23 Jong Oranje komt desastreus begin tegen Duitsland niet te boven Mazzeltje voor Jong Portugal Barty geeft op door blessure Heroes zoekt nieuwe coach Breukje na val bij Hofstede Jong Oranje is door rivaal Duitsland op hardhandige wijze uit de EK-finale gehouden. De mini- Mannschaft schoot de Europese droom van de Nederlandse beloften binnen acht minuten genadeloos aan diggelen: 1-2. Een paar tellen voordat de buren- twist in gang werd gebracht, schreeuwde aanvoerder Dani de Wit nog een laatste keer: 'Come on boys, gas erop nu'. Een halve mi nuut later liep Florian Wirtz de 0-1 van de Duitsers al binnen en weer zeven minuten later had de door Peter Bosz bij Bayer Leverkusen ge lanceerde middenvelder de Neder landse missie al voortijdig verpul verd. Brullen deden alleen de Duitsers gisterenavond in Székesfehérvar. Daar, op zo'n zeventig kilometer van Boedapest, was het veel te lang leeuwen tegen welpjes en senioren tegen beloften. Duitsland ageerde en als Jong Oranje al reageerde, ge beurde dat te laat en lief. De ope ningstreffer stond symbool voor de kansloze avond. Duitsland bouwde op volgens een simpel trainingspa troon. In de vijf duels die volgden, kwam elke speler in het oranje te laat. En het vertrouwen en de honger leken in aanloop naar de kraker, die nooit een kraker werd, nog wel zo groot. 'Nu we zover zijn gekomen, moeten we het EK pakken ook', stelde Tyrell Malacia vol bravoure. De andere back, Jordan Teze, ging nog een stapje verder. Hij kon de EK-titel 'al een beetje ruiken'. Een halve finale was niet genoeg. Jong Oranje ging volgens Teze voor 'het hoogst haalbare' en daarvoor moes ten en wilden de jeugdinternatio- nals ook Duitsland 'aanpakken' Uitgerekend Teze zag de ballen en spelers langs hem heen vliegen. Als de Duitsers al werden aange pakt, dan deden ze dat zelf. Tegen het einde van de eerste helft bij voorbeeld, toen Nico Schlotterbeck de bal in de maag van teamgenoot David Raum ramde. Schlotterbeck en middenvelder Salih Özcan lach ten, terwijl hun teamgenoot op de grond crepeerde. Ook illustratief: Raum stond op, verbeet de pijn en raasde verder over de linkerflank. Toen al zagen de Duitsers dat het goed zat. Dat ze de 120 minuten van maandag nog in de benen hadden, deed daar niets aan af. In de kwart finale ontsnapte de ploeg van oud international Stefan Kuntz, net als in de poulefase tegen Oranje, in de slotminuten. Ook in de penalty reeks kwamen ze terug van een achterstand. Alle zes de EK-treffers maakten ze na het eerste uur. Status ,,We kennen Duitsers. Ze geven nooit op en kunnen zelfs 120 minu ten gas geven", concludeerde Perr Schuurs vooraf dan ook. Wat hij ook wist, was dat de opponent - in tegenstelling tot het Franse sterre nensemble - niet teert op naam en individuele klasse maar op team geest en een ijzersterke toernooi- mentaliteit. Tegen Jong Oranje zette de mini-Mannschaft die Duitse status luister bij. Een hecht collectief gaf twee kansjes (Justin Kluivert en Myron Boadu stuitten op Finn Dahmen) weg, raakte zelfs drie keer het aluminium en had aan de goals van het toptalent Wirtz, die in maart nog met de A-ploeg mee mocht, voldoende. Hoewel Schuurs nog voor de aan sluitingstreffer tekende, kwam de EK ONDER 21 Uitslagen/programma EK-droom van Jong Oranje in Hon garije ten einde. De beloften gin gen, ondanks een afwezigheid van acht jaar, voor niks minder dan de titel. Die missie mislukte, waarmee de cyclus weliswaar bij de voorlaatste halte met een harde dreun ein digde, maar ook veel goeds bracht. Jong Oranje raakte de afgelopen twee jaar het ene na het andere ta lent kwijt aan het Nederlands elftal. Met die gepromoveerde spelers en geblesseerde spelers had Van de Looi bijna een basisploeg kunnen formeren op het EK. Jong Oranje ging ondanks alle mutaties onverstoorbaar verder. Tot de halve finale, toen de Duitsers, die in tien minikrakers de afgelo pen dertig jaar pas één werden ver slagen, dwarslagen. Driekwart van de groep is na het debacle jeugdin- ternational af en daarmee mogelijk zelfs uitgespeeld in het oranje. Of zij moeten de komende jaren nog promotie maken, maar afgaande op gisterenavond in Székesfehérvar zullen dat er heel weinig zijn. FINALIST vrijdag 4 juni 2021 TENNIS Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, heeft in de tweede ronde van Roland Garros opge geven. De kampioene van 2019 ondervond hinder van een heupblessure. De 25- jarige Australische had tegen de Poolse Magda Li- nette de eerste set met 6-1 verloren. In de twee set stond het 2-2. Na de ope ningsset werd Barty al bui ten de baan behandeld aan haar linkerheup. Linette, de nummer 45 van de wereld, neemt het in de derde ronde op tegen de Tunesi sche Ons Jabeur. BASKETBAL Het bestuur van Heroes Den Bosch ver lengt niet het aflopende contract van coach Jean- Marc Jaumin. Eigenaar Bob van Oosterhout (foto) spreekt van een 'moeilijk' besluit. Met de Belg haalde Heroes de achtste finales van de FIBA Europe Cup en, voor het eerst in zes jaar, de finale van de play offs om het landskampi oenschap. ,,We moeten Jean-Marc een groot com pliment geven. We twijfelen niet aan zijn kennis of kunde, maar zijn op zoek naar een coach met nét een ander profiel." WIELRENNEN Lennard Hofstede heeft bij de val partij in de vijfde etappe van het Critérium du Dau- phiné een breukje in zijn el leboog opgelopen en mo gelijk een ontwrichting tus sen zijn sleutelbeen en het schouderblad. Ook zijn bij de 26-jarige wielrenner van Jumbo-Visma verwondin gen in zijn gezicht gehecht. Hofstede werd naar het ziekenhuis gebracht na de valpartij. De vijfde etappe werd door Geraint Thomas op zijn naam geschreven. De Brit van Ineos Grena diers won de rit van Saint- Chamond naar Saint-Vallier over ruim 175 kilometer. De gele trui blijft om de schou ders van de Oostenrijker Lukas Pöstlberger. Na acht minuten is EK-droom al voorbij FOTO PRO SHOTS Jong Oranje J Jong Duitsland Johan Inan Székesfehérvar J Jong Spanje Jong Portugal MARIBOR Ook Jong Portugal heeft zich geplaatst voor de finale van het Europees kampi oenschap voor spelers tot 21 jaar. Het team van bondscoach Rui Jorge won gisteren in de halve eindstrijd in het Sloveense Maribor met 1-0 van de leeftijds genoten van Spanje. De treffer viel pas laat in de wedstrijd. Na een voorzet vanaf de rechter kant van middenvelder Fabio Vieira werkte de Spaanse verde diger Jorge Cuenca de bal in de tachtigste minuut via de onder kant van de lat per ongeluk in zijn eigen doel. Jong Portugal was in de halve finales gekomen dankzij een 5-3 zege, na verlenging, op Italië. Na de reguliere speeltijd stond het 3-3. Ook Spanje moest ver lengen (tegen Kroatië) om de laatste vier te bereiken: 2-1. Jong Portugal stond in 2015 voor het laatst in de finale van het EK. Jong Zweden was toen na strafschoppen te sterk. Gisteren, halve finales Spanje - Portugal 0-1 Nederland - Duitsland 1-2 Zondag, finale 21.00 uur in Stadion Stozice, Ljubljana Ongeloof bij Kluivert, als Jong Oranje in de openingsfase door Duitsland wordt weggespeeld,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23