Uw persoon Lijke keuken Muurschildering op gevel Podium 't Beest in Goes 7 TINY HOUSES NOG WEL WAT VERBETERPUNTJES VOOR HUISJES HOEDEKENSKERKE Vijf zwarte huisjes staan op een glooiend terrein aan de Achterweg in Hoedekenskerke. Asfaltpaden slingeren van huis naar huis en er is een kleine brug over een watertje. Deze plek was tot voor kort een speelveldje met een grote boom. Die boom bleef, maar het terrein is nu een woonparkje met 'tiny houses'. Ilona Beerens (24) is huurder van één van de vijf tiny houses. ,,Een eigen plek om te wonen is ideaal en we heb ben het met zijn vijven heel gezellig, ieder met een eigen huisje. Vanavond hebben we sa men lekker een barbecue." Maar er waren ook wel tegenval lers voor de bewoners toen ze op 18 maart de sleutels kregen, vertelt Ilona. ,,De buitendeuren bleken naar binnen open te gaan, in plaats van naar buiten, zoals eerder ge toond." Als je al klein woont is een draai naar binnen echt vervelend, vindt ze. Ook een afscheiding van het slaapgedeelte ontbrak. Verder was een normaal formaat wasdro ger niet te plaatsen, de werkelijke ruimte was kleiner dan op de teke ning. Pilot ,,Dit is onze eerste project met tiny houses, een pilot, we willen hier zeker van leren", reageert Erik Du- tour Geerling, manager wonen bij Beveland Wonen. Over de deuren die naar binnen opengaan merkt hij op dat het bouwbesluit dat voorschrijft bij permanente hui zen. ,,Misschien stond dat anders op de tekeningen die we aan be woners toonden, maar deuren die naar buiten openen zijn alleen toegestaan bij tijdelijke huizen." Bewoners die aanhikten tegen de kleine wasdrogerruimte kregen van Beveland Wonen gratis een compacte wasdroogcombinatie, die wél past. Over andere pijnpunten hebben de tiny house-huurders op 15 juni nog overleg met verhuurder Beve land Wonen. Ilona vertelt: ,,De huizen zijn niet goed koel te krij gen. De zwarte buitenkant van de De zwarte buitenkant is mooi maar het wordt wel snel loeiheet binnen huizen is mooi, maar het wordt al snel loeiheet binnen. Mijn buur meisje mat binnen laatst 31 graden op een zonnige dag." Dutour Geerling hoort 15 juni graag meer over evaluatiepunten van bewoners. ,,Of we iets willen doen aan de warmte moeten we bijvoorbeeld nog bekijken." Zonnepanelen Het 'tiny' wonen op maar 28 vier kante meter, lukt Ilona ondertus sen goed. Ze lacht ,,Hoe langer ik hier woon, hoe minder ruimte ik nodig heb." Oké, er staan nog veel spullen bij haar ouders in Kwa- dendamme, maar ze heeft eigen lijk nog niks daarvan nodig gehad. Ook de huur van 470 euro per maand vindt ze goed te doen. De 48 zwarte zonnepanelen op het dak leveren erg veel stroom op. ,,Ik krijg maandelijks geld terug van mijn energievoorschot." ,,Ik ga hier geen tien jaar wonen, maar voor nu is het goed", zegt Ilona. ,,Ik heb mijn voetbalclub vlakbij en ook mijn werk." Ze combineert werken met een stu die in de zorg. Juist dat studeren lukte niet al tijd goed toen ze nog bij haar ou ders in Kwadendamme woonde. Hun café, Tapperij 's Lands Welva ren, is vaak gezellig, maar dat was voor Ilona's studie minder handig. In haar eigen stek studeert ze stuk ken makkelijker. Bij SSK Keukenstudio GOES Inwoners van Goes en bezoekers van de stad kunnen binnenkort genieten van een nieuwe mural. Hij komt op het pand van Podium 't Beest. De muurschildering zal worden gemaakt door Studio Giftig. Als eigenaar van het pand moet de gemeente Goes toestemming geven voor het aanbrengen van de mural. 'Dat doen we graag', zegt wethou der Cees Pille. De schildering komt volgens hem op de ach tergevel van het gebouw, dus aan de kant van de oude brandweerkazerne. Wanneer de mural er precies komt, is nog niet duidelijk. Wim Bak ker van de culturele raad, de organisatie achter de muur schilderingen, zegt verder nog niks te kunnen zeggen. De culturele raad liet on langs wel weten zich wat meer op de binnenstad te willen richten. Veruit de meeste grote muurschilderingen zijn tot nu toe verschenen op gevels in Goes-Zuid, maar ook een gymzaal in de Goese Polder en de school in 's-Heer Hendriks kinderen zijn al voorzien van een fraai stukje kunst. De murals kunnen over het alge meen rekenen op veel bijval. vrijdag 4 juni 2021 BE 'Ik heb steeds minder ruimte nodig' Arie Westeneng Hoedekenskerke -Naam (leeftijd) Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling Fotorealistisch ontwerp Alles in één hand! V Uitsluitend topkwaliteit Nederlands fabricaat Persoonlijk advies V Korte lijnen SSK Keukenstudio Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' 0113 - 33 00 04 CBW-erfcend SSK-KEUKENSTUDIO.NL Ilona Beerens bij haar tiny house in Hoedekenskerke. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53