c* Zeeland rekent op een topzomer Campings zijn al bijna volgeboekt, nog wel plek op vakantieparken Bedrijvendokter wil Vitrite helen Nieuwe eigenaar heeft grote plannen van judoschool Geelhoed mogen weer binnen plaatsvinden. „Heerlijk", zegt Tonnie Mulder. ,,We hebben bijna de hele winter buiten les gegeven. Natte matten en judopakken, dat wil je echt niet." zeeland 5 De versoepelingen van de coronaregels maken vanaf zaterdag een heleboel sportactiviteiten weer mogelijk. Sloeproeisters van De Zeeuwse Deernen mogen weer met z'n achten in een sloep. De jeugdspelers van voetbalclub RCS in Oost-Souburg mogen weer wedstrijden spelen. En de lessen ,,We verwachten dat het druk wordt, al zal dat ook nog enigszins afhangen van het weer", zegt Arjen Brinkman, eigenaar van Camping en Villapark de Paardekreek in Kortgene en voorzitter van de Zeeuwse afdeling van brancheorga nisatie Hiswa-Recron. ,,Er zijn vo- rig jaar al veel boekingen gemaakt voor dit jaar. Daardoor zit het zeker in de periode van half juli tot ver in augustus aardig vol. Er is nog wel wat te vinden, maar bij veel bedrij ven kun je niet meer twee of drie weken achter elkaar een kampeer plaats boeken. Als je dat nu nog wil, wordt dat best een uitdaging." Duitsers nog afwachtend Het aandeel Nederlanders is net als vorig jaar hoog. Toch verwachten de ondernemers ook veel Duitsers en Belgen. Volgens Brinkman zijn Duitsers nog afwachtend, omdat niet duidelijk is of zij bij terug komst een negatieve coronatest moeten overleggen. ,,Zij vinden het nog spannend. Deze week is het Fronleichnam, Sacramentsdag. Toch wordt het lang niet zo druk als anders, terwijl het best aardig weer is. Maar zodra er meer duidelijk heid over de regels is, krijgen we in de zomer sowieso de Duitsers die al hebben geboekt en er zullen zeker nog mensen bijkomen." Wie in juli of augustus naar een huisje op een van de Zeeuwse va kantieparken wil, heeft nog aardig wat keus, leert een steekproef. ,,We zitten nog niet helemaal vol", be aamt Baptiste van Outryve, woord voerder van Roompot. ,,Laten we zeggen dat tussen de 66 en 75 pro cent van alle woningen op dit mo ment geboekt is voor deze zomer. Dat is hoger dan normaal rond deze tijd, maar iedereen die nu zoekt, heeft nog plek. Tegelijkertijd zeg gen we: wacht er niet te lang mee." Door de coronapandemie hebben vorig jaar nog meer Nederlanders het eigen land als vakantiebestem ming ontdekt. Dat is zo goed beval- Nederlanders zijn nog flinker gaan boeken voor een vakantie in eigen land len, dat veel mensen al vroeg voor dit jaar - en zelfs al voor 2022 - heb ben gereserveerd, zegt Van Ou- tryve. ,,Bovendien zijn sinds de voorjaarsvakantie Nederlanders nog flinker gaan boeken voor een vakantie in eigen land." Het Duitse aandeel blijft juist wat achter bij wat Roompot gewend is. ,,Maar de reisbeperkingen zijn in middels wat afgezwakt, dus die gaan nu een inhaalslag maken." Uiteindelijk rekent Roompot op een maximale bezetting in het hoogseizoen, net zoals in de jaren vóór de coronacrisis. Van Outryve verwacht niet dat veel mensen alsnog hun vakantie in eigen land afzeggen, als blijkt dat ze toch naar het buitenland kunnen. ,,Je mag uiteraard annuleren, maar dat is zeker niet kosteloos. Wie heeft geboekt, heeft op z'n minst al een deel van de prijs betaald. Dan ga je niet zomaar annuleren, tenzij er echt een noodzaak is." 1% I woensdag 2 juni 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 8-9 FOTO MARIEKE MANDEMAKER Wie in het hoogseizoen nog op vakantie wil in Zeeland, moet er snel bij zijn. De meeste kam peerplaatsen, vooral dicht bij de kust, zijn al vergeven. Vakantie huizen zijn nog wel te vinden, maar ook daar gaat het rap. De recreatieondernemers hebben goede hoop op een topzomer. Rolf Bosboom Goes -Baptiste van Outryve, Roompot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33