Verdediger Stefan de Vrij, meester van de 5-3-2: K 20 'Ik ben trots. Heb me zoveel mogelijk laten zien en het ging best lekker.' VOETBAL I EK-VOORBEREIDING Het spelsysteem, keeperskeuzes, de communicatie, versprekingen van de bondscoach: over haast alles is discussie. De EK-voorbereiding van Oranje verloopt niet bepaald strak en gladjes. Kort Huntelaar weg bij Schalke De terugkeer van Klaas-Jan Huntelaar (37, foto) bij Schalke 04 krijgt geen vervolg. De aanvaller verruilde in de winterstop Ajax voor de Duitse club, waarmee hij enkele maanden later degradeerde. Nog niet duide lijk is of Huntelaar nog elders gaat voetbal len. Schalke neemt tevens afscheid van Sead Kolasinac en voert financiële redenen aan voor het vertrek van de routiniers. PSV strikt Portugese Capeta PSV heeft zich voor komend seizoen ver sterkt met Ana Capeta. De aanvalster is af komstig van Sporting uit Lissabon en inter national van Portugal. Capeta (23) liet op de site van de eredivisionist weten uit te kijken naar haar Nederlandse avontuur. ,,PSV was de club die mij de beste omstandigheden bood om mezelf te ontwikkelen en om voor prijzen en Europees te spelen." Broch: geen prik en geen OS Yvette Broch (30, foto) stelt zich niet be schikbaar voor de Olympische Spelen in Ja pan. Volgens het Nederlands Handbal Ver bond heeft ze haar besluit genomen om 'co- ronagerelateerde redenen'. Broch wil zich niet laten vaccineren tegen het coronavirus. Dat zou betekenen dat ze in Tokio haar tijd vrijwel volledig in afzondering zou moeten doorbrengen. Dat ziet Broch niet zitten. Het NHV respecteert haar keuze, maar betreurt deze ten zeerste. Flitsen Quote van de dag Tennis Tennis Volleybal Als er één Oranje-liedje is dat de stemming rond het Nederlands elf tal feilloos weet te vangen, dan is het uitgerekend een parodie van de satirische website De Speld. ,,We komen tot de achtste finale, dat is absoluut het maximale'', zingt de pseudo-volkszanger Max Verstand vrolijk. ,,Dit is ons niveau - en dat is wel prima zo.'' Het nummer steekt komisch de draak met het vaak diepgewortelde optimisme rondom het Nederlands elftal, maar wat nog het meest iro nisch is: dat optimisme is zelden zo diep weggezakt als nu, kort voor het EK van deze zomer. Het moeizame 2-2 gelijkspel van woensdagavond in het EstMio Al- garve hielp daar ook niet bij. Als in de voorbereiding richting een eind- toernooi 'alle details moeten klop pen', dan beloven de afgelopen da gen weinig goeds. Op detailniveau lijkt soms haast alles mis te gaan. Bondscoach Frank de Boer versprak zich woensdagavond voor de zo veelste keer, nu door Quincy Pro mes te verwarren met een FC Twente-speler: 'Queensy Menig kan ook rechtsbuiten spelen'. Voor de wedstrijd verscheen kee- SPELSYSTEEM per Maarten Stekelenburg in de of ficiële opstelling van de KNVB, een fout die pas zo'n drie kwartier later werd rechtgezet. Het zijn geen we reldschokkende dingen, maar het paste feilloos in het rijtje knullighe den van vorige week. Toen vergiste De Boer zich in de speelminuten van Donny van de Beek, en maakte bovendien een rommeltje van het afbellen van zijn afvallers. Een hip bedoelde spelers presentatie van de media-afdeling van de KNVB liep ook al in de soep. Vaccinatie Maar ook belangrijker zaken verlo pen moeizaam. Rondom de vacci natiebereidheid en -strategie ont stond volop onrust, onder meer na dat Matthijs de Ligt eerst zei af te zien van een prik, en daar later als nog op terugkwam. Zes Oranje spelers zagen vooralsnog afvan vac cinatie, daartoe mede gevoed door allerlei praktische complicaties, maar ook in dit dossier ontbrak de strakke regie en communicatie vanuit de KNVB. En dan was er nog de soap rond Jasper Cillessen en de keepers van Oranje. De Boer besloot de keeper die hij vorige week nota bene nog 'eerste keus' noemde, een paar da gen later helemaal niet mee te ne- men naar het EK. Cillessen werd positief getest op corona, maar kampte niet of nauwelijks met klachten. Toch zette De Boer de 60- voudig international buitenspel. Een beslissing die onmiskenbaar de indruk wekte van een semi-po- litieke keuze. Nu Maarten Stekelen burg op pole-position staat bij Oranje, kwam het De Boer vermoe delijk niet zo heel slecht uit om de binnen Oranje weinig populaire Cillessen thuis te laten. De woe dende Gelderse keeper zag dat complotje ook op die manier, liet weten stomverbaasd te zijn - en haalde openlijk uit in De Telegraaf. Het draagt allemaal bij aan een voorbereiding die onbeholpen en Opbouw Het toverwoord is volgens De Vrij 'communiceren', net als bij Inter vrijdag 4 juni 2021 VOETBAL VROUWENVOETBAL HANDBAL Steve Wijler, Sjef van den Berg en Rick van der Ven hebben zich bij de EK hand- boogschieten in Turkije geplaatst voor de teamfinale recurve. Op het olympische on derdeel versloegen ze het trio van Rusland met 6-2. Het is tennissters Rosalie van der Hoek en Lesley Pattinama-Kerkhove niet gelukt de eerste ronde van het vrouwendub belspel op Roland Garros te overleven. Het duo verloor met 7-6 (3), 6-4 van de Japanse Misaki Doi en Polona Hercog uit Slovenië. —Jurriën Timber (19) over zijn Oranjedebuut tegen Schotland. GO KJL-L ij Éi 1 Novak Djokovic heeft zich op overtuigende wijze verzekerd van een plek in de derde ronde van Roland Garros. De nummer 1 van de wereld liet de Uruguayaan Pablo Cuevas, de mondiale nummer 92, met 6-3, 6-2, 6-4 kansloos. 17 Roger Federer is op Roland Garros door naar de derde ronde. De Zwit ser (39) was met 6-2, 2-6, 7-6 (4), 6-2 te sterk voor Marin Cilic, de Kroatische nummer 47 van de wereld. 1 De volleybal lers hebben ook wedstrijd vier in de Nati ons League verloren. Oran je moest in Ita lië buigen voor Slovenië: 25-18, 25-15, 25-18. Vandaag wacht Duitsland. Strakke regie ver te zoeken Sjoerd Mossou Lagos De voorbereiding op het eer ste eindtoernooi van Frank de Boer als bondscoach van Oranje, hangt van knulligheden en onrust aan elkaar. foto pim ras LAGOS Stefan de Vrij geldt bij Oranje als de man die alle ins en outs van het 5-3-2-systeem kent. De 29-jarige verdediger leerde het de afgelopen jaren tot in de perfectie beheersen onder trai ner Antonio Conte bij Internazio- nale. Het leverde de landstitel op in Milaan. De uitvoering van het Nederlands elftal in Faro tegen de Schotten was er één die nog mijlenver af was van de perfectie. Zo ver zelfs, dat de vraag gerechtvaardigd lijkt of Oranje wel moet voortborduren op het systeem dat door veel trai- ners in Europa zo wordt omarmd. ,,Maar met drie, vier of vijf ach terin'', zegt De Vrij. ,,We gaven de doelpunten tegen de snel om schakelende Schotten gewoon te makkelijk weg. Dan maakt het niet zoveel uit met hoeveel verdedi gers je speelt. Of het al tijd is voor een herbezinning wat betreft het te spelen systeem? Dat weet ik niet, dat moet je aan de trainer vragen.'' De opbouw bij Nederland was on voorstelbaar traag en bovendien was het voor Matthijs de Ligt te lastig om met z'n zwakke linker been de middenvelders te vinden. Oranje vond geen manier om de middenvelders te bereiken, de Schotten konden met drie spelers de opbouw van Oranje frustreren. ,,Er is nog heel veel werk aan de O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20