Half juni besluit over EK op scherm JOL Duitsland tikt Jong Oranje uit het EK Baudet bouwt aan 'Forumland' Kabinet trapt nog op de rem bij loslaten maatregelen Nederlanders pikken te laat draad op na dramatisch begin: 1-2 Politicus wil eigen munt, datingapp, scholen en FvD- Marktplaats Na de winkels en sportscholen mogen vanaf morgen ook musea, concertzalen en binnenhoreca weer open. Dat zorgt deze week voor veel bedrijvigheid. Onder meer in het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp waar alles weer spic en span gemaakt wordt voor het publiek. ZEELAND4 1 Demissionair premier Mark Rutte beloofde gisteren in het debat over de coronamaatregelen dat voor half juni opnieuw bekeken wordt of er meer mogelijk is voor de horeca, bijvoorbeeld om het mogelijk te maken EK-wedstrijden op groot scherm te vertonen tot elf uur 's avonds. Dat mag de komende poulewed- strij den - het EK begint 11 juni - ze ker nog niet, zei Rutte op vragen van PVV-leider Geert Wilders. ,,Ik zou het dolgraag willen, maar: we moeten in de optelsom echt oplet ten wat we doen. Want je hebt dan niet alleen zo'n scherm op het ter ras en hopelijk vijftig man. Als ik naar voetbal kijk, drink ik er mis schien ook een borreltje bij. Je krijgt natuurlijk veel meer drukte. Dat is onvermijdelijk.'' Stap drie Morgen gaat wel stap drie van het Corona is er nog, maar de coronacrisis is voorbij! openingsplan in, kunnen cafés en restaurants binnen open voor maximaal vijftig gasten en mogen bioscopen, theaters en concertzalen weer bezoekers ontvangen. Dat al les onder voorwaarden, met vaste zitplaatsen. Maar omdat het coronavirus zo stevig op zijn retour is, klinkt de roep om meer mogelijkheden luid. Het aantal coronapatiënten in het ziekenhuis zakte gisteren onder de 1100 (op de piek van de derde golf eind april waren dat er bijna 3000). Het gemiddeld aantal nieuwe be smettingen daalt ook. Wilders riep het kabinet op 'Nederland open te gooien': „Corona is er nog, maar de coronacrisis is voorbij!'' D66 pleitte ervoor om nu al meer mensen op een terras toe te laten, de VVD vroeg of de geplande versoepelin gen per 30 juni eventueel vervroegd kunnen worden. Rustig aan is de boodschap van het kabinet, al zijn vervroegde extra versoepelingen niet uitgesloten. In de Haagse wandelgangen gaan sce nario's rond voor iets snellere ver ruimingen van stap 4 en 5, bijvoor beeld per zaterdag 26 juni in plaats van die woensdag daarna. Sywert van Lienden In het coronadebat kwam de mondkapjeskwestie rond Sywert van Lienden uitgebreid aan de orde. Minister Van Ark wil een onder zoek instellen naar de 100 miljoen euro die VWS naar hem over maakte om mondkapjes te kopen. De aankoop is voorgeschoten door VWS, moest Van Ark erkennen. »P5 Nieuwsmedia »P22 »P8 FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Morgen zet Nederland een flinke stap uit de lockdown, over twee weken bekijkt het kabinet of er meer mogelijk is rond EK-wed- strijden op groot scherm. ,,We moeten echt nog opletten.'' Niels Klaassen Peter Winterman Den Haag -Geert Wilders, PVV Zon en in het zmden 25°C enkele buien pzc.nl Ook voor het laatste cfk Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1