e Ei a 9 0 O [8,5] [8,5] Een schoon glas ruikt ook schoon ZOMERWIJN 2021 7 69 Marqués de Caceres SUPERUNIE (verschillende super marktketens) 70 Tierra del Fuego 2020 Voor nog geen vijf euro een deftig feestje! Ruik de geur van nieuwe brogues onder het rijpe fruit, bespeur tan nine, opgewekt kabbelende zuren, een schone helder heid plus een bescheiden 13 procent alcohol. Alles klopt. Het grote verschil tus sen eenvoudige wijn van de lopende band en eenvou dige wijn die is gemaakt met hart en ziel. 71 Finca Manzanos 2019 72 Derrick 2020 73 Villa Maria 2020 74 Terrazzano 2020 75 Just 0 f speciale wijnen f volgens Harold r Hamersma 76 Domaine Gaujal 2020 77 Paul Schneider 2019 78 Weingut Schnait- mann 2019 79 Mas Paillet 2020 82 Oinoz 2019 80 Mas de Janiny 2020 81 Tapada dos Monges 2019 83 Boccafasca 2019 'Raggi d'uva' 84 De Wetshof 2020 GO WOENSDAG 2 JUNI 2021 MEER LEZEN? DEGROTEHAMERSMA.NL STERWIJN naar pasta met pesto, fritto misto of gegrilde zeebaars. Word je zelf ook opgewekt. €6,49 Cava, Spanje (wit; mousserend) Belegen, rijp geel fruit met appel en zelfs banaan. Kistje mandarijnen erbij. De toast is alvast gesmeerd. Met gezou ten boter. Licht ziltig met mi- neraliteit. Kraakdroge cava. €6,99 Reserva Merlot, Valle Central, Chili (rood) Coop €4,99 Tempranillo, Rioja, Spanje (rood) Bepaald geen onbenullig rood. Compact donker fruit, zwarte kersen, flink wat tannine en dito potentie. Even geduld nog a.u.b Of eerst even decanteren voor het schenken. De kwaliteit ervoor heeft ie. Dekamarkt €7,98 Tempranillo, Valencia, Spanje (rosé; biologisch) Een nieuw oogstjaar aus der Reihe Derrick. Met stevig rood fruit, beetje snoeperig. En duidelijk in gezelschap van perzik en peer. Er zijn echter voldoende zuren om de dreiging tot zoet te stuiten. Hoogvliet €6,99 Sauvignon Blanc, Marlborough, Nieuw-Zeeland (wit; biologisch) Lekker grassig. De limoenen zijn groen. De kruisbessen frivool. De passievrucht heeft passie. En de kiwi voelt zich thuis. Villa Maria is overgestapt op biologisch wijngaardenieren en dat gaat ze verdraaid goed af. Coop; Hoogvliet, Plus, Spar. (Ook verkrijgbaar bij Jumbo en Mitra) €8,99-€9,99 Verdicchio dei Castelli di Jesi, Italië (wit) Van de fles moet-ie het niet hebben: amfora 2.0 met een schroefdop. De inhoud daar entegen is prima. Wit fruit, besjes, zachte bitters, milde zuren. Dorstlesser pur sang. Geen geld. Alleen die fles... Boon's Markt; Boni Supermarkt; Coop; Deen; Dekamarkt, Dirk van den Broek, Hoogvliet; Jan Linders; MCD, Nettorama; Plus, Poiesz Supermarkten, Spar, Vomar €3,99-€4,99 (wit; mousserend; alcoholvrij) Niet zo kunstmatig opgepoetst met fruitaroma's. Keurige mousse, wat appel- flapperig, klein zoetje, lichte zuren, schone, niet plakke rige afdronk. Boni Supermarkt; Boon's Markt; Coop; Deen; Deka- markt, Dirk van den Broek, Hoogvliet; Jan Linders, MCD; Plus; Spar €3,79 Het is een schone zaak om wijnglazen nooit op hun kop in de kast te zetten. Tien tegen één dat het glas de volgende keer ruikt naar oude planken en boenwas, plakplastic of hoog- glansverf. Had de wijnmaker be doeld dat boeket te openbaren, dan had hij er vast alles aangedaan om 'm zo in de fles te krij gen. Omdraaien dus dat glas, op zijn pootje zetten, dan komt alles op zijn pootjes terecht. C\J y van 25 speciaalzaken (onder €10) Cuvée Ludovic Gaujal, Picpoul de Pinet, Frankrijk (wit) Onafhankelijk producent Gaujal maakt picpoul toch wat specialer, eigenzinniger. Zuiverder, frisser, koketter dan de doorsnee uitvoering. Het witte fruit helderder, de lichte kruiderij verfijnder, de afdronk echt een afdronk. €9,25 Pasteuning Wine Spirits [8,5. Pinot Blanc, Elzas, Frankrijk (wit) Schneider hangt de rijpe stijl aan. Een zoetheidsindicator zou naar rechts uitslaan. Rijpe peer, appeltaartjes- zoet, een rozijntje zelfs, een marsepeingedachte, maar ook licht nerveuze zuren die het gezelschap tot kalmte manen. €9,95 Domaine Alsace Muskat-trollinger 'Steinwiege', Württem- berg, Duitsland (rosé; biologisch) Onalledaags. Muskat-trollin- ger. Kruidig en prikkelend. Wie zin heeft in een spoortje lychee, ananas, druif, pepe- righeid en een vermoeden van zoethout, slaat toe. Want ondanks alles beendroog. En: slechts 10,5 procent. €9,99 De Wijntherapeut Monts du Roi, Coteaux d'Ensérune, Frankrijk (wit; biologisch) Rond en mollig geel fruit. De weg open naar de tropen. Maar voldoende koel en fris. Vanille zonder zoetwaar- schuwing. Lichte tijmelarij. Viognier lijkt eerste viool te spelen in de blend. €8,75 Biowijnclub €8,50 Wijnkoperij Europa Verdejo, Rueda, Spanje (wit) Niet zo'n onbenullig kake lende verdejo, maar luid fluitend oppervlaktefruit. Goudrenetbitters, sinaas appelschilletjes, wat amandel en een zacht-frisse afdronk. €9,95 André Kerstens FOTO'S GETTY IMAGES - 4-, 'Les Temps de Gitans', Pays d'Hérault, Frank rijk (rood; biologisch) Ik proef dit rood van de carignan-druif al sinds de oogst 2014 en scandeer: We Want Mas. Vanwege die immer opgewonden rode vruchtjes. Onvermoeibaar. Onverveelbaar. Koel drinken. En in schaterlach uitbarsten als je de prijs ziet. €8,50 Bolomey Wijnimport Vinho Verde, Portugal (wit) Fijne vinho verde zoals we 'm graag drinken. Noordelijk fris. Krakende appel, koele meloen, kneepje, perzik, citruspets, een belletje zonder te schuimen. ©Rosso Piceno, Italië (rood) Spierwitte uitmonstering. Spierwitte schroefdop, wit etiket. Toch ook een groen- signaal: bio. Daarbij: vrien denwijn, van een domein dat is opgericht door zeven kameraden. Die maakten opgewekt kwebbelende piceno. Onbedaarlijk kersen- gedrang, snufje specerijen en frisse zuren. En er gaan precies zeven glazen uit een fles. €9,95 Anfors-Imperial ©Chardonnay sur Lie, Robertson, Zuid-Afrika (wit) Wil je de broertjes Peter en Johann de Wet kwaad krijgen? Noem het domein

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55