OPHEFFINGS UITVERKOOP HOGE KORTINGEN! Bewoners zijn klaar met vrachtverkeer in Weststraat \wmQiA Kampeerhuisjes op de camping zijn in strijd met bestemmingsplan Ons pand moet leeg. Alle tapijten nu met extra 6 5,^4) 0031164 24 2216 Al twee jaar strijdt Duinbehoud te gen de chalets met bovenverdie ping aan de rand van het duinge bied. De recreatiewoningen steken met hun ruim vijf meter overal ver bovenuit. Licht en geluid uit de huisjes bederven volgens de stich ting het beschermde (Natura 2000) duinlandschap. Bovendien worden ze het hele jaar door gebruikt, wat zorgt voor extra stikstofneerslag in de daarmee toch al overbelaste kustzone, aldus Van der Meulen. Burgemeester en wethouders er kennen dat de kampeerhuisjes in strijd zijn met het bestemmings plan. Maar ze vinden het te ver gaan om campingeigenaar Ed Troost te dwingen de bouwsels weer af te breken. Ook de raadsfracties van D66, PvdA en SP hebben daar her haaldelijk op aangedrongen. Het college vindt legalisatie een betere oplossing. Tussentijds mogen de vier huisjes niet worden gebruikt. Daarmee is de beer voor Duinbe houd nu helemaal los. In het ont- werp-bestemmingsplan ontdekte Van der Meulen 'nog veel meer ille gale zaken'. ,,Dat was van de bui tenkant niet te zien. Zoals 35 chalets die ook groter zijn dan volgens het bestemmingsplan en de gemeente lijke Kampeernota is toegestaan. Of lpg-tanks die te dicht in de buurt van stacaravans staan. De Veilig heidsregio zet daar ook zo z'n vraagtekens bij. Hoe kan dit? Het is héél veel. Dat is niet op één dag ont staan. Toch gek dat er bij de ge meente nooit een belletje is gaan rinkelen dat daar zó veel mis is. Ik ben echt verbijsterd over al die din gen die nu naar boven komen." Sluipend proces Om deze ontwikkelingen een halt toe te roepen, heeft Duinbehoud een zienswijze ingediend bij de ge meente tegen het ontwerp-be- stemmingsplan voor Julianahoeve. Daarin wordt weer aangedrongen op handhaving van de regels. Het bezwaarschrift is mede onderte kend door de Natuur en Vogel wacht, de Zeeuwse Milieufederatie Gek dat bij de gemeente nooit een belletje is gaan rinkelen en Bescherm de Delta. „Knagen aan de randen van beschermd duinge bied, achteraf legaliseren van ille gale bouwsels en meer stikstofbe lasting door de groei van jaarronde recreatie is een sluipend proces op de Kop van Schouwen en moet stoppen", stelt Van der Meulen. Als de actie niks uithaalt, stappen ze naar de rechter. In de beantwoording van schrif telijke vragen van D66 ontkent het college dat ze de campingeigenaar z'n gang hebben laten gaan. ,,Pas nadat de eenheden waren geplaatst, werd het college met deze situatie geconfronteerd." Omdat Troost in middels een vergunningaanvraag heeft ingediend, is het volgens B W onredelijk hem nu nog te dwin gen de boel af te breken. Dit type huisjes past namelijk wél binnen het beleid, aldus het college. Troost wil er niks over kwijt. ,,We hebben alles keurig in overleg ge daan met de gemeente en afgespro ken dat we nu niet op de actie van Duinbehoud reageren. Binnenkort hebben we weer een gesprek met het college. We wachten hun reac tie eerst af." Moderne Perzische tapijten Berbers Bewoners Ben Sterenborg en Max Laarman uitten in maart hun on genoegen in een commissieverga dering en Femke de Vries stelde diezelfde maand namens Groen Links al schriftelijke vragen over de situatie in de Weststraat. Daar gaven B en W deze week ant woord op. Het goede nieuws: uit de antwoorden blijkt dat de ge meente bereid is samen met be woners naar een oplossing te kij ken die wijst in de richting van verkeersremmende maatregelen. Hartstikke fijn, vinden Steren- borg en Laarman, maar ze zitten met nog iets in hun maag. ,,Er mag hier vrachtverkeer tot 8 meter door de straat, maar daar wordt niet op gehandhaafd. We willen eigenlijk gewoon af van die vrachtwagens, want als we zo doorgaan blijft er geen monument in dit stadje meer over", zegt Laar man. Dat vrachtverkeer zorgt voor trillingen, wijst ook het rapport van Fugro uit. ,,Het is lastig te be wijzen dat het van het verkeer komt, maar in de 16 jaar dat ik hier woon, heb ik scheuren in de hui zen zien ontstaan die steeds groter zijn geworden", zegt Laarman, die sinds 2016 bij de gemeente zijn zorgen uit over hardrijders en het vele zware verkeer door de West straat. Het leidt volgens hem, maar ook andere bewoners, tot scheu- ren in gevels, in het stucwerk bin nen, de tuinmuurtjes voor, maar vooral ook tot een onveilige situa tie voor kinderen, voetgangers en fietsers. Die scheuren in het stucwerk ervaren bijvoorbeeld Geraldine de Bruine en haar partner René Ver schoor die eind 2016 in de straat kwamen wonen. ,,We hebben toen de muren gestuukt, maar daar zitten nu al flinke scheuren in. Wij denken dat het door het zware verkeer komt. Je voelt het We voelen ons het riool van Zierikzee, iedereen moet door onze straat gewoon trillen als ze voorbij rij den." Ook overbuurman Willem van Londen ziet de gevels van zijn huis en tuinmuur steeds verder scheu ren. Maar bewoners ergeren zich ook aan het zoekverkeer en de au tomobilisten die de 30 kilometer limiet negeren. Het liefst zien Laarman en Ste- renborg een inrijverbod, zodat de straat (en de binnenstad) alleen toegankelijk wordt voor vergun ninghouders. Maar een wegver smalling en een duidelijk bord aan het begin van de straat, waarop staat dat alleen vergunninghou ders er mogen parkeren, zouden ze al genoeg vinden. Laarman: ,,Nu voelen wij ons het riool van Zie- rikzee. Alles en iedereen moet door onze gezellige straat, omdat ze andere straten al hebben afge sloten." fflUSIM? WWW. zaterdag 5 juni 2021 SD Julianahoeve ligt onder vuur ,,Dit is de wereld op z'n kop; het overtreden van regels belonen met legalisering." Consulent Margo van der Meulen van Stichting Duinbehoud snapt he lemaal niks van de houding die de gemeente Schouwen-Duive- land aanneemt ten opzichte van camping Julianahoeve in Re- nesse. ,,Het gaat niet alleen om de vier kampeerhuisjes die daar niet mogen staan. Er zit nog een hele ijsberg aan vast!" Marcel Modde Renesse - Margo van der Meulen WA Willem van Londen (r) wijst buurman Max Laarman de scheuren in zijn gevel en tuinmuurtje aan. foto sandra schimmelpennink Tien jaar na het verschijnen van een kritisch rapport van onder zoeksbureau Fugro lijkt er wat te gaan gebeuren aan de ver keerssituatie in de Weststraat in Zierikzee. Dat de hele bin nenstad sinds deze maand ver- gunningsgebied is geworden helpt al, maar dat is nog niet genoeg vinden bewoners. ,,We willen af van de vrachtwagens." Valeska Nastaly Zierikzee - Max Laarman, bewoner gfjlfTLiok Showroom: BERGEN OP ZOOM, Bosstraat 24 0 WEBSHOP Grote markt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 129