Onzekerheid om Nollebos duurt voort Bijzondere hagedissen terug op muren van Fort Rammekens Kribbige sfeer in Veerse raad na weigering om antwoord te geven 6 Nieuwbouw bedrijven De leden van de commissie Ruimte hadden niet genoeg aan één verga deravond om het streefbeeld voor het Nollebos-Westduinpark vast te stellen. Ze kwamen niet toe aan het bespreken van de plannen van het De commissieleden bleken niet onder de indruk van mooie plaatjes en schetsen burgerinitiatief van Ons Nollebos, die officieel Stichting Beheer en Be houd Nollebos-Westduinpark heet. Stichtingsvoorzitter Frans de Ree per had er geen moeite mee dins dag 15 juni terug te komen om zijn pleidooi dan alsnog te houden voor de commissieleden. Hij wilde graag eerst horen wat de meerderheid van de commissie vindt van ideeën, die in het streefbeeld van burge meester en wethouders zijn te vin den. Echt duidelijkheid kreeg De Ree per - en met hem een onbekend aantal luisteraars thuis - niet, om dat vertegenwoordigers van veel fracties moeite blijven houden met de vaagheid van het streefbeeld. Dat streefbeeld staat voor de toe komstvisie van de gemeente, maar het blijft voorlopig onzeker óf en welke onderdelen van die visie de komende jaren worden gereali seerd. Of de ondernemers uit de voeten kunnen met de voorwaar den die in het streefbeeld zijn op genomen, durfde wethouder Rens Reijnierse niet te voorspellen. Gemeentelijk projectleider Mi chel de Vos had het toekomstper spectief van Kanovijver en Ther men Beauty Zeeland (in de volksmond 'de Sauna') nog zo mooi geschetst. Nollebos en Westduin- park zijn en blijven 'een land schapspark met natuurlijk karak ter', waarin de nieuwbouw van de twee bedrijven mooi opgaat. De Sauna mag een verblijfs- en wel- nessgebouw bouwen van drie ver diepingen (zonder de onder grondse parkeergarage) en voor de Kanovijver is een gebouw met maximaal twee bouwlagen voor zien. Beide accommodaties moeten uit 'natuurlijke materialen' worden opgetrokken, houten gevelbekle ding en groene daken krijgen. Daarmee staan die nieuwe bedrijfs gebouwen met 'de voeten in het landschap'. Vrees voor claims De commissieleden bleken niet on der de indruk van mooie plaatjes en schetsen. Naast 'veel te brede hoofdpaden' door bos en park en het verdwijnen van de parkeer plaats bij de boulevard hadden veel politici moeite met de, vooral fi nanciële, onzekerheid die aan het in streefbeeld opgenomen ideeën kleven. De kritiek kwam niet alleen van leden van oppositiepartijen. Ook leden van de coalitie voelden zich ongemakkelijk toen Reijnierse vrees voor eventuele claims niet onverbloemd van tafel veegde. De discussie gaat 15 juni verder. Muurhagedis op buitenmuur van Fort Rammekens. foto lex de meester ,,Tijdens het warme weer van de afgelopen dagen waren een be hoorlijk aantal exemplaren te zien. Het is toch een extra attractie voor bezoekers om de bijzondere rep tielen van dichtbij te bewonde ren", zegt Leeftink. De Walcherse boswachter was vorig jaar de ko ning te rijk toen hij zeker wist dat muurhagedissen Rammekens als woning kozen. Tot dan toe kwam het beestje in Nederland alleen voor op de vestingwerken van Maastricht. Een jaar eerder bestond ook al het vermoeden dat de muurhage dis was neergestreken in het fort. Omdat het reptiel veel lijkt op de levendbarende hagedis en de zandhagedis, wilde Leeftink eerst zeker weten dat hij het bij het rechte eind had. Ook al omdat het niet duidelijk is waar de bijzon dere hagedissen vandaan komen. Verder weg dan zo'n honderd me ter komt het reptiel normaal niet, dus is het onwaarschijnlijk dat de muurhagedis op eigen gelegen heid vanuit Maastricht of de Ar dennen is komen kruipen. Vanaf morgen open De beestjes zijn vanaf morgen bij een beetje zonneschijn op de vijf eeuwen oude muren te spotten. Die mogen vanaf dan weer op za terdag en zondag komen. Nog steeds met inachtneming van de coronaregels: maximaal vijftien te gelijk, tevoren aanmelden en een tijdslot van anderhalf uur. Rond leidingen mogen ook nog niet, maar er zijn altijd vrijwilligers die vragen kunnen beantwoorden over de historie van het fort en het natuurschoon in en om het verde digingswerk. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Van Kervinck had de vragen meer dan 24 uur eerder schriftelijk inge diend, zoals het reglement voor schrijft. Maar Roelse kreeg ze pas gisterochtend onder ogen en wilde daarom tijdens de online- vergadering van de gemeenteraad geen antwoord geven. Van Kervinck snapte daar niets van. ,,Ik heb ze toch op tijd inge diend?" Zo wilde hij weten waarom in Oostkapelle en Zoute- lande nog geen toeristische infor matiepunten zijn ingericht nu de VVV-kantoren zijn gesloten. Roelse bleef echter bij zijn weige ring, maar meldde wel dat hij de gemeenteraad binnenkort schrif telijk antwoord geeft. De weigering van de wethouder leverde onbegrip op bij andere op positiepartijen SGP/CU en VVD en zorgde voor een kribbige sfeer. Ik sta geen interpellaties toe Die werd er niet beter op toen bur gemeester Rob van der Zwaag strak vasthield aan het reglement van orde. ,,Ik sta geen interpellaties toe." Een paar raadsleden die daar wel een poging toe deden, werden door hem afgekapt onder verwij zing naar de reglementen. Daarop vroeg Marco Wisse SGP/CU om een schorsing om sa men met de andere oppositiepar tijen even af te koelen. Dat lukte, hoewel een opmerking van Tom Lievense (PvdA/GL), die niet in de gaten had dat zijn microfoon openstond, dat niet makkelijk maakte. Want hij zei richting zijn collega's van de coalitiepartijen, 'nu kunnen we eindelijk op niveau praten'. Na de schorsing wilde Lie- vense die woorden niet terugne men. 0 0 0 UW SPECIALIST IN HET AANLEGGEN VAN UW COMPLETE TUIN WWWJAN-GBM.NL 1 n Jan-GBM V.O.F Middelburg vrijdag 4 juni 2021 WA Of de twee ondernemers in het Vlissingse Nollebos na de raads vergadering van 22 juni met voorbereidingen voor nieuw- bouwplannen kunnen beginnen, werd gisteravond niet duidelijk. René Hoonhorst Vlissingen De muurhagedissen zijn terug op de metersdikke muren van Fort Rammekens. Boswachter Karel Leeftink sprak vorig jaar de verwachting uit dat de zeld zame hagedis vaste bewoner van het fort bij Ritthem zou worden en is blij dat zijn voor spelling uitkwam. René Hoonhorst Ritthem cl Een grof schandaal. Die woor den gebruikte het Veerse raadslid Stijn van Kervinck (eigen lijst) gisteravond toen hij hoorde dat wethouder Adri Roelse (DTV) tijdens de raads vergadering geen antwoord wilde geven op vragen van hem. Emile Calon Domburg - Rob van der Zwaag, burgemeester GRONDWERK BESTRATING MUZIEK Igfè-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34