Noad'67 ten einde raad: komt er op tijd een trainer? O O) CD ZEELAND 11 'Leuk nieuws dat mooiste sportevenement van Zeeland doorgaat' De winnaars van de Kustmarathon van 2019 zitten niet helemaal op hun vertrouwde niveau. Na blessures zijn beiden aan het opbouwen. Kerkhove Curagao Tim Pleijte en Samantha Luitwieler zijn vastberaden hun titels te verdedi gen bij de Kustmarathon van 3 okto ber. Nu de twee Vlissingse dertigers weten dat-ie doorgaat, kunnen ze zich gericht gaan voorbereiden. Daarvoor hebben ze nog vier maanden. ,,Ik kan prima zonder wedstrijden, ik heb ze niet nodig om mezelf te mo tiveren", zegt Luitwieler. ,,Ik heb in de hele coronatijd gewoon gelopen. Als hardloper had je het voordeel dat je naar buiten kon en mocht doen wat je altijd al deed. Maar het doorgaan van de Kustmarathon is wel heel leuk nieuws. Het is toch het mooiste sport evenement van Zeeland." De frêle atlete was de grote ver rassing van de edities van 2018 en 2019. Bij die eerste omdat ze vanuit het niets ineens vierde werd. En bij de tweede omdat ze toen meteen door stootte naar het hoogste podium treetje én met 2.55.11 uur 21 minuten sneller was dan in het jaar ervoor. Ze is sindsdien de snelste vrouw ooit op de klassieke afstand tussen Burgh en Zoutelande. ,,Ik heb gewoon getraind, maar ben nu nog niet klaar voor de marathon", zegt Luitwieler, die loopt op schema's van Pleijte en daarom ook geregeld contact met hem heeft. ,,Juist de laat ste weken heb ik last van een lichte kuitblessure. Door overbelasting. Ik loop nu even iets minder intensief, ik heb nu vier a vijf trainingen in de week. Ik zit alweer in de opbouw en het gaat goed voor dit moment, maar voor jezelf gaat het dan nooit goed ge noeg." Ook Tim Pleijte, die zowel in 2016 als 2019 als eerste aankwam in de Lang straat van Zoutelande, is aan het op bouwen. Hij kreeg al vroeg tijdens de coronatijd last van een oude blessure. Zijn achillespees speelde weer op. Hij sukkelde er maanden mee, totdat hij in november 2020 besloot ,,terug naar de basis te gaan". De ervaren Vlissinger schroefde zijn trainingsarbeid flink te rug en schaalde daarna weer voorzich tig op. ,,lk zit nu weer op zes dagen training in de week", vertelt hij. ,,Aan het begin was het nog om de dag. Ik ben inmid dels bijna terug op mijn oude niveau. Het verste wat ik dit jaar tot nu toe ge lopen heb, is 20 kilometer." Tweede maal vader Dat er in de afgelopen twaalf maanden nauwelijks wedstrijden waren, vond Pleijte vanwege die fysieke malheur dan ook niet zo erg. Hij ziet het niet als een verloren jaar in zijn carrière. De Vlissinger zag er ook wel een voordeel in: hij had meer tij d om in het weekend bij zijn vrouw en dochter te zijn. Van uit hetzelfde oogpunt is het doorgaan van de Kustmarathon waarschijnlijk ook niet het grootste nieuws voor de hardloper deze week. Want hij kan elk moment voor de tweede maal vader worden. ,,Ik blijf natuurlijk wel trai nen", zegt hij, ,,maar het is nu niet zo erg dat ik even geen wedstrijden heb..." Zowel Luitwieler als Pleijte hoopt niet dat de Kustmarathon de eerste wedstrijd van 2021 voor hen wordt. Om te wennen aan het racen, hebben ze andere evenementen nodig. De Kust- loop in Vrouwenpolder, een halve ma rathon begin september, zou een mo gelijkheid voor atleten kunnen zijn om zich warm te draaien en en te meten met anderen. Afgelopen winter werd snel duidelijk dat Perry Snoep en Noad'67 na drie jaar uit elkaar zouden gaan. Snoep weet on dertussen dat zijn toekomst bij Nieuw- dorp ligt. Voor de Fliplandse derdeklas ser liggen de kaarten anders. ,,We heb ben genoeg gesprekken gevoerd", zegt Van Oudenaarde. ,,Op een of andere manier loopt het steeds spaak." Noad'67 heeft volgens Van Ouden aarde alle mogelijke wegen bewandeld om een nieuwe hoofdtrainer te vinden. Een trainer moet ook bij de club passen en ambities hebben ,,We hebben de vacature bijvoorbeeld gemeld op de site van de VVON, de ver eniging van oefenmeesters. Maar ook daar kwamen zegge en schrijve slechts drie reacties op." In Sint Philipsland werd ook gehoopt dat het netwerk van oud-coach en clubman Ko Stoutjesdijk redding zou brengen. ,,Maar ook dat heeft niks opgeleverd." Pas nog werd gesproken met Paul Te- lussa. De oud-trainer van Hoek en Zee- landia Middelburg stopt na dit corona seizoen bij Jong Ambon en leek een ge schikte kandidaat. ,,Maar ook dat is af geketst." Van Oudenaarde is ook weer niet zo wanhopig dat hij elke kandidaat met het juiste papiertje om de hals valt. ,,Een trainer moet ook bij de club passen en ambities hebben die over eenstemmen met die van de groep. Het is ook niet enkel een bestuursbe sluit. Een afvaardiging van de spelers denkt en praat mee. En natuurlijk moet je er samen ook financieel uitko men." Van Oudenaarde heeft zich inmid dels ook verdiept in de juridische kant van de zaak. ,,Het zwartste scenario is dat we straks na de zomer nog steeds geen trainer hebben. Bij overmacht krijgen we een aantal maanden dis pensatie. Natuurlijk hopen we dat het niet zover hoeft te komen." woensdag 2 juni 2021 VL Tennisster Les ley Pattinama- Kerkhove be gint morgen met Rosalie van der Hoek aan het dubbelspel- toernooi van Roland Garros. Het is de eerste keer dat zij sa menspelen. Van der Hoek is de 61ste partner ooit voor de Zierikzeese op de internatio nale tour. Pattinama-Kerk- hove en Van der Hoek zijn de nummers 88 en 91 van de we reldranglijst. Ze staan in de eer ste ronde te genover de Ja panse Misaka Doi (77) en de Sloveense Po- lona Hercog (1319). 2 Jeremy de Nooi- jer heeft zich af gemeld voor de komende twee interlands van Curagao. De middenvelder uit Vlissingen heeft wat last van zijn knie en neemt daarom even rust. Pleijte en Luitwieler: nog vier maanden voor titelprolongatie Roeland van Vliet Vlissingen In november 2019 legden Samantha Luitwieler en Tim Pleijte een tegel met hun namen op de boulevard van Zoutelande. Die eer is al jaren voor de winnaars van de Kustmarathon weggelegd. foto lex de meester Als een van de weinige clubs in Zeeland heeft derdeklasser Noad'67 nog geen trainer voor ko mende seizoen vastgelegd. Voorzit ter Jaap van Oudenaarde is ten einde raad en betwijfelt of die ge schikte kandidaat er tijdig komt. ,,Het is een lange en lastige zoek tocht." Ben van den Aarssen Sint-Philipsland - Jaap van Oudenaarde Tim Pleijte M. 2.33.13 O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 70