Weer feest voor Damen Vlissingen Veroorzaker ongeluk had te veel gedronken 9 bedrijvendokter was op zijn 68e jaar niet aan zo'n klus begonnen als hij geen potentie in Vitrite zag. ,,Wij vonden dit bedrijf interes sant, omdat de producten uiter mate precies worden gemaakt. Er is nauwelijks uitval. Daardoor draaien de machines bij de klant ook heel efficiënt. Er zit heel veel kunde en kennis bij de medewer kers. Lumileds verplaatste ooit de productie deels naar China, maar kwam daar na een paar jaar van te rug. Hier in Middelburg gaat bijna een derde van de lampvoetjes naar China en dat tegen lagere produc tiekosten dan in het Aziatische land. Dat is buitengewoon knap. Daarom geloven wij in dit bedrijf." led-verlichting in auto's. Vergis je niet, voor de automobielindustrie is dit behoorlijk nieuw. We zullen hiervoor de productiecapaciteit flink opvoeren." Medische sector Daarnaast wil Bolleman nieuwe markten aanboren. ,,Denk aan straatverlichting. We zien ook brood in verlichting in tweewie- lers, van fietsen tot motorfietsen. We hebben er al een specifiek componentje voor ontwikkeld. Verder kunnen we daar nog niks over zeggen." Hoge verwachtin gen heeft hij van een andere tak van sport. ,,We zien kansen in de hightech medische sector. We hebben daar ervaring mee, onder meer met lampenproducent Os ram die overschakelde op me- disch-technische producten. Wij zien deze productenlijn als de toe komstige ruggengraat van Vitrite." Het nieuwe elan van Vitrite kan ook Zeeuwse startende en door groeiende bedrijven vleugels ge ven. De helft van de fabrieksge bouwen staat leeg. Vitrite wil die ruimte inrichten als een 'open ma nufacturing campus' waar andere bedrijfjes producten kunnen ma ken met hulp van de ervaren me dewerkers van Vitrite. Bolleman: ,,Zo'n plek ontbreekt in Zeeland. Michel en zijn team hielpen al startende bedrijfjes op gang te ko men, maar daar was geen budget voor. Hier staat de helft van de fa briek leeg. Je kunt er makkelijk een reeks bedrijven een plek bie den. Een meetlaboratorium en een werkplaats zijn er al. Daarmee kunnen ze economisch maakbare producten ontwikkelen, produce ren en naar de markt brengen. Dit kan een groeibriljant voor de Zeeuwse maakindustrie worden." Omzet verdubbelen Waar staat Vitrite over vijfjaar? Bolleman haalt zijn hand door zijn volle haardos en lepelt imposante getallen op. „Binnen vijfjaar wil len we de omzet verdubbelen naar 40 miljoen euro. Het aantal mede werkers zal groeien naar 140." De Een jaar lang al zijn meer dan 100 mensen op het kantoor in Vlissin- gen druk aan het rekenen en teke nen. Want het ontwerpen van zo'n militair schip is niet niks. De nieuwste technieken worden toe gepast, en de meest geheime mili- taire systemen. Er zijn meer dan 100 inkoopcontracten in Vlissingen afgesloten, waarvan meer dan 80 met Nederlandse toeleveranciers. Terwijl ze op het kantoor in Vlis- singen nog druk bezig zijn met het Na de presentatie van de eerste ijsbreker, wordt vandaag de kiel gelegd van een nieuw marineschip ontwerp, wordt vandaag op de Da- menwerf in het Roemeense Galatz de kiel gelegd. Net als de - deels in Vlissingen gebouwde - Karel Door man is de Den Helder een varende voorraadkamer. Met één groot ver schil. ,,De Karel Doorman kan veel meer dan opslag van bijvoorbeeld brandstof, water en munitie", zegt projectdirecteur Arjan Risseeuw. ,,Daarom wil de marine er een tweede bevoorradingsschip bij." Op de Damenwerf in het Roe meense Galatz wordt het bijna 180 meter lange schip gebouwd. ,,Vroe- ger werd op het moment dat de houten mast werd geplaatst, een munt eronder bevestigd. Voor voorspoed. Nu is het gebruik dat de munt op de kielbalk wordt ge plaatst. De marine heeft de munt aangeleverd en gekozen voor een halve gulden uit 1822, het jaar waarin Den Helder de basis werd voor de marine." De Den Helder wordt in 2025 in de vaart genomen. Een 20-jarige bestuurder die maandagavond in Breskens een ongeluk veroorzaakte waarbij vier mensen gewond raakten, had te veel gedronken. De 20-jarige man uit België bestuurde een perso nenauto met nog twee inzitten den toen hij op de kruising Puij- endijk en Slikkenburgseweg in Breskens de macht over het stuur verloor. De auto kwam vervolgens op de verkeerde weghelft terecht en botste op een auto met twee inzit tenden. Die sloeg over de kop. De 38-jarige Belgische bestuurster liep letsel op, de bijrijder bleef on gedeerd. De drie personen in de andere auto raakten gewond. Om standers verleenden eerste hulp aan de slachtoffers tot de hulp diensten arriveerden. De slachtof fers zijn naar ziekenhuizen in Brugge en Terneuzen gebracht. De 20-jarige automobilist uit België die het ongeval veroor zaakte, bleek na een ademanalyse te veel alcohol te hebben gedron ken. Zijn rijbewijs is ingevorderd. Agenten hebben de weg tijdelijk afgesloten voor de hulpverlening en het onderzoek. De verkeerson gevallenanalisten doen verder on derzoek naar de toedracht van het ongeval. woensdag 2 juni 2021 GO genezen met nieuwe eigenaar? De metaalcomponenten voor lampvoeten maakt Vitrite in eigen huis. Het kan niet op. Voor de tweede keer in een week tijd staat er gebak op de tafels van marine werf Damen Naval in Vlissingen. Na de presentatie van de eerste ijsbreker, wordt vandaag de kiel gelegd van een nieuw schip voor de Nederlandse marine, de toe komstige Zr.Ms. Den Helder. Dan wordt een halve gulden uit 1822 op de kielbalk geplaatst. Jeffrey Kutterink Vlissingen Wendy de Jong Breskens Lampvoeten voor autoverlichting,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41