s? Met gezondheid valt niet te sollen Bruggen kunnen weer volle bak open Yep De meeste zonuren, het meeste water. Dat maakt Zeeland zo bijzonder. Wordt de zon te heet, dan is daar altijd het koele water. In deze eerste warme lenteweek werd het opeens druk aan de waterkanten. 2 ZOMERSE DAG PRET ROND IJSKOUD Dit zwemmen heeft iets meditatiefs. Hier word ik stil en kom ik Commentaar Ia het credo 'prikken wat de pot schaft', klinkt nu ineens iets heel anders uit de mond van minister Hugo de Jonge. Want 60-plussers die eerder het AstraZeneca-vaccin hebben geweigerd, mogen zich alsnog laten prikken met Pfizer of Mo- derna. Dat is niet oneerlijk tegenover mensen die zich met Astra- Zeneca hebben laten inenten, vindt de minister. Maar dat is het wel. Met gezondheid valt niet te sollen. Nooit. Terecht legde het ka binet halverwege maart de vaccinatie met AstraZeneca stil na de onrust over zeldzame ernstige bijwerkingen. Al was het aan de late kant. Want in verschillende landen ontstonden bij patiënten bloedstolsels na toediening. Een aantal mensen overleed er zelfs aan. Na hervatting van de vaccinatie drukte het kabinet nogmaals op de pauzeknop. En uiteindelijk besloot het om mensen jonger dan 60 niet meer met AstraZeneca in te enten. Het is niet gek dat veel 60-plussers en mensen die het vaccin van hun huisarts zouden krijgen, AstraZeneca niet meer zien zitten. Het vertrouwen in het vaccin is weg. Dat signaal had het kabinet serieus moeten nemen. Het had moeten stoppen met AstraZe- neca. Het is niet oneerlijk dat de mensen die AstraZeneca hebben geweigerd, alsnog Pfizer of Moderna krijgen. Het is wel oneerlijk dat anderen zich onder druk ('het is nu of achteraan sluiten') wel hebben laten vaccineren. Prikken wat de pot schaft, omdat vac cins schaars zijn, is geen argument. Dan maar wat later op vakan tie of naar een concert. Het gaat om vertrouwen. Prikken wat de pot schaft, omdat vaccins schaars zijn, is geen argument De 1,5 metersamenleving had flinke gevolgen voor de scheepvaart in Zeeland. De verkeersleiding is in Vlissingen zo krap behuisd, dat minder mensen tegelijk konden werken. Dat had gevolgen voor de openingstijden van sluizen en bruggen. Aanvankelijk voor alle schepen, maar de laatste tijd vooral nog voor de pleziervaart. Dat probleem is opgelost, zegt ALMANAK De Vlissinger veegde voldaan het zweet van zijn hoofd. Twaalf vierkante meter klinkers ston den keurig opgetast aan de straat. De buurman was alle ac tiviteit in de achtertuin niet ont gaan. ,,Waar ben je toch allemaal mee bezig?" ,,Ik heb de helft van de stenen uit mijn tuin gehaald. gedeputeerde Harry van der Maas, omdat de nautische centrale vanaf i juni een tweede vestiging heeft op het sluizencomplex in Veere. ,,We zijn weer op het oude niveau, op volle sterkte." Dat betekent dat de doorvaarmo- gelijkheden voor plezierjachten zijn verdubbeld. Nu de sluizen en De verkeersleiding is in Vlissingen zo krap behuisd, dat minder mensen tegelijk konden werken bruggen vanuit Vlissingen en Veere worden bediend, is er ook een ob ject bijgekomen: de nieuwe Dok- brug in Vlissingen. Beter voor regenafvoer, het mi lieu en gewoon mooier. Die ste nen staan daar voor wie ze wil hebben." ,,Dus jij haalt stenen weg vanwege het milieu?" ,,Yep." ,,En je geeft nu die stenen weg, zodat iemand anders het zelfde oppervlak kan bestraten?" ,,Euh... Yep." Kunstenaar legt werk uit bij HulstArt Protesterende wildplasser in de kraag gevat CLINGE Ontdek hoe gezond je bent tijdens Happy People Walk Niet iedereen durfde al helemaal het nog ijskoude water in, hoewel je altijd van die bikkels hebt die zon der een krimp te geven kopje onder gaan. Timo Galle (13) en Rick van Lomwel ('Bijna 14!) uit Oost-Sou burg duiken van de kade bij de brug over het Kanaal door Walcheren. ,,In één keer in het diepe, dat is veel fijner dan aan het strand", roept Timo. De gymschoenen die ze aan hebben, gaan gewoon mee het wa ter in. ,,Er liggen hier op de bodem veel oude fietsen en scooters", weet een vriendje te vertellen dat spijtig toekijkt omdat hij niet mee mag doen vanwege een hersenschud ding. Zijn vriendjes geven ondertussen een showtje: bommetjes, salto's, duiken en spelletjes spelen. ,,Soms gooien we in het water met een bal naar elkaar. Of we doen flesje draaien en dan moet degene waar de hals naar wijst van de kade springen", zegt Rick. Zodra de tem- peraturen gingen stijgen, trokken ze naar het water. Timo: ,,De afge lopen vier dagen waren we hier elke dag. Elke zomer trouwens, als we vrij zijn. Van een uur of elf tot een uur of vijf en dan 's avonds na het eten weer." Gezondheidscoach Karin van Ier- sel (51) uit Ovezande zwemt sinds eind maart bijna dagelijks in het ha ventje van Ellewoutsdijk. Goed voor de geest en goed voor het li chaam, ze zweert erbij. En dan spe ciaal dit plekje: ,,Dat heeft echt iets magisch. Het lijkt wel het einde van de wereld. De luchten zijn fascine rend, je hoort de geluiden van de vogels, je ruikt het zilt in de lucht en proeft de zee op je gezicht. Dit zwemmen heeft iets meditatiefs. Vanaf nu nemen we elke dag een duik in de zee! Karin van-Ierse! woensdag 2 juni 2021 Voor het eerst sinds het uitbre ken van de coronacrisis krijgt de pleziervaart in Zeeland weer ruim baan. Sinds gisteren worden slui zen en bruggen niet alleen vanuit Vlissingen bediend, maar ook vanuit Veere. Daardoor kunnen ze weer net zo vaak open als vroeger. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl HULST Bij HulstArt is werk van Ad van Aart te zien en de kunstenaar komt daar zondag zelf over vertel len. Van Aart werd gebo ren in Bergen op Zoom, groeide op in Hulst en woont nu in Eindhoven. Hij maakt beelden van materialen die niet voor de hand liggen en die bij voorbeeld van kringloop winkels komen. Ook maakt hij 'geluidssculptu ren' die mensen zelf kun nen bedienen. Inschrij ven voor de gratis lezing via werkgroephulstart@ gmail.com, vóór zaterdag. Aanvang 11.30 uur, bij HulstArt aan het 's-Gra- venhofplein. MIDDELBURG De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag in de Korte Noordstraat in Middel burg een 19-jarige man aangehouden. Agenten kwamen af op meldingen van geluidsoverlast toen ze hem zagen wildplas- sen. Toen ze de jonge man daar een boete voor wilden geven, sloeg hij op de vlucht. Terwijl hij weg rende, schold hij de agenten uit. Ze gingen erachteraan en wisten hem te stoppen. Daarop is hij onder verzet aange houden. De wildplasser zit vast voor verhoor. Tijdens een wandeling ontdekken hoe gezond je bent: Hulst voor El kaar houdt op zondag 6 juni de Happy People Walk. Vanaf de parking aan de Molenstraat bij de Clingse bossen wordt in kleine groepjes 3,5 kilometer gewan deld. Onderweg worden lengte en BMI berekend, buikomvang, bloeddruk en een testje conditie en kracht. Iedereen krijgt gezondheidsadvies. Aanvang is 14.00 uur, deelnemers moeten zich opgeven via spor- tenbewegen@hulst- voorelkaar.nl. Er is plek voor 75 deelnemers. Kopje onder Ondine van der Vleuten Vlissingen Fleur Janssen Karin van Iersel zwemt sinds eind maart bijna dagelijks in het haventje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34