100 topwijnen onder de 10 euro ^,5] H k85i Eerste Hulp Bij Wijn- Spijs Ongelukken I l85j l8^ k85i ZOMERWIJN 2021 9 100 85 Parajes del Valle 2020 86 Gebrüder Nitt- naus 2019 87 Domaine du Salvard 2020 88 Clos Lojen 2020 Gul en sappig rood en zwart fruit, niet te zoet en niet te smooth. Associaties van een goed ingezeten leren bank, tabakskruimeltjes tussen de kussens, een verloren gewaand katjesdropje. We steken de open haard aan en scheppen een bord vol 89 Neleman 2020 90 Boschendal 2020 91 Bacaréto 2019 92 Monte dei Roari 2019 93 Santa Cruz 2020 94 Costers del Sió 2020 95 Paso a Paso 2019 96 Famille Perin 97 Bott Frères 2020 98 Kruger 2019 99 Ogier 2019 La Valle del Sole 2020 GO WOENSDAG 2 JUNI 2021 STERWIJN dat ze samen met vader Danie bezitten 'Chardonnay House'. 'We maken ook geweldige andere wijnen,' luidt hun antwoord. Neemt niet weg dat De Wetshof zijn reputatie dankt aan dit wit. En wat is daar mis mee, ge toetst aan deze chardonnay sur lie? Unwooded. Schoon wit fruit. Zachte vulling. Mild mondgevoel. Biscuitjeszoet. Een van de betere Zuid-Afri kaanse chardonnays op dit prijsniveau. €9,95 Voordeelwijnen, Grand Cru Wijnen, Una Mas €3 Monastrell Ecológico, Jumilla, Spanje (rood; biologisch) Oogt als een fundamentalis tische natuurwijn. Kale fles. Geen etiket. Handgeschre ven schotschrift. Een klod der lak als capsule. Zo'n vermomming valt soms tegen. Spoiler: dat doet ie niet, al is ie 'slechts' bio. Gulle, ruimhartige rode. Mestig geurend en met ongeduldige zuren, verder trakterend op schoon rood kersenfruit, aardsigheid, een apothekerszweem, rijpe behaaglijke tannine. €9,99 Grapedistrict Grüner Veltliner 'Selection', Burgen- land, Oostenrijk (wit) De wijnbroers Nittnaus kregen een fijne wijnprijs in Berlijn voor hun grüner. Mooie, geconcentreerde witte. Met lichtgeel en zelfs wat tropisch fruit, een vleugje anijs en venkel. €8,90 BoVino 'Delaille', Cheverny, Frankrijk (wit) Blend van sauvignon blanc en chardonnay leidt in de Loire tot de appellation Che verny. Sauvignon, licht en voorjaarsfris. De 15 procent chardonnay voegt daar een bekoorlijke romigheid aan toe. Uniek, eigen, smakelijk. €9,95 Léon Colaris Bobal, Manchuela, Spanje (rood; biologisch) pulled pork van een volstrekt verantwoord, doodgeknuf feld scharrelvarken. €9,45 Les Généreux Garnacha Monastrell, Valencia, Spanje (rosé; biologisch) De man op het etiket houdt zijn handen niet aan het stuur, maar toch stuurt ie linea recta richting aard beien op sap, rijpe kersen, frambozendrups, het zoet van vleestomaten en wat sappige kruidenbittertjes. €7,98 Neleman ^8,5^ Sauvignon Blanc, Western Cape, Zuid- Afrika (wit) Door Boschendal klinkt hoorngeschal. Flink door- In een vaderlands ster renrestaurant mocht uw wijnschrijver aan schuiven toen dit bezoek kreeg van een toonaan gevende Amerikaanse winery. 'Of de patron- cuisinier bij de introductie van hun topwijnen in Nederland een bijpassend maaltje wilde koken', luidde het verzoek. Dat gebeurde niet helemaal naar de wens van de meegestuurde functiona ris, belast met de training van personeel en impor- teurs. Hij had gelukkig een eerstehulpkit binnen handbereik, waarin een halve citroen en wat zout. Wat druppeltjes en een snufje over het tegen stribbelende gerecht en het werd beste vrienden met de wijn. De man ver klapte dat hij met dit zuur zoet duo zelfs één fles wijn kon combineren met vier verschillende gerech ten. Of vier verschillende wijnen met één gerecht. Dat laatste sprak mij natuurlijk het meest aan. klinkende groene appels, kruisbessen, kiwi, tuinboon- tjes, grapefruit en limoen. De verzamelde menigte stuift uiteen om ceviche klaar te maken. €9,95 The Wine List a Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico Superiore, Italië (wit) De wijnmaker hangt de rijpe stijl aan. Appelbeignet, man darijnessence, Turks fruit, zweempje groene kruiderij en milde zuren. Rondom gevuld. De beste verdicchio onder tien euro. Vindmijnwijn Gavi, Italië (wit; natuurwijn) Bloesemgeurig puurnatuur- plezier uit Noordoost-Italië, een caleidoscoop aan geu ren en smaken. Licht, doch diepgravend. €9,35 Vinoblesse e Verdejo 'Cueva del Chaman', Almansa, Spanje (wit; biologisch) Opvallend goed voor een verdejo die niet uit het koele Rueda komt. Afkomstig van hooggelegen wijngaarden (900 meter). 's Nachts geplukt. Jeugd doorgebracht op roestvrij staal. Ook de verse 2020-oogst is weer krachtig, krakend en com pact. Veel bite, veel grip, veel vulling. Sappig bittertje als finale. €9,95 Well of Wine 'La Boscana', Costers del Segre, Frankrijk (wit) Bekend en berucht om zijn vleesetende rood. Maar er wordt ook aardig wit ge maakt, en voor een aardig prijsje. Perzik op sap, zonnige abrikoos, rijpe peren, mandarijn, passie vrucht, mango, banaan en nog nipt wat citrus om de boel fris te houden. Onalle daags en smakelijk. €9,95 Wijnig. Voordeelwijnen. Wijn handel Bas Baan. Una Mas. De Smaak van Goede Wijn e Late Harvest Tempranillo 'Pasonillo', Tierra de Castilla, Spanje (rood) Paso a paso. Stap voor stap. Van de kersen- en pruimen- boomgaard naar het zwarte- bessenbedje, via de kruiden tuin naar de met fluwelen hoezen afgedekte vanille- vlonders. Slok voor slok lekker. €8,95 Bouvigne Wijnimport Luberon, Frankrijk (rosé) Perrin. Schenk maar in. Grote naam. Fijne kleur, goeie geur, rijp rood fruit en een flinke pets frissigheid. €7,99 Wijnkoperij De Gouden Ton Pinot Blanc, Elzas, Frankrijk (wit) Elzasser pinot blanc is soms slapjes, futloos en zuurloos. Maar kijk aan: daar is de verse oogst van Bott Frères. Speciaal voor Henri Bloem maakten zij 'm rond, gezond, koel-perig met een fijn-frisse zuur- huishouding. Liefhebbers van goede elzas vangen bij Bloem geen bot. €9,95 Wijnkoperij Henri Bloem Shiraz 'The Forgotten Vineyards', Stellenbosch, Zuid-Afrika (rood) Een heldenepos. Onver schrokken en toch fijn gevoelige geuren van peperig syrahfruit, spece rijen, avontuur, en een smaak vol nooitgedachte rijkdom, kostelijker dan het complete kerstpakket. Gelovig nemen we aan dat de weggeefprijs klopt. €8,95 Wijnkoperij Okhuysen Artesis Blanc, Cotes du Rhone, Frankrijk (wit) Mollige, bollige gezelligheid zoals je alleen in witte rhöne tegenkomt. Rond en rijp geel fruit. Abrikozen. De perzik sapt. Ananas en mango hand in hand. Het mandarijnt wat. Zoete specerij schuift bij. En een zuurpuntje prikt de boel fris. €9,95 Wijnkring Passerina, Marche, Italië (wit) Passerina. Vergeten druif. Laat zich het beste duiden als een kruising tussen kwaliteits-verdicchio (bestaat) en goede riesling. Zacht, fris, mineralig, uitwaaierend geel en wit fruit plus een nabittertje. Wijn om bij te smakken. Of om pasta vongole bij te eten. €9,45 Piceno Wijnen FOTO'S GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57