Geen voorkeur voor nieuwe plek scholen II 6 Kinderen dupe van grotemensenconflict tussen gemeente en bestuur Wendy Wagenmakers Vlissingen Toen Wietske Bergen een huis te koop zag staan in de Paardenstraat, leek alles op zijn plek te vallen. ,,Ik wilde naar een kinderrijke buurt, in een sociaal veilige omgeving, in het centrum van Vlissingen. Dat is hier. En dan ook nog een speeltuin in je achtertuin. Mijn kinderen spron gen werkelijk een gat in de lucht, toen ik het ze vertelde." Hugo, Stien en Lonneke hebben er echter nog geen stap binnen ge zet. Speeltuin De Oude Stad is na melijk dicht. Keurmeesters van de Nederlandse Voedsel- en Waren Autoriteit hebben de meeste toe stellen afgekeurd, en dan kampt het oude bestuur ook nog eens met schulden. Zolang die problemen niet zijn opgelost, kan de speeltuin niet open. Speeltuin verloedert Intussen verloedert de speeltuin. Al vanaf de Koningsweg is te zien hoe het gras inmiddels boven de schommels uit groeit. Annemieke Linke, die al achttien jaar naast de speeltuin woont, besloot afgelopen weekend eens door de brandgang te lopen om het van wat dichterbij te bekijken. ,,Ik schrok me wezenloos. Je ziet de toestellen gewoon weg rotten. Het is zo verdrietig om te zien." De jongens van Linke zijn de glij baanleeftijd ontgroeid. Toch trekt ze zich de situatie aan. ,,Mijn kinde ren zijn hier opgegroeid. De halve binnenstad is hier opgegroeid. Het is ook zo'n leuke speeltuin, op zo'n unieke plek. En net nu er zoveel jonge gezinnen zijn komen wonen in het Scheldekwartier, gaat de speeltuin dicht. Dat kan niet." Daarom is Linke een petitie ge start. Inmiddels hebben al meer dan tweehonderd mensen hun Het Veerse college wil de komende jaren in Westkapelle nieuwe dorps voorzieningen bouwen. Het heeft twee locaties op het oog omdat de bestaande gebouwen oud en versle ten zijn. Het gaat om de Molenwal, in het dorp, of de Kerkeweg aan de westrand van Westkapelle. Om te weten te komen hoe de bevolking denkt over de nieuwe lo catie en over de toekomst van Her rijst werden allerlei groepen uitge nodigd online hun mening te ge ven. Zo waren er onder andere bij eenkomsten voor jeugd, onderne mers, ouderen, ouders van jonge kinderen, sportverenigingen en omwonenden van de beide be oogde locaties. De wethouders Chris Maas (PvdA/GL) en Pieter Wisse (CDA) kijken tevreden terug op deze manier van inspraak. Maas vertelt dat de gemeente ook nog de nodige mails en brieven ontving van mensen die hun mening kwijt wilden. Volgens hem komt uit alle reacties ook naar voren dat de in woners vinden dat er iets met de Mensen willen dat de markt meer het hart van het dorp wordt markt moet gebeuren zodat die aantrekkelijker wordt. Nu is het toch vooral een grote parkeerplaats terwijl er mogelijkheden zijn er iets moois van te maken. Wisse: ,,Ze willen dat de markt toch veel meer het bruisend hart van het dorp wordt." Nu het college weet hoe het dorp denkt over nieuwbouw aan de Ker- keweg of de Molenwal gaan specia listen van de gemeente kijken wat de kosten zijn en de technische mo gelijkheden. Begin september neemt het vervolgens een besluit en mag de gemeenteraad daar een oordeel over vellen. De beide wethouders hopen dat het lukt daarna te kunnen begin nen met de bouw. Wisse: „Liefst zo snel mogelijk." Maar ze beseffen dat er bezwaar kan worden gemaakt te gen de plannen. Zo hebben omwo nenden van de Kerkeweg al laten weten dat ze tegen de bouw daar zijn en dat ze mogelijk zullen door vechten tot bij de Raad van State. Want ze willen niet dat het groene polderlandschap, dat grenst aan de Kerkeweg, wordt bebouwd. Wisse benadrukt dat er geld be schikbaar is voor de bouw. Recent Het geld voor de bouw van de scholen is beschikbaar heeft het college een lening van 37 miljoen euro afgesloten tegen een rente van 0,6 procent om niet alleen in Westkapelle maar ook in Aagte- kerke, Serooskerke en Oostkapelle nieuwe dorpsvoorzieningen te bouwen of bestaande te restaure ren. handtekening gezet onder de op roep de speeltuin zo snel mogelijk te openen. Wethouder Rens Reij- nierse neemt de krabbelbundel te zijner tijd graag in ontvangst, maar zegt niet veel voor de speeltuin te kunnen betekenen. ,,De bal ligt niet bij ons, maar bij het bestuur. Zij moeten eerst hun zaakjes goed re gelen." Er is inmiddels een nieuw be stuur gevormd. Maar dat is nog niet officieel vastgelegd, zegt Reijnierse. ,,Er zijn toestellen afgekeurd, er zijn schulden, de stroom is afgesloten. Dat moeten ze allemaal eerst maar eens regelen. Ik speel niet of nau welijks een rol. Ik zeg alleen: jon gens, los dat nou eens op!" Politieke spelletjes Lekker makkelijk, reageert Niels van Rijswijk namens het nieuwe bestuur. ,,Er is voor iets van tien- tot twintigduizend euro schuld. Dat gaan wij niet op ons nemen. Wij leggen de nieuwe bestuursleden graag vast, maar pas op het moment De bal ligt niet bij ons, maar bij het bestuur. Zij moeten eerst hun zaakjes goed regelen dat we een go van de gemeente hebben gekregen. Als zij aangeven de erfpachtovereenkomst te zullen opstellen. En dat gebeurt maar niet. Het lijkt wel of er politieke spelle tjes worden gespeeld." Spelletjes over de ruggen van kinderen, dan. Want zolang die grote mensen er met elkaar niet uit komen, kunnen zij niet naar de speeltuin. ,,Dat is dus echt super stom", vindt Wietskes dochter, Stien van 8. ,,Want zij hoeven er niet in te spelen, maar wij willen dat wel. Het is ónze speeltuin. En die moet gewoon open." woensdag 2 juni 2021 'Speeltuin moet gewoon open!' Ga je als alleenstaande moeder naast de speeltuin wonen, gaat die niet meer open. Omdat er gedoe is over schulden en een erfpachtovereenkomst. Leg dat je kinderen maar eens uit. De inwoners van Westkapelle hebben geen duidelijke voorkeur als het gaat om de plaats waar in de nabije toekomst de beide basisscholen, een sporthal en een medische post moeten komen. Dat blijkt uit een serie online bijeenkomsten die de af gelopen weken zijn gehouden. Wel lijkt er een meerderheid te zijn die kiest voor behoud van Westkapelle Herrijst als vereni gingsgebouw en dorpshuis. Emile Calon Westkapelle -Pieter Wisse, wethouder -Chris Maas, wethouder Hugo en Stien kijken door het hek naar de speeltuin waarin ze niet mogen spelen. foto dirkjan gjeltema -Rens Reijnierse, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38