Doelman Gorter naar Ajax Heinekeri Win 2 kaarten Nederland - Oostenrijk 24 Ajax-keeper vecht vandaag bij sporttribunaal CAS straf in 'dopingzaak' aan INNEN DOEN we SAMEjy Ga naar pzc.nl/buitenkansjes Andre Onana verschijnt vandaag voor het CAS. De Ajax-keeper hoopt dat zijn straf voor het overtreden van de dopingregels flink wordt verminderd. Vijf vragen, vijf antwoorden. Bij een onaangekondigde doping controle in oktober 2020 testte Onana positief op het gebruik van furosemide. Volgens de Ajax- doelman had hij in plaats van aspirine per ongeluk de strip met plaspillen van zijn zwangere partner gepakt. De Europese voet balbond UEFA ging niet uit van opzet, maar schorste hem voor GO AHEAD EAGLES twaalf maanden vanwege nalatig heid. Bij het CAS gaan Onana en zijn juristenteam die straf vandaag digitaal aanvechten. Dat is het droomscenario, maar die kans wordt door Onana's Neder landse en Spaanse advocaat en de Nederlandse Dopingautoriteit heel klein geacht. Wel blijven zij van mening dat de straf buiten proportioneel is. Daarvan moet het kamp-Onana, dat ook diens vriendin opvoert als getuige, de drie arbiters zien te overtuigen. Dat trio beoordeelt: lichte, gemid delde of zware mate van onzorg vuldigheid. In het voor Onana en Ajax meest drastische geval zou de doelman in plaats van één jaar zelfs twee jaar niet mogen keepen. De directie had gezien de Amsterdamse steun in de doping- zaak op meer loyaliteit gehoopt en misschien wel gerekend. Tot een akkoord over verlenging van Onana's in 2022 aflopende con tract kwam het maar niet, waarna Ajax de stekker uit de onderhan delingen trok. Daardoor stevenen de club en de doelman, die na zijn overstap van FC Barcelona (hij kostte Ajax slechts 2 ton) een voltreffer bleek, toch af op een treurige breuk. Trai ner Erik ten Hag zei nog te hopen op een langer verblijf. Ook met zijn teamgenoten heeft Onana een goede band. Wel zag hij ze al maanden niet. Ook niet tijdens het kampioensfeest. De Kameroener mocht als als gevolg van de schor sing niet meer op de club verschij nen en trainde daardoor veelal met een personal trainer in Spanje. burg een nieuw eenjarig contract en lijfde de transfervrije Vitesse- doelman Remko Pasveer in. Dat neemt niet weg dat, naast Onana, ook Ajax vandaag belang heeft bij een gunstige uitspraak van het CAS. Mocht de keeper bij aanvang van het nieuwe seizoen speelge rechtigd zijn, dan kan de Amster damse club een hogere transfer som tegemoetzien. De vrees bij Ajax is namelijk ook dat Onana volgende zomer anders transfer vrij de deur uitwandelt. Die kans is te verwaarlozen. Dat komt ook doordat hij op ge noeg concrete interesse kan reke nen. Voornamelijk uit de Premier League, waarbij Arsenal de be langrijkste gegadigde is. In Londen zijn ze dan ook benieuwd naar de uitspraak, die niet vandaag, maar wel spoedig wordt verwacht. Beleef het UEFA EURO 2020™ met Heineken® (officiële partner) en de PZC. Winnen? Doe mee en ontvang ook een e-book over Johan Cruijff. woensdag 2 juni 2021 Onana wil lagere straf én hoopt op een transfer Dennis van Bergen Johan Inan Amsterdam 1 Waarom staat Andre Onana vandaag ook al weer voor het internationaal sport tribunaal CAS? 2 Maakt Onana kans op een lichtere straf of zelfs vrijspraak? AMSTERDAM De overgang van Jay Gorter naar Ajax is eindelijk rond. De 20-jarige doelman van Go Ahead Ea gles tekent voor vier jaar in Amsterdam. De landskampioen legt één miljoen euro neer voor de talent volle keeper. Daar naast heeft Go Ahead een doorver kooppercentage be dongen. De onder handelingen tussen Ajax en Go Ahead verliepen moeizaam. De Amsterdammers schrokken van de transfersom die de club uit Deventer vroeg. Gorter kende in Deventer een uit stekend seizoen. Hij hield 25 keer de nul en brak daarmee het record van de legen darische Tonny van Leeuwen. Mede door zijn goede spel pro moveerde Go Ahead. 3 Hoe is de verstandhouding nu tussen Ajax en Onana? Andre Onana heeft waar schijnlijk zijn laatste duel voor Ajax al gespeeld. foto pim ras 4 Maar hij kan in principe na zijn schorsing toch nog een paar maanden voor Ajax uitkomen? Dat is eigenlijk alleen een theore tische mogelijkheid. Ajax scha kelde door, gaf Maarten Stekelen t De directie had gezien de steun op meer loyaliteit van Onanagehoopt 5 Dus Onana keept niet meer voor Ajax? Met trots voor u gebrouwen. Geen 18, geen alcohol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24