Af en toe wat boosheid, maar vastlopen doet het niet echt CASD stoft draaiboeken af, zingen maar 6 Cameramuseum Marcel Modde Zierikzee Het Cameramuseum in de Vis- straat moest in 2018 sluiten, omdat de eigenaar van dat pand andere plannen had met die locatie. 'Foto Bob' heeft daar zes jaar gebruik van Alles moet uit de opslag worden gehaald. Een paar extra spierballen kan geen kwaad -Bob Noomen kunnen maken en heeft nu einde lijk serieus zicht op een nieuw on derkomen om zijn unieke verzame ling aan het publiek te tonen. ,,Het gaat voor negentig procent zeker door", zegt hij vol vertrouwen. De overeenkomst met de eigenaar is nagenoeg rond. ,,Wat mij betreft beginnen we gelijk morgen. Maar het wachten is op het moment dat hij de verbouwing afmaakt." Meer dan dat het om een pand in de binnenstad gaat, wil Noomen daar nu niet over kwijt. De boven verdieping wordt ingericht voor be woning. Het museum komt op de begane grond, is de bedoeling. ,,Die ruimte alleen is al meer dan twee honderd vierkante meter groot. Al les bij elkaar is dat ongeveer wat we ook op onze stek in de Visstraat hadden, alleen was het daar ver deeld over meerdere verdiepingen. Onze nieuwe locatie wordt gelijk vloers, dus dat betekent dat straks ook mensen die slecht ter been zijn de presentatie kunnen zien. Dat is een belangrijk voordeel." Extra spierballen Noomen doet een beroep op zijn vaste vrijwilligers en ieder ander om te helpen met schilderwerk en de inrichting van het museum, zo dra het sein definitief op groen gaat. ,,Alle vitrinekasten hebben we nog. Dat moet ook allemaal worden op gehaald uit de opslag en in elkaar worden gezet. Dus een paar extra spierballen erbij kan geen kwaad." Hij hoopt nog deze zomer de deuren te kunnen openen. ,,Om te beginnen met de klederdrachtfoto grafie. Al is het museum al een tijdje dicht, via onze website krij gen we tot op de dag van vandaag aanvragen binnen voor zo'n foto- shoot. Uit alle windstreken van het land. Voor zover ik weet kan dit ook nergens anders in Zeeland." Het grootste deel van de collectie blijft in de opslag. ,,Ik kan onmoge lijk alles tegelijk laten zien. We wil len wel vaker wisselexposities gaan houden", zegt Noomen. M M' Met 12-uursdiensten moet de klus zo snel mogelijk, binnen drie da gen - donderdag - geklaard zijn. Want de enige echte ontsluiting van de binnenstad van Zierikzee is toch echt via de Laan van Sint Hilaire, tenzij je door de nauwe straatjes en het vele eenrichtings verkeer de Nobelpoort kunt berei- ken. Het is ook de reden dat de kruising met de verkeerslichten niet volledig mocht worden afge sloten, zegt Verveer. ,,Ik ben blij dat ik hier niet woon", zegt de Spijkenissenaar. ,,Normaal ge sproken kunnen we onze werk- auto dichtbij parkeren, maar nu staat hij een eind verderop, bij het gemeentehuis. Niet handig als je spullen nodig hebt." Er stapten zelfs mensen uit om de verkeersregelaars uit te schelden Verkeer dat de stad in wil, kan dat nu alleen vanuit de richting van de grote rotonde op de N59/Nieuwe Koolweg. De stad uit, betekent alleen linksaf kun nen slaan. En wie dan richting Bruinisse of Dreischor wil, wordt via de Zandweg geleid. Een weg die duidelijk niet is ingericht om te dienen als provinciale weg. Daar stropt het verkeer dinsdag middag dan ook wel aardig op. „Sommige mensen rijden alleen op hun navigatie en snappen het niet meer. Die rijden dan door de afzetting heen", zegt Verveer. Vol gens hem was het vooral 's mor gens erg druk Zierikzee uit. ,,Toen liep het echt even vast. Er stapten zelfs mensen uit om de verkeers regelaars uit te schelden." Tijdens het werk aan de ver keerslichten, die worden vervan gen, worden ook gelijk de licht masten rondom de kruising voor zien van ledverlichting. Iets ver derop de N59, ter hoogte van de Zandweg, werd vanmorgen een gaslek geconstateerd bij de graaf werkzaamheden. Volgens Verveer had dat verder geen gevolgen voor het verkeer. ,,Na bijna anderhalf jaar stilte door de coronapandemie is dit het eerste concert dat we gaan geven. Ik denk ook het eerste op Schouwen-Dui- veland. Eindelijk", verzucht Martin de Jong blij. De voorzitter van CASD zegt af en toe knettergek te zijn geworden van alle verschuivin gen en annuleringen. ,,Kijk naar het concert op 26 juni van Mike Boddé en Hermine Deurloo: dat hebben we al zes keer verschoven. Elke keer hadden klanten kaartjes besteld en elke keer moesten we ze retourne ren. Het is echt ontzettend veel werk." Het Klassiek Opera Concert op 12 juni met bariton Peter Weeda, so praan Wendy Roobol en tenor Reza Ranjazmay bestaat uit twee delen. ,,Het eerste is om 14.00 uur en op verzoek van de gemeente Schou- wen-Duiveland staat dat in het te ken van de gedecoreerden. De ge meente wilde de uitreiking van de koninklijke onderscheidingen een feestelijk tintje geven, maar dat kon steeds niet. Het tweede concert is om 16.30 uur." De Jong had eigen lijk gehoopt op een volle zaal met 400 man publiek, maar dat kan nog niet. ,,We zijn uitgegaan van 30 per sonen, maar dat mogen er nu 50 worden, dus dat is een meevaller." De bezoekers moeten vooraf een kaartje bestellen, maar mogen zon der coronatest naar binnen. ,,De mensen die komen zijn van een leeftijd dat ze een of twee prikken gehad hebben, dus ik zie het pro bleem niet." Al die regels zijn voor Muziek theater Zeeland een reden om juist te kiezen voor geen publiek bij het musicalconcert Still Going Strong op 6 juni in de Nieuwe Kerk. ,,Dat vinden we niet verantwoord", zegt Eddy Boogaert van de vereniging voor semiprofessionele theater voorstellingen. Het is dan voor het Ik zie het probleem niet, die mensen hebben allemaal een of twee prikken gehad eerst sinds ruim een jaar dat er weer leden van de vereniging op locatie met elkaar gaan zingen voor een streamingconcert. ,,We hadden al les klaar voor onze jubileumvoor stelling, maar een week voor de pre mière kwam de lockdown." Op 12 november wil de vereniging dan eindelijk uitpakken met hun jubi leumvoorstelling, Michiel de Ruy- ter de musical, in de Mythe in Goes. Muziektheater Zeeland bestond vo rig jaar 75 jaar. ,,De laatste opvoering die we hadden was twee jaar geleden, de musical Ciske de Rat in november 2019", zegt Bogaert. Om de kelen toch in vorm te houden, zijn er steeds digitale repetities geweest. En nu dan een digitaal concert van diverse musicalliedjes, dat op 18 juni wordt uitgezonden via de web site van Muziektheater Zeeland. Op 29 februari 2020 werd het laat ste 'normale' evenement gehou den, maar met een minimaal aantal bezoekers zijn er nog wel een paar evenementen geweest dat jaar. woensdag 2 juni 2021 SD Doorstart is kwestie van tijd Dicht of niet, de vraag naar een ouderwetse fotoshoot in Zeeuwse klederdracht blijft on verminderd groot, zegt Bob Noomen van het Cameramu seum in Zierikzee. De liefheb bers weten hem te vinden via de website, die nog wél steeds in de lucht is. Sterker, sinds de ca mera's en toebehoren noodge dwongen in de opslag verdwe nen, is de collectie alleen maar gegroeid. ,,We zitten nu op meer dan 23.000 stukken, plus daar naast nog iets van 7000 boeken en tijdschriften." - Het is sinds maandagavond alleen mogelijk om linksaf te slaan vanaf de Laan van Sint Hilaire in Zierikzee. Verkeer dat de stad in wil, kan dat alleen vanuit de richting van de grote rotonde op de N59/Nieuwe Koolweg. Met behulp van verkeersregelaars valt de drukte op het kruispunt zelf wel mee, het verkeer stropt wel op via de omleidingsroute over de Zandweg en de Heuvelsweg. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Er stapt af en toe een gefrus treerde automobilist uit en er rijden er elk uur ook een paar door de afzetting heen. Toch blijft het verkeer redelijk door stromen ondanks de werk zaamheden op de kruising Laan van Sint Hilaire met de N59 in Zierikzee. Maar dat is dan wel te danken aan de inzet van de werklieden, vindt mon teur Dave Verveer, die namens Kompas aan de verkeerslichten werkt. Valeska Nastaly Zierikzee -Dave Verveer, monteur Na bijna anderhalf jaar uitstel klinkt er weer muziek uit de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Ope ramuziek. De stichting Culturele Activiteiten Schouwen-Duive- land (CASD) heeft bij het ver soepelen van de coronamaatre gelen direct de draaiboeken af gestoft en de artiesten opge beld. ,,Want die moesten natuur lijk wel allemaal kunnen komen." Op 12 juni is het zover. Valeska Nastaly Zierikzee -Martin de Jong, voorzitter CASD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 65