WIM HOFMAN Diertjes Opknapbeurt Roompot Kamperland ZEELAND 13 Verouderde Beach Resort moet groener, ruimer en met plek voor iedereen Dieren zijn zelden een goed voorbeeld voor de mens. Als we bijvoorbeeld naar insecten kijken, dan hebben we niet de indruk dat de meeste zich erg uitslo ven voor het welzijn van hun nakomelingen zoals mensen doorgaans wel doen. Van de mannetjes wordt niet veel verwacht. En van de vrouwtjes wordt alleen gevraagd dat ze voor haar eitjes een geschikt plaatsje weet te vinden. Zo leggen vlindervrouwtjes bijvoorbeeld haar eitjes op de plant die de toekomstige rupsjes lekker zullen vinden. Soms worden insecten genoemd naar de plant of plek waar de larven het best gedijen. De naam koolwitje kennen we allemaal, maar er be staan ook hazelnootboorders, frambozenke- vers, distelvlinders, distelbokken, sleutel bloemvlinders, dennelotvlinders en hout- boorders. Er bestaat ook een zuringvlinder, maar die houdt ook van andere planten, zelfs van varkensgras. Met namen is het oppassen. De oorworm is geen worm en kruipt niet in oren en, dat is wel een uitzondering, zij zorgt een beetje voor haar kleintjes. Uitzonderingen zijn ook de mieren, de bijen en de wespen. Die ma ken veel werk van het grootbrengen van Vvi.UOPWAM hun nakomelingen. Daarom worden ze waarschijnlijk als hoger ontwikkeld dan an dere insecten gezien en worden ze ook nogal eens de mens tot voorbeeld gesteld, vooral omdat ze zo samenwerken en over ijverig zijn. Ze sjouwen wat af. Ze sjouwen en bouwen en kauwen en verzamelen het juiste voedsel voor de larven. Wat dat betreft lijkt de mens wel op deze insecten. Hun nakomelingen worden door gaans niet zomaar ergens neergelegd, maar meestal lang vertroeteld. Een mensenkind wordt wel een extreme nestblijver genoemd en het duurt lang voordat een mensenkind op eigen benen kan staan. De tijd van op voeden is steeds langer gaan duren; de school- en opleidingstijd wordt steeds lan ger en de bemoeienis van de ouders gaat soms door tot ze grijs zijn, zowel de ouders als de kinderen. Ik weet niet of dat erg is. De samenleving wordt er misschien wel hechter en gezelli ger door en gezelligheid en drukte is tegen woordig toch wel van het allergrootste be lang. Zo zie ik verschillende mensen in Zee land zich al in de handen wrijven bij het denken aan de komende zomerdrukte. Roompot Beach Resort is het oud ste park van Roompot. Feitelijk is het daar allemaal begonnen met een camping en tot halverwege 2019 was hier ook het hoofdkantoor gevestigd. Het park is in de loop van de jaren uitgegroeid tot wat het nu is. Verschillende voorzieningen, een camping, zo'n 570 jaarplaats- houders en chalets voor de verhuur. Zowel Roompot als de gemeente Noord-Beveland zijn ervan over tuigd dat er wat moet gebeuren. Harde eisen Daarover zijn verschillende ge sprekken gevoerd en de gemeente heeft een paar harde eisen op tafel gelegd. Roompot wil het park rui mer van opzet maken. Dat betekent meer oppervlak. Daar wil de ge meente wel in meegaan, maar al leen als er niet meer eenheden ko men. ,,Wij hebben gezegd dat we wel een kwalitatieve verbetering willen, maar een uitbreiding is niet aan de orde. Wij willen maximaal 1399 eenheden", zegt wethouder Adrie van der Maas. Dat is minder dan het huidige bestemmingsplan toelaat. Daarnaast wil de gemeente dat het park letterlijk groener wordt, onder meer door een forse groen- rand van tien meter breed rondom de uitbreiding. ,,En alle groepen die er nu zitten moeten kunnen blijven genieten van ons prachtige eiland. Ook mensen met een beperking of een smalle beurs", zegt Van der Maas. Dat Noord-Beveland expli ciet aandacht heeft gevraagd voor We willen een kwalitatieve verbetering, geen uitbreiding de huidige gebruikers is opvallend. ,,Wij hebben gezien in andere ge meenten wat veranderingen te toelichten over de plannen omdat ze nog in een pril stadium zijn. Maar uit de uitgelekte ideeën valt wel op te maken dat Roompot denkt aan een nieuw, modern cen trumgebouw met zwembad. Ook moet het park veel ruimer worden van opzet, met waterpar- weeg brengen", zegt Van der Maas. ,,Dat caravans massaal worden weggehaald." Woordvoerder Baptiste de Ou- tryve laat weten dat de huidige jaar- plaatshouders zich geen zorgen hoeven te maken. ,,Alle huidige jaarplaatshouders houden ook in de toekomst een plaats op het park", zegt hij. ,,Ongeacht het kampeer middel." In de huidige visie zullen ze wel verhuizen naar een andere plek op het park. Van Outryve wil verder nog niks Alle huidige jaarplaatshouders houden een plek op het park tijen en groen. Kamperen met een toercaravan of tent blijft mogelijk, al zal het waarschijnlijk wel klein schaliger worden. Ook de chalets voor de verhuur worden deels ver nieuwd. Besluit nog niet gevallen Maar voor het allemaal zover is gaat er nog wel de nodige tijd overheen. De gemeente en Roompot sluiten nu een intentieovereenkomst. Wat volgt is een jaar van uitwerken van de plannen, overleggen met alle be langhebbenden en de besluitvor ming. Dat laatste geldt niet alleen voor Roompot, maar ook voor de gemeente Noord-Beveland want die moet het bestemmingsplan goedkeuren. vrijdag 4 juni 2021 GO De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator w. Roompot wil het verouderde Beach Resort in Kamperland drastisch opknappen. Een defi nitief besluit hierover laat nog wel even op zich wachten, maar duidelijk is wel dat de huidige jaarplaatshouders zich niet on gerust hoeven maken. Voor hen is straks nog een plekje. Melita Lanting Kamperland Roompot Marina Beach Resort vanuit de lucht gezien. Als het park wordt opgeknapt, komen de cha lets veel ruimer te staan. foto johan van der heijden -Adrie van der Maas, wethouder Noord-Beveland -Baptiste de Outryve, woordvoerder Roompot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41