9 M 5 Wat mag vanaf 5 juni wel en wat (nog) niet? VERSOEPELINGEN IN DE SPORT VEEL WEER MOGELIJK VANAF 5 JUNI Met acht man of vrouw roeien in een sloep: dat gaat echt niet als je anderhalve meter uit elkaar moet zitten. Een potje judo? Ook nogal lastig. De versoepelingen van de coronaregels maken vanaf zaterdag veel sportactiviteiten weer mogelijk. „Alles aan de kant: dit weekend gaan we weer!" We zien dit als toch nog een leuke afsluiter van het seizoen e wisten afgelopen week niet wat ze hoor den, de sloeproeisters van De Zeeuwse Deer- I nen. Zei premier Rutte nu echt dat sporters geen ander halve meter afstand meer hoeven houden? Ja hoor! ,,We hadden er rekening mee gehouden dat we pas na de zomer weer konden roeien", vertelt Ron Nijs, slag- roeister bij de sloeproeivereniging uit Kortgene. ,,Dus dit kwam wel even als een verrassing." Zaterdag mogen ze weer, dus meteen die dag gaat de sloep te water. Voor het eerst sinds vorige zomer. „Sommige roeisters heb ben wel samen gefietst, of in zee gezwommen, om elkaar te blijven zien en de conditie op peil te hou den. Maar roeien, dat zat er niet in." Met de anderhalve meterregel zouden er maar vier mensen in de sloep passen. ,,Dan heb je kans dat die onbestuurbaar wordt. Dat kon echt niet." Een beetje rustig aan doen is za terdag wel verstandig, beseft Nijs. ,,We zijn wel wat spiermassa kwijt, vrees ik. Dus we gaan rustig opbouwen. Maakt niet uit. Het water op, daar gaat het om. Héér lijk!" Natte matten 'Heerlijk', dat zegt ook Tonnie Mulder van judoschool Geelhoed. Die geeft op zo'n twintig Zeeuwse locaties les aan pakweg 1800 leer lingen. ,,We hebben bijna de hele winter buiten les gegeven. Dat was heel erg improviseren. Natte mat ten en judopakken, dat wil je echt niet. En tijdens de avondklok moesten we al onze lessen in een paar uur proppen." Volwassenen moesten ook nog eens afstand houden. ,,Als alterna- tief gaven we bootcamptrainin- gen, gericht op conditie." Nu mag iedereen weer naar binnen, in vol ledige groepen, en gaat ook nog eens de 'afstandsregel' eraf. ,,Het wordt weer bijna als vanouds. Dat geeft een heel goed gevoel." Weer wedstrijden Ook sportende kinderen krijgen vanaf zaterdag meer mogelijkhe den. Ze mogen weer wedstrijden tegen andere clubs spelen. Voet balbond KNVB sprong er meteen op in en organiseert vier week enden op rij de Regiocup. Jeugd- teams spelen daarin tegen clubs uit de buurt. Bij RCS in Oost-Sou burg staan de bijna 300 jeugdleden te springen, constateert jeugdcoör- dinator Nando Pfaff. ,,Het is na tuurlijk geen vervanging van de competitie, maar voor onze leden is dit wel heel mooi. We zien dit als toch nog een leuke afsluiter van het seizoen." De kinderen speelden de afgelo- Is pen maanden wel wedstrijdjes, maar dan alleen binnen de club, onder elkaar. ,,Dat gaat uiteindelijk wel vervelen natuurlijk" zegt Pfaff. ,,Het echte wedstrijdelement en de spanning ontbreken dan. Al leen al dat je weer eens naar een uitwedstrijd gaat met alles wat daarbij hoort, is iets om naar uit te kijken." Kantine open Een andere verruiming: de kanti nes van de sportclubs mogen weer open, onder dezelfde voorwaarden als de horeca. Bij RCS maken ze er geen gebruik van, vertelt Pfaff. ,,We vinden het te veel werk om die nu voor een maandje nog open te stellen. Er mag geen publiek op het sportpark, dus dan moeten we het alleen voor de spelers doen. Dat is erg veel moeite voor een klein resultaat." Sommige clubs denken daar an ders over. Zoals Terneuzense Boys. ,,We hebben er wel twijfels over gehad", zegt voorzitter Peter van den Kieboom. ,,We wisten niet of we de regels daar goed konden handhaven, en hadden geen zin in gedoe en een boete. Maar ja, we hebben onze leden al zo lang wei nig kunnen bieden. En dan mag er weer eens iets, en dan doe je het niet. Dat wilden we niet." En dus ging, na de vorige versoe peling in mei, het terras op zater dag al open. ,,De eerste keer was het slecht weer, maar afgelopen zaterdag was het gezellig. Het ging prima." De club doet daarom vanaf komende zaterdag ook de kantine open. ,,Een paar elftallen trainen nog door op die dag, dus die kun nen dan na afloop lekker even blij ven hangen." woensdag 2 juni 2021 GO Sporten zonder afstand: 'Héérlijk!' Martijn de Koning Kortgene - Nando Pfaff •Jüf-Sl De jeugdleden van RCS in Oost-Souburg mogen vanaf zaterdag weer wedstrijden spelen. foto dirkjan gjeltema Trainer Liam Mulder van judoschool Geelhoed kan weer binnen lesgeven. foto marieke mandemaker Kinderen en jongeren tot en met 17 jaar mogen weer com petitiewedstrijden spelen. Pu bliek is nog niet welkom. Wedstrijden voor volwasse nen blijven verboden. Alle volwassenen mogen binnen anderhalve meter van elkaar sporten als dat bij de betreffende sport niet anders kan. Bij sporten waar afstand houden wel mogelijk is, moe ten sporters van 27 jaar en ouder die afstand aanhou den. Kleedkamers en douches worden weer toegankelijk. Sportkantines mogen weer open, onder dezelfde voor waarden als horecagelegen heden. Maar aangezien pu bliek niet welkom is op de sportparken, zijn die in veel gevallen alleen toegankelijk voor sporters. Er mogen buiten en binnen weer groepslessen gegeven worden, met een maximum van 50 personen. Kijk op pzc.nl/video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37