Europeaan krijgt digitale beurs O O O lil 16 ECONOMIE WEER WELKOM IN FRANKRIJK Kort Storingen bij hulpdiensten Zonnepanelen zorgen voor verstoringen in het communicatiesysteem van brandweer-, politie- en ambulancediensten C2000, zegt toezichthouder Agentschap Telecom (AT) in zijn jaarverslag. Oorzaak is dat de ge bruikte apparatuur 'regelmatig' niet aan de eisen voldoet. Ook liggen de zonnepanelen hoog en zorgen ze 'de hele dag' voor sto rende signalen. Als er niets gebeurt, wordt het probleem steeds groter, aldus AT. De waakhond heeft de installatiebranche afge lopen jaar veelvuldig erop aangesproken dat die de kans op storingen moet verminderen. Het agentschap is ook een zaak gestart tegen een - niet benoemde - fabrikant. Die moet bestaande apparatuur die stoort aanpassen, anders volgt er een boete. Bijna miljoen banen erbij in VS De werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven is in mei flink toegenomen in vergelijking met april. Volgens loonstrook- verwerker ADP kwamen er 978.000 nieuwe banen bij. Dat is de sterkste toename in maanden. Economen gingen uit van 650.000 nieuwe banen. De banencijfers dui den op herstel van de Amerikaanse arbeids markt als gevolg van de massale vaccinaties en de steunmaatregelen van de Ameri kaanse overheid. De gegevens van ADP lo pen vooruit op het banenrapport dat de Amerikaanse overheid vandaag publiceert. Meer geld naar onlinereclame De uitgaven aan onlinereclame in Neder landse media overstegen vorig jaar voor het eerst het bedrag voor offlineadvertenties, al dus onderzoeksbureau Nielsen. Deze om slag zat al in het vat, maar volgens de onder zoekers heeft de coronacrisis die een a twee jaar versneld. Het speelt mee dat de totale mediabestedingen vorig jaar flink daalden. De totale mediabestedingen kwamen vorig jaar uit op 4,4 miljard euro, ruim 6 procent minder dan een jaar eerder. Bijna 52 procent daarvan ging naar onlinereclame, dat 7,5 procent groeide. De grootste krimp was te zien bij buitenreclame en bioscopen. Ahold Delhaize KPN Arcelor Mittal Adyen Europa opent langzaam weer de grenzen voor toeristen. Onder de noemer 'Weer Welkom In' portretteren onze correspondenten iedere week een geliefd vakantieland. Vandaag aflevering 1: Frankrijk. Volgende week opent Frankrijk zijn grenzen weer voor alle buitenlandse toeristen. Op 30 juni verdwijnen de coronamaatregelen. Hotels en restaurants staan te springen om bezoekers weer toe te laten. Alles wordt voor hen uit de kast getrokken. itte schuim koppen staan op de golven. Harde wind slaat het zand van het strand in grote vlagen de boulevard op. Een enkeling trotseert schuim en storm met een capuchon over het hoofd getrokken. Maar de meeste mensen hier, in Villers-sur-Mer, zitten beschut achter glazen schermen en storten zich op de pannen met dampende mosselen die overal op tafel staan bij restau rant Le Mermoz. ,,Het zit lekker vol, ja'', vertelt ei genaar Thierry Villey. ,,Maar hoe de zomer zal gaan, ik weet het nog niet.'' Corona hakte er in 2020 flink in, economisch. ,,Vorig jaar was maar zo'n 5 procent van de toeristen hier buitenlands. Nor maal is dat 30 a 40 procent. Ik denk dat veel buitenlandse toeristen ook dit jaar nog het liefst dicht bij huis blijven. Corona ligt nog altijd op de loer, hè?'' Villers-sur-Mer is een kleine badplaats aan de Normandische kust, zeer geliefd bij Nederlanders. Er zijn charmante straatjes met een paar hotelletjes. Langs de bou levard staan imposante en eeu wenoude Normandische villa's. Dagblad Le Figaro heeft het strand, met z'n ouderwetse witte strandhutjes en woeste rotspar tijen uitgeroepen tot een van de mooiste in de regio. Maar voorals nog is het er behoorlijk leeg. De terrassen mochten pas half mei weer open en de restaurants mo gen pas vanaf volgende week weer gasten binnen ontvangen. ,,Natuurlijk hoop ik dat het een topzomer wordt'', zegt Villey, ter wijl hij voor een lunchend stel een fles witte wijn ontkurkt. ,,Wij ma ken ons er in ieder geval klaar voor. Al het horecapersoneel in Villers-sur-Mer krijgt van de ge meente met voorrang een vaccina tie. Dus de toeristen die hier ko men, hoeven zich daarover geen zorgen te maken.'' In heel Frankrijk staan ze te springen om weer toeristen te ontvangen. De sector is van le vensbelang voor de Franse econo mie en voor Franse onderne mers. De nood is zó hoog dat soms ludieke acties worden bedacht. In het departement La Somme, in Noord-Frankrijk, krijgen alle toe risten die deze maand twee nach ten in het departement verblijven, 80 euro van hun overnachtings- kosten terugbetaald. Komende woensdag gaan voor Frans Boogaard Brussel Europa komt met een digitale portemonnee. Daarmee wordt het mogelijk straks in elk Euro pees land bijvoorbeeld een flat te huren of een bankrekening te openen. Ook telecom-, trans port- en energiebedrijven wor den verplicht betalingen via deze digitale portemonnee te aan vaarden. ,,In elke lidstaat zul je alles kunnen doen wat je thuis kan, zonder extra kosten en met min der hindernissen", aldus vice- commissievoorzitter Margrethe Vestager bij de presentatie van de EU-ID. Die geeft, in de vorm van een app, toegang tot (buiten landse) overheidsinstanties. Net als in een fysieke beurs kunnen erin naast een identiteitskaart ook bijvoorbeeld een rijbewijs, diploma's en medische gegevens gestopt worden. De gebruiker bepaalt zelf welke gegevens hij erin bewaart. Het gebruik van de EU-ID wordt niet verplicht, maar Vesta- ger gaat wel ervan uit dat die te gen 2030 tot de reguliere uitrus ting van 80 procent van de be volking zal behoren. Het ge bruiksgemak moet mensen ver leiden. Iedereen die reist, wil volgens de commissie in het bui- tenland snel en gemakkelijk een auto kunnen huren, zijn meer derjarigheid kunnen bewijzen en zijn medische gegevens bij de hand hebben bij een spoedop name in een ziekenhuis. De Europese Commissiewil dat de lidstaten onmiddellijk aan de slag gaan met wat zij de 'in frastructuur' noemt: zorgen dat de app overal werkt, overal kan worden uitgelezen en vooral overal wordt aanvaard. Parle ment en lidstaten hebben erover nog een zegje te doen, maar de commissie wil dat de techniek, de standaarden en de gebruiks voorschriften in september 2022 op poten staan. ZONNEPANELEN WERKGELEGENHHEID There's StWTirne iHECK EVERYONE] ADVERTENTIEMARKT O rn De supermarkt gigant was de grootste stijger in de AEX. vrijdag 4 juni 2021 UK Net als andere tech- en tele- comfondsen ver loor KPN. m De staalgigant won eerder deze week nog flink. De betalings- dienstenverwer ker stond voor de derde dag op rij in de min. Frank Renout Villers-sur-Mer E o c

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16