The Harry Potter Symphony Bestel nu op pzc.nl/filmmuziek II ECONOMIE 17 SPECIAAL VOOR JOU DE CIJFERS De filmreeks is iconisch. Dat geldt ook voor de muziek. In het World Forum Theater in Den Haag wordt de magische muziek uit de Harry Potter films vertolkt onder leiding van dirigent Raymond Janssen. 17 t/m 19 december in het World Forum Theater in Den Haag. plekken - en dus besmettingsge vaar - te voorkomen, kwam het Provence-toerismebureau met een opvallend initiatief: samenwer king met de populaire gps-appli- catie Waze. Die leidt autoreizigers normaal, net als andere routeplan ners, naar hun bestemming. Maar deze zomer gaat dat anders. Als Waze ziet dat veel reizigers tegelijk naar een bepaalde toeristi sche trekpleister rijden, zal de ap plicatie hun al rijdend alternatieve routes en bestemmingen in de Provence voorstellen. 'Ga niet naar dat kasteel links, maar naar dat idyllische riviertje rechts', zo zal het ongeveer klinken. ,,We willen grote drukte voorkomen en met deze app kunnen we nu prachtige andere locaties in de omgeving onder de aandacht brengen'', aldus Loïc Chovelon. De Provence is een van de popu lairste bestemmingen van Neder landers. Ook de Franse hoofdstad Parijs en de Dordogne in Zuid west-Frankrijk zijn favorieten. Midden in de Dordogne staat cam ping Le Paradis, met zwembaden, een sauna, een winkel, een restau rant en ruim tweehonderd sta- plaatsen. ,,Als ik nu kijk naar de re serveringen, dan zitten we in juli en augustus soms al helemaal vol. Het ziet er goed uit, zelfs voor sep tember'', vertelt de Nederlandse eigenaar Gé Kusters. ,,De reserve ringen zijn bijna alleen van Fran sen en Nederlanders. Vroeger had den we ook Duitsers en Britten, maar dit jaar nog nauwelijks." Op Le Paradis gelden, net als vo rig jaar, extra regels. ,,De sauna blijft gesloten, daar kan je niet ge noeg afstand houden. Ook het stoombad is dicht. We hebben overal handgel staan. En je moet 2 meter afstand houden. Dus er kunnen misschien wat minder mensen tegelijk het terrein van het zwembad op.'' Mondkapjes zijn in Le Paradis weer met ver plicht. ,,In deze gemeente hoefje ook geen mondkapje op. Franse campings volgen de lokale regels.'' Kusters, die de camping meer dan twintig jaar geleden overnam van zijn ouders, ziet de zomer van 2021 voorlopig hoopvol tegemoet. ,,Ik denk dat campings in zekere zin profiteren van corona. Als je hier komt, sta je met je eigen tent buiten, midden in de natuur, en je hebt individuele plaatsen. Mensen voelen zich veilig.'' alle buitenlandse toeristen de Franse grenzen weer open. Voor waarde is wel dat mensen kunnen laten zien dat ze gevaccineerd zijn, negatief getest zijn of antilicha men hebben. Daarna blijven nog drie weken beperkende maatrege len van kracht. In cafés, restau rants en musea is het aantal be zoekers dan beperkt. Op 30 juni worden alle maatregelen opgehe- PCR-testen zijn gratis, ook voor buitenlandse toeristen ven en verdwijnt de avondklok. De zomer in Frankrijk moet dus een zomer als vanouds worden. ,,Nederlanders zijn gewoon weer welkom bij ons'', zegt Loïc Chovelon, directeur van het regio nale toerismebureau Provence-Al- pes-Cóte d'Azur, kort gezegd het populaire Middellandse Zeege bied. ,,De meeste hotels en cam pings zijn al weer open en we or ganiseren ook gewoon weer festi vals en tentoonstellingen. Ons enige advies is 'houd nog steeds afstand van elkaar'. In sommige kustplaatsen is het mondkapje verplicht, maar dat verschilt per stad. En in Frankrijk zijn de PCR- testen gratis, ook voor buiten landse toeristen.'' Om te grote drukte op sommige I,ivV'<1oNCFifr vrijdag 4 juni 2021 PC Fransen rollen De toeristische sector in Frankrijk is vorig jaar 28 mil jard euro misgelopen door corona. Daarmee zijn de in komsten uit toerisme zo goed als gehalveerd. Het was nog net geen knock-out, maar wel een keiharde dreun voor cam pings, horeca en musea. De schade was het grootst in het voorjaar en het najaar van 2020. Toen waren er lock- downs en golden er beper kende maatregelen, zoals reisverboden. Het toerisme kwam in die maanden groten deels tot stilstand. In Parijs was in december maar 11 pro cent van de hotelkamers bezet. Dat het niet tot een golf van faillissementen kwam, was vooral te danken aan massale overheidssteun. Het enige lichtpuntje was de zomer na de eerste corona- piek. De coronamaatregelen werden toen versoepeld, er kon weer gereisd worden, en vooral Nederlanders, Belgen en Duitsers zorgden voor nog wat omzet in juli en augustus. Frankrijk geldt wereldwijd nog altijd als vakantiebe stemming nummer 1. In 2019 - dus voor de coronapande- mie - kwamen er zo'n 90 mil joen buitenlandse toeristen. Onder hen waren bijna 5 mil joen Nederlanders. De inkomsten uit toerisme lagen in Frankrijk toen rond de 55 miljard euro, omgere kend is dat ruim 7 procent van het nationaal product. De Franse toerismebureaus, ook die in Nederland, zijn vo rige maand een Europese re clamecampagne begonnen om toeristen terug te krijgen naar Frankrijk. Dat gebeurt met adembenemende video beelden van Franse stranden, kastelen, bergtoppen en eeu wenoude monumenten. De noodzaak voor de campagne is minder idyllisch: er moet simpelweg weer geld verdiend worden. De sector moet na rampjaar 2020 overeind wor den geholpen. *De getoonde ticketprijzen zijn inclusief servicekosten per ticket en exclusief (transactie)kosten per bestelling. Kijk voor de uitgebreide voorwaarden op de webwinkelpagina's. rode loper uit voor toeristen Het strand van Villers-sur-Mer (boven) en restauranteigenaar Thierry Villey. foto's frank renout - Loïc Chovelon, toerismebureau VAN DE PZC VOORDEEL PER k TICKET A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17