s? Tolvrij gaat niet om kosten en baten Zorgaanbieder sleept Terneuzen voor de rechter Pindakaas Fraudeur WhatsApp in heel Nederland actief 2 NAZORGPOLI HULP BIJ KLACHTEN NA Commentaar Hoogleraar bestuurskunde Wim Derksen wist eigenlijk niet precies waarom hij door de Tweede Kamer was uit genodigd voor de hoorzitting over de Westerschelde- tunnel. Dat kon CDA'er Jaco Geurts hem wel vertellen. Bij het voorbereidingsclubje waren zijn kritische blogs opgevallen en er waren al zoveel mensen uitgenodigd die de tunnel tolvrij wil len hebben. Niet dat Derksen daar een tegenstander van is. Hij waar schuwde wel dat politici zich niet moeten laten leiden door on derzoeken waarin de kosten en de baten van een maatregel zijn uitgerekend. Daarin worden bedragen geplakt op reistijden en verkeersdoden maar gevolgen voor lagere inkomens of na tuur en milieu passen er helemaal niet in, omdat ze niet in geld zijn te vangen, laat staan een begrip als rechtvaardigheid. Of je tol handhaaft of afschaft, benadrukte Derksen, is een puur po litieke beslissing. Tijdens de hoorzitting werd zijn gelijk bewezen. Gaan Neder landers met Belgen concurreren om woningen in Zeeuws- Vlaanderen? Gaan Zeeuws-Vlamingen vaker shoppen in Mid delburg en Goes? Krijgen bedrijven in de Kanaalzone meer sol licitanten van boven de Westerschelde? Het bleef gissen. Maar er was geen speld te krijgen tussen de vaststelling dat overal in het land iedereen gelijkelijk betaalt voor alle wegen, maar dat het voornamelijk Zeeuwen zijn die opdraaien voor de Wester- scheldetunnel. Als er niemand te vinden is die het eens is met deze situatie, waarom is de Kamer dan nog niet om? Of je tol handhaaft of afschaft, is een puur politieke beslissing, aldus hoogleraar Wim Derksen Zeelandcare, een organisatie die thuiszorg en huishoudelijke zorg levert en pakweg driehonderd mensen in dienst heeft, vindt dat de gemeente Terneuzen ten on rechte haar inschrijving voor huis houdelijke zorg ter zijde heeft ge legd. De gemeente deed dat omdat de inschrijving te laat binnen kwam. De zorgaanbieder dacht dat ze tot 4 juni had om alle gevraagde stuk ken te leveren. Reden voor eigenaar Jos Net naar de rechter te stappen om af te dwingen dat hij de ontbre kende documenten alsnog kan in dienen en mee kan doen aan de aanbestedingsprocedure. Ook eist hij dat het contract in de tussentijd niet aan een andere partij wordt ge gund. Volgens de advocaten van de ge meente is de zaak klip en klaar. In ALMANAK Daan (14) uit Goes is gek op pin dakaas, maar dan wel die van het A-merk. Dat leidde tot ruzie met zijn moeder, die beweert dat de pindakaas van de dis counter net zo lekker is. 'Onzin', vond de jongen. Maar zijn moe der is de baas, dus smeerde hij met tegenzin zijn niet-favoriete diverse stukken over de aanbeste dingsprocedure staat dat om mee te doen bepaalde stukken voor 26 april binnen moesten zijn. Daarna zouden gesprekken volgen met geïnteresseerde partijen waarvan er uiteindelijk twee een offerte mo gen indienen. Dat moest voor 4 juni. Net zette de stukken via een web site door, maar vergat daarbij een benodigde eigen verklaring. Via een mail had hij daarover op 19 april contact met de gemeente. Die ant woordde dat de termijn nog niet verstreken was. Uit het antwoord maakte Net op dat hij daarvoor ook nog tot 4 juni had. De rechter vond de berichten van de gemeente ook 'niet handig', maar constateerde dat er bij de an dere partijen geen onduidelijkheid heerste. ,,Ze hebben wel alles op tijd aangeleverd." pindakaas op zijn boterham men voor op school. Dat het hem uren later nog steeds niet lekker zat, bleek wel uit het tik- kie met begeleidende tekst dat z'n moeder kreeg. 'Heb frikan- dellenbroodjes gehaald bij de Jumbo ma, die boterhammen waren niet te eten!' MIDDELBURG Juiste nummer voor prikafspraak Vijftig boetes bij bromfietscontrole Cadzand-Bad Plan voor acht appartementen Hartverscheurend is het voor Myriam. Dat afscheid aan de telefoon van haar Piet. „Wetende dat je elkaar misschien nooit meer ziet. Na 45 jaar huwelijk." Zij zit dan met corona thuis, hij ligt met corona op de ic. ,,Het komt goed schat", fluistert Piet voor hij onder narcose gaat. En ja, het komt ook goed. Met hulp van de nazorgpoli. Samen wandelen Piet en Myriam Hamelink uit Koewacht woensdag naar hun afspraak in ZorgSaam zie kenhuis Terneuzen. Ze zijn vroeg en doen iets wat ze anders nooit de den. Ze kopen een ijsje en plukken de dag. ,,Het woord samen heeft een andere betekenis gekregen", vertelt Myriam. Heel begrijpelijk na wat met Piet (77) gebeurd is. Niet op bezoek Ook al is het ruim een half jaar ge leden. ,,Ik weet er niet veel van", zegt Piet. ,,Alleen dat ik heel ziek geweest ben." Het is zondag 1 no vember als hij op de ic belandt. Piet ligt dan al een paar dagen met co rona in het ziekenhuis. Myriam (68) zit thuis in quarantaine en kan niet bij hem op bezoek. Geëmotioneerd: ,,Je bent gewoon thuis. Samen. En ineens wordt Piet ernstig ziek, moet hij naar de spoedeisende hulp, is het corona en een paar dagen later ligt hij in coma op de ic. Een heel erg moeilijke tijd. Ik voelde het gemis. Ik wilde bij hem zijn, maar dat kon niet." Ze pakt Piets hand vast. Haar ogen zijn vochtig. ,,Dat afscheid aan de telefoon was voor mij het moei lijkst." Piet legt zijn hand op die van Myriam. ,,Weken was ik in slaap en heb ik niets gemerkt", stelt hij nuchter. Dagboek en foto's Myriam kijkt hem recht aan. ,,Ie- dere ochtend belde ik. Er mocht steeds maar één iemand op bezoek komen, maar dat hoefde niet de zelfde te zijn. Dat was fijn." Een 27-jarige man die in Nijmegen verbleef, wordt vervolgd voor WhatsAppfraude. Hij benadeelde vorig jaar in heel Nederland men sen voor duizenden euro's. Een in woner van de gemeente Schou- wen-Duiveland raakte 2300 euro kwijt. De verdachte zit al 3 maan den vast. Volgens de officier van justitie had de man in februari 2020 de ge stolen telefoon en de pinpas met pincode van een slachtoffer in zijn bezit, waarna hij bijna tien mille van die rekening pinde. Nog eens 2300 euro kwamen van een vader of moeder uit Beegden, Limburg, die na enkele WhatsApp berichten dachten hun dochter te helpen. In Nijverdal raakte iemand 7500 euro en daarna nog eens 5000 euro kwijt. In het Noord-Hollandse Anna Paulowna betaalde een slachtoffer twee keer bijna 5000 euro. De verdachte staat twee keer op een camera tijdens het pinnen. Over die pintransacties zei hij: ,,Ik kreeg zelf een klein bedragje om voor iemand anders grotere bedra gen te pinnen. Ik kan niet zeggen wie, want ik heb al genoeg proble men. Ik heb er alleen heel erg veel spijt van." De zaak gaat op 11 augustus ver der. vrijdag 4 juni 2021 Henk van Ingen Uitspraak over twee weken. Tip? redactie@pzc.nl In het bericht 'ZB helpt bij het maken van een prik afspraak' staat een ver keerd telefoonnummer. Het juiste nummer om te bellen is 0118-65400. Medewerkers van de Zeeuwse Bibliotheek staan in Middelburg op dinsdag en donderdag tussen 11.00 en 13.00 uur klaar om mensen te hel pen bij het maken van een vaccinatieafspraak. In Vlissingen is het elke maandag tussen 11.00 en 13.00 uur mogelijk om hulp te krijgen. Inwoners van Veere en Noord-Beveland kunnen gebruik maken van de ZBBUZZ. VLISSINGEN De politie heeft woens dag vijftig boetes uitge deeld tijdens een brom mercontrole in Vlissingen. Tien agenten controleer den tussen 13.30 uur en 21.00 uur op de Kenau Hasselaarstraat. Som mige bestuurders kregen meerdere boetes. Die werden uitgedeeld voor onder meer technische gebreken, te veel geluid en rijden onder invloed. Anderen hadden geen helm op, geen rijbewijs bij zich of reden onverze kerd rond. De politie deed de controle omdat veel mensen in de bin nenstad overlast ervaren van brommerrijders. Op de plek van bakkerij Finesse aan Boulevard de Wielingen in Cad- zand-Bad, komt moge lijk een appartementen complex. Met daarin acht appartementen voor toeristen en bedrij ven op de begane grond. De bakker zal ook zijn intrek op de be gane grond nemen. Ook is daar ruimte voor een inkomsthal, fietsenber ging en kantoor. De ap partementen moeten op de eerste tot en met de vierde etage komen. Een commissie van de Sluise gemeenteraad praat dinsdag over het plan. 'Afscheid Piet en Myriam Hamelink hebben een nazorggesprek in Zorgsaam Terneuzen na opname van Piet op de ic. fotos anne hana Jeffrey Kutterink Terneuzen Ab van der Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30