Zwijnenterreur in Rome NIEUWS 13 ^Grahams ITALIËOVERLAST Rome wordt overspoeld door wilde zwijnen. Vooral in het noorden van de Italiaanse hoofdstad halen ze vuilnisbakken overhoop op zoek naar voedsel en vallen soms zelfs mensen aan. In speeltuinen, langs de weg of zelfs op binnenplaatsen van flatgebouwen. Dagelijks komen er weer nieuwe wil- dezwijnenfimpjes bij. De meeste ophef veroorzaakte een filmpje van een vrouw met twee volle boodschappentassen die bij een supermarkt achtervolgd wordt door een zwijnenfamilie, vader en moeder met een handvol kleintjes. De dieren hebben het gemunt op de boodschappen, ze duwen de vrouw weg en trekken aan de tassen. 'De situatie is kritiek', schrijft Fernando Urciuolo op zijn Face- bookpagina. Urciuolo is voor de partij Lega lid van de deelge- meenteraad van Rome-Noord. 'Behalve dat we de burgers steu nen in hun zorg, vragen we ons af wat de gemeente en de regio gedaan hebben om het probleem aan te pakken.' Het antwoord op die vraag: weinig. Al in 2019 zorgden wilde zwijnen voor veel overlast en besloten de gemeente Rome en de regio Lazio tot een protocol. Lastige dieren zouden worden gevangen en geslacht. Over wie welke taak op zich zou moeten nemen, wordt al bijna twee jaar gebakkeleid. Ook het plan van de gemeente om de zwijnen te ste riliseren komt niet van de grond. Ondertussen groeit de popula tie. Hoeveel wilde zwijnen er precies rond de Italiaanse hoofd stad zwerven, weet niemand. Het gebrek aan natuurlijke vijan den en de aanwezigheid van overvolle vuilnisbakken in de woonwijken grenzend aan hun habitat, lokken de dieren de stad in. De roep om actie wordt steeds groter. ,,Ik kan mijn huis niet meer uit'', vertelt Federica aan de lokale krant RomaToday. „Een groep wilde zwijnen bivakkeert voor mijn deur, ik kan alleen met de auto weg.'' Woede Als de gemeente wél ingrijpt, zo als eind vorig jaar, dan is de ver ontwaardiging groot. Het af schieten van een groepje wilde zwijnen dat zich had genesteld in een speeltuin, wekte de woede van dierenbeschermings organisaties. Reden voor de ge meente Rome om het geweer weer op te bergen, maar het pro bleem blijft. Nu ook vaccin voor migranten 35.000 liter drugsafval De politie heeft giste ren in een verlaten loods in Brunssum (Limburg) meer dan 35.000 liter drugsaf- val gevonden, afkom stig van de productie van synthetische drugs. 1,3 miljard extra voor jeugdzorg Vogelgriep bij jonge vosjes Advertentie 'Eczeem: hormoonzalf of een natuurlijk alternatief?' HollandöBarrett vrijdag 4 juni 2021 Angelo van Schaik Rome Wilde zwijnen bewegen zich ongestoord door Rome en zoeken bij de overvolle afvalbakken naar voedsel. FOTO'S GETTY IMAGES, PRIVÉBEELD GO GRIEKSE EILANDEN Griekenland is begon nen met het vaccine ren van migranten op de eilanden Lesbos, Samos en Chios. De afgelopen maanden was er kritiek van mensenrechtenorga nisaties op de Griekse regering omdat die geen vaart zette ach ter het vaccineren van de vele duizenden mi granten in het land. Die zitten in overvolle kampen met slechte sanitaire voorzienin gen. BRUNSSUM DEN HAAG Het demissionaire ka binet trekt voor vol gend jaar nog eens 1,3 miljard euro extra uit voor de jeugdzorg. Dat is het resultaat van overleg tussen Den Haag en de ge meenten. Sinds de gemeenten in 2015 verantwoordelijk wer den voor de jeugd zorg, kampen ze met tekorten, grote werk druk en lange wacht lijsten. Circa 10 pro cent van de jongeren zit in de jeugdzorg. OOST-GRONINGEN Bij twee jonge vosjes in een natuurgebied in Oost-Groningen is vo gelgriep aangetroffen. Ze hebben de ziekte waarschijnlijk opgelo pen door besmette watervogels te eten, denkt het Dutch Wild life Health Centre. Hondenbezitters in Friesland en Gronin gen wordt geadvi seerd hun dieren aan gelijnd te houden in gebieden waar ook dode vogels zijn ge vonden. Een Australische vader kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, ruim twintig jaar later, is zijn huidverzorgingsproduct op natuurlijke basis in Australië het meest gebruikte natuurlijke middel tegen eczeem en psoriasis en is het bij veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Arjen van de Merwe haalde de crème naar Europa en introduceerde het om te beginnen in Nederland. Van de Merwe vertelt: 'Vrienden van mij hebben kinderen met eczeem die zich tot bloedens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buitenlandse internetforums steeds goede ervaringen van het Australische "Grahams" tegen. Ik besloot een aantal producten uit het assortiment hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met eczeem, psoriasis, een jeukende hoofdhuid etc. Toen ik de reacties teruggekoppeld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden gevonden wat zij al zo lang zochten; zij waren af van de ellendige jeuk en hun huid werd heel rustig'. 'Dit is een medisch hulpmiddei. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Inmiddels is Grahams al jarenlang verkrijgbaar in Nederland bij elke drogist. Het zijn stuk voor stuk probleemoplossende producten zoals de eerder genoemde Eczeem Crème*, C+ Crème* Psorias Crème*, maar ook bijvoorbeeld Rosacea Crème* en shampoo voor een droge hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos). Doordat winkels enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee zij erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een product goed aanslaat. 'We krijgen dagelijks heel emotionele reacties', vertelt Van de Merwe tot slot. 'Je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd verschrikkelijk last van zijn/haar huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is.' natural alternatives

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13