Gesus Gedwongen verkoop Marina Beach dreigt Minder prikken gezet in Tholen en Reimerswaal 2 JAN VAN DAMME Column DE STELLING Vandaag: Er gaat niets boven zwemmen in natuurwater Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters VANbAAi IS HET bE bAS VAN bE LOLBROEK GGD vaccineert dak- en thuislozen Graauwrock voor Specials gaat online STAVENISSE Pand dicht na vondst van hennepkwekerij Zo ver is het nog niet, bezweert di recteur Bert van Maanen van Snel Geld BV in Amersfoort. Dat bedrijf verstrekte eind mei 2020 de lening van zes miljoen euro met een looptijd van een jaar. Het geld had 28 mei weer op de reke ning van Snel Geld moeten staan. Dat is niet gebeurd. Van Maanen is daar redelijk coulant over. „Het is ons net jes enkele weken van w tevoren gemeld dat nog niet aan de verplichting kon wor den voldaan. Wij zijn in goed over leg." Een verzachtende omstandig heid voor Van Maanen is dat de rente op de lening maandelijks al tijd is voldaan. Dat gaat om veel geld. Snel Geld BV vraagt elf pro cent rente. Voor de lening van zes miljoen euro komt dit op jaarbasis neer op 660.000 euro. Vliegensvlug geld nodig Marina Beach-eigenaar Oostappen en beoogd koper sinds eind 2019, de in Axel gevestigde Braakmaneiland Projectontwikkeling BV, hadden mei 2020 vliegensvlug geld nodig. Ze moesten bungaloweigenaren op het vakantiepark uitkopen waarvan Oostappen eerder de erfpacht had opgezegd. Bij een gewone bank konden zij kennelijk niet terecht. Zo kwam Snel Geld BV in beeld. Officieel is Braakmaneiland Pro jectontwikkeling de lening aange gaan, waarna het geld naar Oostap pen is doorgesluisd. Marina Beach en Scheldorado zijn als onderpand gesteld voor de lening. Zoeken naar oplossingen Van Maanen heeft onlangs een ge sprek gehad met oud-makelaar Piet van Alten namens Braakmaneiland Projectontwikkeling, waarvan ove rigens niet hij, maar zijn vrouw be stuurder is. Van Altens raadsman Ron Lensen uit Terneuzen was ook bij het gesprek. ,,Zij zijn op zoek naar oplossingen", meldt Van Maa- nen. Hij schetst als mogelijkheden: verlenging van de lening of herfi nanciering. Een termijn waarbin nen Van Maanen dui delijkheid wil, noemt hij niet. ,,Maar mocht er niet aan de ver plichtingen worden voldaan, dan gaat er een bord 'te koop' in de tuin." Het komt niet hele maal onverwacht dat de le- Als niet aan de verplichtingen wordt voldaan, komt er een bord 'Te koop' in de tuin van het park ning (nog) niet kan worden afge lost. Braakmaneiland Projectont wikkeling is er sinds 2019 ook nog niet in geslaagd de ongekende koopsom van 61,25 miljoen euro voor Marina Beach bij elkaar te krij gen. Zowel bij Braakmaneiland Pro jectontwikkeling als Oostappen was gisteren niemand bereikbaar voor een reactie. Van Alten nam niet op. Dat gold ook voor Oostap- pen-directeur Peter Gillis (foto), landelijk bekend van het SBS-pro- gramma Massa is Kassa. Volgens het RIVM heeft landelijk zeker 87 procent van de 65-plussers minimaal één prik gehad. Vooral in een aantal grote steden en in ge meenten uit de Biblebelt ligt dat la ger. GGD Zeeland ziet geen reden tot ongerustheid. Zij kijkt daarvoor naar de vaccinatiegraad in de cate gorie tussen 70 en 79 jaar oud, om dat daarvan een compleet beeld be staat. In Zeeland is 89,4 procent van deze groep gevaccineerd. In de ge meente Reimerswaal is dat 77,1 pro cent en op Tholen 79,1 procent. Dat is in elk geval boven de 75 procent, waar landelijk naar wordt gestreefd, aldus de GGD. ,,Als deze trend zich doorzet onder de andere leeftijdsgroepen, zou dit in prin cipe voldoende zijn voor het onder de 1 brengen van de R." Het repro ductiegetal R geeft aan hoe snel het virus zich verspreidt. Als dat onder de 1 blijft, zal het aantal besmettin gen naar verwachting niet oplo pen. Maak je meteen van je neus, dan kun je wachten op de sussende volzinnen. De soep wordt niet zo heet gegeten, je krijgt nog alle ruimte om mee te praten. In mijn jonge jaren was ik nog weleens geneigd die uitsteltac tiek voor waar aan te nemen. Tot plotseling toch die autoweg in de voortuin van een eeuwenoude vliedberg werd gelegd, tot de dijk verzwaring inderdaad enkele me ters breder uitviel en die monu mentale waterschapswoning eraan moest geloven. grootse visioenen voor Oostburg. Niet voor zijn tijd, het stadje ver keert al jaren in zwaar weer. Ten minste, als je krimp een probleem noemt. Nu wordt het roer omge gooid. Maak je van Oostburg een 'uniek gezondheidsdorp' met zelfs een 'zorgwijk', dan wordt de mo gelijke zwakte misschien de sterkte. West-Zeeuws-Vlaamse jeugdjaren was het de stad waar ik met mijn ouders naar Circus Boltini ging. In het hoekje van het Eenhoornplant soen kocht ik mijn eerste langspe- ler van The Kinks. En je had er die boekenwinkel met Edgar Allan Poe verstopt op een galerij tegen de achtergevel. laatste boekwinkel heeft vorig jaar het loodje gelegd. Als je het woord vaak genoeg zegt, vooruit, wie weet heeft het toe komst. Over één zin in al die beslist niet misselijke plannenmakerij kon ik niet heen lezen: om de nieuwe gezondheidscentra te bou wen, moet het gemeentehuis wor den gesloopt. Gesloopt! Het raad huis, één van de parels van de na oorlogse herbouw. Met het Ledel- theater, watertoren en nog zo wat meer hét toonbeeld van de weder opstanding. Voor alle zekerheid heeft een Zeeuws-Vlaamse collega nog even de wethouder plannen makerij gevraagd. Geen zorgen, suste die, het monumentale deel van het raadhuis blijft staan. Ah, gelukkig. De soep wordt nog steeds niet zo heet gegeten. Gesloopt! Het raadhuis, één van de parels van de naoorlogse herbouw SORRY HENK... Ik BE6REEP HET VERKEERb. HET IS VANbAA® ALLEEN bE bAS VAN bE KORTE BROEK woensdag 2 juni 2021 Reageer op pzc.nl Gisteren: Jonge mantel- zorgers verdie nen een lintje 1091 reacties VLISSINGEN Mensen in de maat schappelijke opvang (dak- en thuislozen, vrou- wenopvang en be schermd wonen) krijgen op 3 en 10 juni hun vacci natie tegen corona. Een mobiel team van de GGD Zeeland - be staande uit een arts, prik ker en administrateur - vaccineert op tien loca ties in Zeeland de onge veer 45 mensen met het Janssen-vaccin. Ze hoe ven dus maar een keer te worden geprikt. Instan ties hebben de afgelopen tijd moeite gedaan om de mensen zo goed mogelijk te bereiken. Eerder al vaccineerde Emergis 45 cliënten uit de maat schappelijke opvang. GRAAUW Graauwrock for Specials gaat dit jaar toch door, maar dan online met een gratis livestream. Busta- flax, Wallie, Tijl Damen en Belinda treden op. Het festival voor mensen met een beperking wordt op woensdag 23 juni uit gezonden van 13.30 tot 16.00 uur. Tussen de op tredens zijn er activiteiten waaraan kijkers mee kun nen doen. Ook de namen voor het festival in 2022 worden dan bekendge maakt. Zorginstellingen en andere geïnteresseerden kunnen zich aanmelden door te mailen naar info@ stichtingforspecials.nl. Het pand op de Stoof- dijk 11 in Stavenisse is op last van burgemees ters Sijbers van Tholen voor een half jaar geslo ten. Aanleiding was de vondst op 13 april van dit jaar van een profes sionele hennepkwekerij op het perceel. Op basis van het zoge noemde Damoclesbe- leid, dat gericht is op het tegengaan van drugshandel, kan een burgemeester besluiten een woning of lokaal tij delijk te sluiten. Tijdens de inval in april werden op de Stoofdijk 514 hen nepplanten gevonden. Opnieuw pakken zich donkere wolken samen boven vakantie park Marina Beach bij Hoek. Een lening van zes miljoen euro kan niet op tijd worden afgelost. Een gedwongen verkoop van Marina Beach en zwemparadijs Schel- dorado in Terneuzen dreigt. Harmen van der Werf Terneuzen Het aantal mensen dat zich laat vaccineren tegen het coronavi rus ligt in de gemeenten Rei- merswaal en Tholen lager dan in de rest van Zeeland. Toch maakt GGD Zeeland zich nog geen grote zorgen. Rolf Bosboom Goes Afgelopen weekeinde las ik over Ik heb wat met Oostburg. In mijn Helaas. Lola wordt gestreamd, de Dan maar een gezondheidsdorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2