Pechvogel Cillessen mist EK, Bizot vervanger 22 VOETBAL W EK-VOORBEREIDING Hij sorteerde er al op voor tijdens interviews en persconferenties. En nu voegt Frank de Boer ook de daad bij het woord. Op weg naar het EK kiest de bondscoach vanavond voor een 5-3-2-systeem in de eerste oefenwedstrijd tegen Schotland. Kort Mwene transfervrij naar PSV PSV heeft de 27-jarige Oostenrijker Phillipp Mwene (foto) vastgelegd. De veelzijdige vleugelverdediger komt transfervrij over van Bundesligaclub FSV Mainz 05 en heeft een contract tot medio 2024 getekend. ,,We zien in Phillipp een toegevoegde waarde voor onze selectie en zijn daarom blij hem te kunnen verwelkomen bij PSV", zegt tech nisch directeur John de Jong. Mwene kwam eerder ook uit voor Austria Wien, VfB Stutt gart, 1. FC Kaiserslautern. Ancelotti trainer Real Madrid Carlo Ancelotti keert terug bij Real Madrid. Hij volgt Zinédine Zidane op als hoofdtrai ner. De 61-jarige Ancelotti komt over van de Engelse club Everton. Hij ondertekent een contract voor drie jaar. Vandaag wordt hij gepresenteerd. Ancelotti coachte Real Ma drid al van 2013 tot 2015. In die periode won hij een keer de Champions League. Zijn grootste successen vierde hij als trainer van AC Milan. De Italiaan was ook trainer van Parma, Juventus, Chelsea, Paris Saint- Germain, Bayern München en Napoli. Meer fans in Arena bij EK Tijdens het EK voetbal mogen bij wedstrij den in de Johan Cruijff ArenA 16.000 toe schouwers per duel aanwezig zijn. Dat is 4000 meer dan eerst het plan was. De orga nisatie buigt zich nu over de beste verdeling van de nieuw vrijgekomen EK-kaarten. Flitsen Quote van de dag 'Het Nederlands elftal is gevaccineerd en ik was daar graag onderdeel van geweest. Een gemiste kans' Voetbal EK NK Wie Frank de Boer gistermiddag beluisterde in een zaaltje van het Cascade Resort in Lagos, moest toch even terugdenken aan Bert van Marwijk en Louis van Gaal. Waar is de tijd gebleven dat de bondscoach in eigen land massale kritiek kreeg als hij zei: wij zetten een extra man achter de bal bij een groot toernooi? Richting het WK van 2010 haalde Van Marwijk soms Björn Borg en John McEnroe erbij om zich te ver weren. Dan zei hij dat hij vroeger ook met plezier keek naar hun on derlinge tenniswedstrijden. Of dat hij van zijn vader mocht opblijven om midden in de nacht Muham- CORONABESMETTING mad Ali te zien. ,,Alles was toen ge baseerd op techniek, creativiteit. Schitterend om naar te kijken, dat begrijp ik wel. Maar dat tennis en dat boksen zie je nu ook niet meer. De sport evolueert.'' In 2021 stapt Frank de Boer geen haaientank meer binnen als hij - zoals gisteren - aankondigt 5-3-2 te gaan spelen in een oefenpot pal voor het EK. Hij mag vooral uitleg gen wat hij ermee kan en wil. Het maakt duidelijk dat pragmatisme geen vies woord meer is in Neder land. Onder Van Marwijk werd Oranje met die aanpak bijna we reldkampioen. Onder Van Gaal was er vier jaar later mondiaal brons. Vanavond dus de eerste vinger oefening in 5-3-2 voor dit EK. Of 3 5-2, het is maar net hoe de poppet- VOETBAL VOETBAL VOETBAL Mason Greenwood moet het Europees kampioenschap aan zich voorbij laten gaan. De 19-jarige aanvaller van Manchester Uni ted is niet op tijd hersteld van een blessure. Feyenoord heeft Sipke Hulshoff aange steld als nieuwe trainer van Feyenoord Onder 21. Hij is de opvolger van Rini Coolen, die werd benoemd tot hoofd jeugdopleiding. AZ verhuurt komend seizoen middenvelder Kenzo Goudmijn (19), Nederlands jeugd- international aan Sparta. —Danny Makkelie Fabio Quaglia- rella gaat nog een jaar door met voetballen. De 38-jarige spits heeft zijn contract bij Sampdoria ver lengd tot de zomer van 2022. Quaglia- rella, oud-inter national, was in 233 duels voor Sampdoria 99 keer trefzeker. 716 Mike Schloes- ser heeft zich bij de EK hand- boogschieten geplaatst voor de knockout- fase op het on derdeel com pound. Met 716 punten bleef hij één punt onder zijn eigen Eu ropees record. 11 De NK moun tainbike zijn verplaatst naar 11 en 12 sep tember. De wedstrijden zouden dit weekend zijn. De corona maatregelen maken dat on mogelijk. jnr;o JjLmÈm woensdag 2 juni 2021 GO Anno2021 klinkt geen hoon meer over 5-3-2 Maarten Wijffels Lagos Bondscoach Frank de Boer kon lachen tijdens de perscon ferentie waar hij de 5-3-2- variant tegen Schotland aan kondigde. FOTO PIM RAS LAGOS Zijn seizoen was er al een vol blessuretegenslag. Nu komt er voor Jasper Cillessen nog een dreun bij. Geen EK voor de 32-jarige doelman. Al blijft hij wel stand-by. Een week geleden wees Frank de Boer doelman Cillessen nog pu bliekelijk aan als zijn nummer 1 voor het EK. Maar een coronabe smetting later komt er helemaal geen toernooi voor de keeper. ,,Ik heb Jasper gebeld dat ik hem niet meeneem'', aldus de bonds coach. „Vooropgesteld: dat vind ik ongelooflijk zuur voor hem. Maar ik moest de knoop door hakken en ik denk dat de keuze gerechtvaardigd is. Hij is positief getest op corona en we weten niet hoelang het gaat duren. De voorbereiding mist-ie al en ook de eerste EK-wed strijd zou hij sowieso niet halen. Je weet ook niet wat het ver der in een lichaam doet." Maarten Stekelenburg of Tim Krul wordt nu eer ste keeper. Krul keepte de af gelopen vijf interlands al, maar mogelijk zegt het iets dat De Boer gisteren zei dat hij 'de keuze nog openlaat'. De 38-jarige Ste kelenburg kwam in februari op doel bij Ajax na de dopingschor- sing van Andre Onana en keepte - net als Krul, die kampioen werd met Norwich City - een prima halfjaar. Marco Bizot gaat nu in plaats van Cillessen naar het EK. De AZ-keeper krijgt nog de voorkeur boven Justin Bijlow, EK-uitblinker van Jong Oranje. De Boer: „Bizot is vanaf dag 1 bij onze voorbe reiding. We hadden al gezegd dat hij de eerste reserve was. Cilles- sen blijft wel stand-by. Bij een blessure tijdens het EK kan hij alsnog worden opgeroepen.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22