Steek die kooitjes maar in de fik! JOL Oranje houdt Schotten maar net van de winst: 2-2 Nu dan toch een sociaal akkoord Rode Kruis verlengt verstrekking voedselkaarten tot minimaal eind 2021 Walcheren Depay is de redder in nood. De Boer heeft nog genoeg huiswerk tot aan het eerste EK-duelP20 Ik ben niet snel in paniek, maar het is onvoorstelbaar dat ik straks geen duiven meer mag houden in een hok Kernpunt: meer vaste banen en minder flex Jolanda Machielsen uit Sas van Gent is er duidelijk over. Wie dieren wil houden, moet ruimte maken. „Steek die kleine kooitjes maar in de fik!'' Zij is dan ook blij met de nieuwe Dierenwet. Maar er zijn ook andere geluiden. Duivenhouders en vogelkwekers vrezen voor hun hobby, ook al zitten bij velen de vogels echt niet in tochtige schuren en krappe kooitjes.P3 en zeeland 2 ëESmSBOHI Dat kondigt de hulporganisatie vandaag aan in deze krant. De hulp is bedoeld voor mensen die tijdens de coronacrisis niet genoeg geld hebben om eten van te betalen. Het Rode Kruis constateert dat steeds meer studenten, zelfstandigen, flexwerkers en alleenstaande ou ders in die situatie zitten. In 2020 bestond de groep die hulp nodig had nog grotendeels uit ongedocu- menteerden, dak- en thuislozen en arbeidsmigranten. De nood bij hen is volgens de hulporganisatie nog altijd erg hoog. Directeur Marieke van Schaik zegt in gesprek met deze krant dat 'ondanks de beschikbaarheid van een vaccin, waardoor de samenle ving langzaam weer opengaat de noodvraag onveranderd hoog blijft'. „Mensen worden vaak dub- Ook al zie je de armoede in Nederland niet zo duidelijk, die is er wel bel getroffen door de pandemie, doordat problemen rond gezond heid, inkomen en mentaal welzijn zich opstapelen", aldus Van Schaik. Het Rode Kruis verstrekte tot nu toe zo'n 30.000 voedselpakketten en 130.000 voedselkaarten om eten mee te kopen. De kaarten worden verstrekt aan mensen die niet voor andere hulp in aanmerking komen, zoals zelfstandigen zonder perso neel (zzp'ers) die hoge woonlasten hebben en door corona ineens zon der werk zaten. Achter de voordeur Volgens de Rode Kruis-directeur voltrekt de ramp zich grotendeels achter de voordeur. ,,Het is een stille ramp: de mensen die het 't zwaarst hebben, zie je het minst. Ook al zie je de armoede in Neder land niet zo duidelijk, die is er wel.'' In de eerste maanden van de cri sis was een duidelijke piek te zien in het aantal hulpvragen. Inmiddels neemt volgens het Rode Kruis vooral de duur en complexiteit van de aanvragen toe. De hulporganisa tie spreekt van een 'ramp-op- rampscenario' voor kwetsbare groepen, doordat hun inkomen is weggevallen. Dat geldt in het hele koninkrijk, waarbij de situatie op de Cariben extra zwaar is door het wegvallen van de inkomsten uit toerisme. Het aantal noodhulpactiviteiten is ver dubbeld vergeleken met de ver wachting in november 2020. P7 donderdag 3 juni 2021 Nieuwsmedia -Andries van Iwaarden P4 FOTO ANNE HANA Noodhulp nog hele jaar nodig De nood in Nederland is door de coronacrisis nog zo hoog dat de hulpactie met voedselpakketten en voedselkaarten van het Rode Kruis tot zeker eind 2021 door gaat. Steeds meer mensen zit ten financieel klem en vragen om hulp. Marcia Nieuwenhuis Den Haag Marieke van Schaik, Rode Kruis Zon maar pzc.nl ook Ook voor het laatste buienkans Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1