opgevoerd in een volle Mythe in Goes. ,,Voor Reinier vind ik dit geweldig'', zegt produc tieleider Heesters. ,,Hij is echt onze topper. Zijn rol in Jekyll Hyde was pittig. Het is hem gegund. Maar dat we voor beste musical zijn geno mineerd, is ook fantastisch, want dat is een prijs voor iedereen. We De Musical-Vrienden stuurden dit jaar pas voor het eerst een inzending in hebben tenslotte met z'n allen een heel mooie prestatie geleverd.'' De Amateur Musical Awards be staan al heel wat jaren, maar de Musical-Vrienden stuurden pas voor het eerst een inzending in. Ze vallen dus meteen met hun neus in de boter. De nominaties worden bepaald door grote namen uit de musicalwereld. De prijzen worden op 12 juli uitgereikt tijdens een gala in Utrecht. Blik op de toekomst Voor de Musical-Vrienden is het uiteraard ook een raar jaar geweest, maar stilaan wordt de blik weer op de toekomst gericht. Toen corona uitbrak, werd al gerepeteerd voor de volgende grote productie: de musical Shrek. Dat moest toen ui teraard worden stilgelegd. ,,We ho pen na de zomer weer te kunnen beginnen'', zegt Heesters. ,,Dan zouden we de musical in de kerst vakantie kunnen opvoeren.'' Voor de kinderen hoopt het mu sicalgezelschap binnenkort al een musicalmiddag te kunnen organi seren. ^TTTimh Showroom: BERGEN OP ZOOM, Bosstraat 24 fiff .0031 164 24 2216 zaterdag 5 juni 2021 Eendvogelstraat niet aangepakt De bewoners van de Eendvogel straat in Heinkenszand kunnen de herinrichting van hun straat vergeten. Geen extra parkeerge- legenheden, geen extra groen of maatregelen om de straat veili ger te maken. De gemeenteraad heeft een dikke streep gezet door het plan. Melita Lanting Heinkenszand Hoofdrolspeler Reinier Wondergem tijdens de opvoering van de musical Jekyll Hyde. foto hans colijn Ze zijn er maar wat trots op bij de Musical-Vrienden in Goes. Het gezelschap heeft twee no minaties te pakken voor de Amateur Musical Awards. ,,We kunnen ons nu meten met de top van Nederland als het gaat om amateurmusicalproduc- ties'', zegt Willian Heesters. Rob Paardekam Goes 0WE&5HOP VVjf Grote markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 133