J 26 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Eigenlijk zou ik hier een vlammende column moeten schrijven dat Beau van Erven Do rens maandagavond ernstig tekortschoot als talkshowpresentator. Want dat deed hij, toen hij onbarmhartig uit zijn slof schoot tegen zijn gast, antivaccinprofeet Florens van der Spek van de politieke partij Jezus Leeft! De redactie wist immers precies welke rare snoeshaan ze in huis haalden en als gastheer is hij er verantwoordelijk voor dat élke gast zich veilig en gerespecteerd voelt aan zijn tafel. Niet alleen degenen wiens opvattingen hij toevallig deelt. Een soortgelijk betoog schreef ik een paar maan den geleden nog toen Martijn Koning bij Jinek losging op Thierry Baudet. Er is alleen één belang rijk verschil. Het verschrikte gezicht van die arme Florens was zo onnavolgbaar grappig dat ik in de lach schoot en niet meer kon ophouden. Een uur na de uitzending nog lag te schudden in bed. En nu ik dit optik, lopen de tranen opnieuw over mijn wangen. Voor wie het gemist heeft, zal ik het zo bondig mogelijk samenvatten: Beau had een item over burgers die niet komen opdagen voor hun corona- prik. Er zaten drie gasten om uit te leggen waarom dat veelal allochtonen zijn en wat de overheid kan doen om die groep te bereiken. Om onduide lijke redenen had de redactie echter besloten ook Florens uit te nodigen. Florens wil het vaccin niet, hij vertrouwt op God en op zijn eigen immuunsysteem. Hij citeerde een tekst uit de opengeslagen Statenbijbel, vergeleek corona met de buxusmot, sprak over het belang van een nieuw hartje en over de preventieve wer king van boterhammen eten met bemodderde handen. En tijdens al die lulkoek was een blij moedige glimlach niet van zijn gezicht te slaan. Florens' gebrabbel is een belediging voor elke normale christen die ik ken Toen ging nóg een gast, Frits Wester, zich met het gesprek be moeien. Hij bleek de Bij bel ook de kennen en sloeg Florens met passa ges om de oren die juist vóór vaccinatie zouden pleiten. En André Kui pers nam het op voor de wetenschap. Kortom, de chaos was compleet. Arme Beau probeerde een paar keer de regie van het gesprek terug te pakken. Maar tevergeefs. Wat hem - de altijd beminnelijke, innemende Beau - tot een legenda rische uitbarsting verleidde. „Iedereen even zijn kop houden. Echt. Ik ben er helemaal klaar mee. Jij (Florens, AdJ) kunt wel blijven lachen, maar als ik zeg dat je je mond moet houden, moet je gewoon je mond een keer houden.'' Ja, toen was de lach van Florens even weg. (Ik moet op mijn wang bijten om niet weer te gaan schateren.) Moraal van het verhaal is dat Beau en zijn redactie Florens natuurlijk nooit hadden moeten uitnodi gen. Niet elke idioot met een afwijkende mening hoeft gehoord in een talkshow. Zijn gebrabbel is een belediging voor elke normale christen die ik ken, voor de wetenschap en mensheid in het algemeen. Beau zou Beau niet zijn als hij een paar minuten later niet zijn excuses aanbood aan Florens. Mis schien moet ik dat ook doen, voor mijn onbehoor lijke lachstuip. Maar schrale troost voor hem: een ander mens zó laten lachen, voelt als een godsge schenk in deze tijd. Tipgeld overvallen Maan helpt Jostiband Jezus leeft woensdag 2 juni 2021 GO BN'ERS Het Openbaar Ministerie in Rotterdam looft een beloning uit voor de tip die leidt tot aan houdingen na de overvallen op bekende en ver mogende Ne derlanders, onder wie Nik- kie de Jager en René van der Gijp. MUZIEK Maan is ambas sadeur van de Jostiband. Ie dereen, met of zonder beper king, kan via de nieuwe website makkelijk mu ziek maken. Ook Guus Meeuwis en Marco den Hol lander werkten mee aan het initiatief. 3 "U O B

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26