II Win jij de grootste EK-pool van Nederland? Speel mee op pzc.nl/ek-spel 22 FORMULE 1 GP VAN AZERBEIDZJAN Winnaar op het iconische asfalt van Monaco, leider in het WK. Het kon minder voor een 23-jarige coureur, maar Max Verstappen blijft er even onderkoeld onder als altijd. ,,Het moet nóg beter.'' zijn we samen De sfeer binnen Red Bull Racing, nu het team voor het eerst sinds de gouden Vettel-jaren weer aan de leiding gaat van beide kampioen schappen in de Formule 1? ,,Ja, zwaar depressief, natuurlijk'', grapt Max Verstappen in Bakoe, waar hij zijn gezicht moeiteloos in de plooi houdt. Overbodige vraag, straalt hij uit. Uiteraard werkt het sfeerverho- gend als je de macht overneemt van Mercedes met winst in de iconische Grand Prix van Monaco. Maar wat garandeert het? Niets. Daarom geen polonaise en vreugdedansj es voor Verstappen in Monaco. En gearriveerd in het win derige Bakoe blijft hij op dat spoor. In de schaduw van het gigantische Hilton-hotel legt de Limburger op de mediadag in het Engels, Duits én Nederlands uit dat die leidersposi tie in het wereldkampioenschap hem ook niet zo gek veel doet. ,,Na- tuurlijk is het mooi, maar het gaat niet om het nu, hè. Het gaat om wie er uiteindelijk aan de leiding staat na de laatste race.'' Zo werkt het in de bovenkamer van Verstappen. Zijn reis naar het allerhoogste is in de fase gekomen Ik hoef niet zo nodig meteen los te gaan na een overwinning. Denk meteen weer aan andere races dat incidenteel winnen amper nog opwindend is. Bouwsteentjes zijn het, die zeges. Op weg naar de hei lige graal: de wereldtitel. Leider Zo werkte het vroeger al, toen hij met vader J os nog in een busj e langs de Europese kartcircuits scheurde. Het was in die periode dat hij voor het laatst een kampioenschap aan voerde. Het CIK-FIA World Cham pionship, dat hij in 2013 won. Met pa als motortuner en een kart uit de CRG-fabriek. Een overzichtelijke combinatie, onvergelijkbaar met de gigantische Red Bull-machine die nu voor hem marcheert. En tegelij kertij d in de kern niet zo anders. ,J e weet wat je moet doen als leider. Zelf geen fouten maken.'' Slechts één jaar Formule 3, daarna meteen de sprong in het diepe bij Toro Rosso. Jonger dan alle concurrenten begon hij aan de klim naar de ultieme top, waar hij nu een steeds beter zicht op krijgt. Met de machtsovername in Monaco als beste bewijs van de progressie. Maar jubelen? Eerder een moment om af te vinken. ,,Aan de leiding ko men is altijd het doel geweest. Maar zoiets kun je niet plannen, ook om dat je afhankelijk van je materiaal bent'', weet Verstappen. En dat blijft hij, de resterende achttien races. ,,Heel het team is er op gefocust dat dit lang goed moet blijven gaan. Tot het einde van het seizoen dit proberen door te trek ken. En het dan het liefst nóg beter doen dan in de eerste vijf races.'' Noem het machinaal, die bena dering van de vaak wat onder koelde Limburgse sportheld. Het tekent net zo goed zijn topsport- mentaliteit, waar amper ruimte is voor emotie en euforie. Komt wel als daar écht reden voor is. Niet als het nog altijd beter, sneller en opti maler kan en móét. „Natuurlijk merkte ik ook wel dat winnen in Monaco iets meer los maakte bij bepaalde mensen dan bij mij. Meer dan bij het winnen van andere races. En natuurlijk, het was ook supermooi om daar een keer te winnen.'' Zakelijk Maar 's werelds beste worden moet nog veel mooier zijn, vermoedt Verstappen. Dus hield hij het in het prinsdom bij één vreugdekreet en een vrij zakelijke analyse voor de camera's. Aard van het beestje, denkt hij. ,,In het voetbal viert de FORMULE 1 ene speler een goal ook uitbundiger dan de ander. Ik hoef niet zo nodig meteen los te gaan na een overwin ning. Ik denk dan meteen weer aan andere races. Aan wat er nog meer moet gebeuren, wat beter moet.'' Die straatrace in Bakoe, bijvoor beeld. Mercedes zal aan de Kaspi sche Zee genadeloos hard terug willen slaan. En zelf heeft hij er geen best track record. ,,Nog nooit op het podium gestaan, nee. Maar dat was in Monaco ook het geval. Laten we dus maar voor hetzelfde resul taat gaan.'' Maak het EK voetbal spannender dan ooit door mee te speLen met het EK-speL. Versla je vrienden, familie en collega's en maak kans op mooie prijzen! vrijdag 4 juni 2021 Pas losgaan bij een titel Arjan Schouten Bakoe - Max Verstappen (23) NA 5 VAN DE 23 RACES WK-stand Constructeurs 1. Verstappen 105 1. Red Bull 149 2. Hamilton 101 2. Mercedes 148 3. Norris 56 3. McLaren 80 4. Bottas 47 4. Ferrari 78 5. Pérez 44 5. Aston Martin 19 6. Leclerc 40 6. Alpha Tauri 18 7. Sainz jr. 38 7. Alpine 17 8. Ricciardo 24 8. Alfa Romeo 1 9. Gasly 16 9. Williams 0 10. Ocon 12 10. Haas 0 Een zelfverzekerde blik bij Max Verstappen in Bakoe. ,,Je weet wat je moet doen als lei der. Geen fouten maken." foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22